اثبات بی گناهی یک جلاد بعد از 136 سال

قبل از اعدام تصادفی تیموتی ایوانز، که خشم مردم بریتانیا را در دهه 1950 برانگیخت، قوه قضاییه بریتانیا یکی از سخت ترین دوران خود را در سال 1882 تجربه کرد.

در همان سال، قوه قضائیه از انگشت اتهام به سمت مردی به نام مولرا سویگ که در واقع بی گناه بود، تردید نکرد. مرد متهم به قتل عام قبل از بررسی مجدد بیگناهی او به دار آویخته شد. این حادثه به اواسط سال 1882 برمی گردد. یک خانواده چهار نفره در این دوره در جنوب مایو، ایرلند کشته شدند.

پلیس انگلیس هشت نفر را در جستجوی متهمان و متهم کردن آنها به قتل عمد دستگیر کرده است. در میان دستگیر شدگان یک ایرلندی به نام مولرا سویگ بود که هیچ ارتباطی با این حادثه نداشت. حتی پس از صحبت بازرسان در مورد قتل، مشخص شد که او از زمان بحران کشاورزی سال 1879 در حومه ایرلند زندگی می کرد.

پس از یک محاکمه کوتاه علیه متهمان، علیرغم فقدان شواهد روشن، دادگاه سه متهم از جمله مولر سوایگ را به اعدام محکوم کرد.

مولرا سویگ

بی گناهی 136 سال پس از اعدام

حکم اعدام مولر سویگ افکار عمومی را شوکه کرد. معلوم شد که او نمی تواند بفهمد که در اطرافش چه می گذرد، زیرا مولر سوئیگ انگلیسی نمی دانست و فقط ایرلندی صحبت می کرد. علاوه بر این، دادگاه به او مترجمی برای توضیح این روند ارائه نکرد.

پس از صدور حکم اعدام، مولا سویگ به زبان ایرلندی صحبت کرد و سعی کرد به حکم دادگاه بی گناه اعتراض کند.

در بحبوحه این اتفاقات، دو نفر از متهمان که به مشارکت خود در جنایت اعتراف کردند، از بی گناهی مولر سوئیگ صحبت کردند و تاکید کردند که او هیچ ارتباطی با قتل ندارد. دادگاه از شنیدن این اظهارات خودداری کرد و به آنها توجهی نکرد و در نتیجه مولر سویگ به دار آویخته شد.

  از شنبه ثبت نام رانندگان در سرویس مدارس آغاز می شود

اجرای تصادفی

پس از 136 سال بررسی پرونده، مایکل دنیل هیگینز، رئیس جمهور ایرلند، در سال 2018 با عفو مولر سویگ، او را از قتل در سال 1882 تبرئه کرد و تأیید کرد که او به اشتباه به همدستی در این جنایت متهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید