آیا گشت وطن برای فراموشی نقاط ضعف دولت فعال شد؟

جامعه 24 – با گذشت یک سال، جدای از وعده‌هایی مانند حل مشکلات اقتصادی، احیای برجام، اشتغال‌زایی، ساخت 4 میلیون واحد مسکونی و … که قابل موکول شدن به آینده است، موانع پیش‌روی آنها را نیز برشمرد. رئیس‌جمهور و افرادش هنوز رویکردی ملموس برای وعده گشت ارشاد به مدیران ارائه نکرده‌اند، بنابراین در برخی اذهان این تردید وجود دارد که این وعده تنها یک ویژگی تبلیغاتی است. آن هم در شرایطی که امروز جامعه چندان دل خوشی از نوع جلسه گشت ارشاد و انتشار فیلم های این جلسات در فضای مجازی ندارد.

حال سوال اینجاست؛ دولتی که به زعم بسیاری از اقتصاددانان و صاحب نظران، علیرغم تلاش های فراوان، نتوانسته آنچنان که باید و شاید در زمینه اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم عمل کند؛ احیای برجام هنوز با گره هایی مواجه است و معلوم نیست چه زمانی توافق حاصل می شود، بنابراین اگر دولت نتواند در این زمینه یا سایر زمینه ها به موفقیت دست یابد، چرا به وعده های دیگر ادامه ندهد. اتفاقاً وعده «گشت توجیهی مدیریتی» وعده جذابی بود که خیلی ها منتظر اجرای آن بودند چرا که با توجه به نتایج خوب آیت رئیسی در مبارزه با فساد در قوه قضائیه، انتظار می رفت با تأسیس گشت توجیهی مدیریتی، نظارت بر عملکردها نیز به درستی اجرا خواهد شد.


بیشتر بخوانید: قانون هیچ تعریفی از حجاب اسلامی ندارد


و این در حالی است که اخیراً صحبت از ایجاد شورای منع منکر در وزارتخانه ها، نهادها و حتی نهاد ریاست جمهوری شده است که اگر قرار باشد بر اساس یک رویکرد کلی برای دولت باشد، اشکالات متعددی خواهد داشت. نوع رویکرد و عملکرد این شوراها که در جامعه اجرا می شود، نیازی به تشکیل شورای جدید نیست، زیرا قاعدتا دوربین های نظارتی و نظارت تصویری که در نهادها و سازمان های مختلف وجود دارد، می توانند رفتار را به طور کامل پوشش دهند. لباس و ارائه کارکنان و کنترل نقاط ورود و خروج.

  آمار فوت تاج امروز 14/09/1400

از سوی دیگر در شرایط اقتصادی کنونی که جامعه در آن قرار دارد، ایجاد شورای جدید نیازمند نیروی انسانی جدید و بر همین اساس تجهیزات و بودجه جدید است. در حالی که حفاظت مجموعه نیز می تواند این وظیفه را به درستی انجام دهد. آنچه مسلم است این است که اساس اموری مانند امر به معروف و نهی از منکر باید کاملاً فرهنگی و مبتنی بر اعتقاد باشد، زیرا هر رویکرد غیر فرهنگی نتیجه چندان خوبی را در پی نخواهد داشت. بنابراین به نظر می رسد که اگر رئیس جمهور در راستای تحقق وعده خود گام بردارد، یعنی. تورهای راهنما برای مدیران به نتایج بهتری دست خواهد یافت.

منبع: روزنامه ملی آرمان

2022-07-31 05:58:09

دیدگاهتان را بنویسید