آیا کرونا آمیکرون از دلتا مسری تر است؟!

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: سویه آمیکرون 4 تا 5 برابر سویه دلتا آلوده است.

دکتر علیرضا صداقت گفت: متاسفانه سویه آمیکرون نگرانی های زیادی را ایجاد کرده است. جهش هایی در این سویه روی پروتئین خار رخ داده است که ممکن است اثربخشی داروها و واکسن های ضد ویروسی را کاهش دهد، اما با وجود این احتمال، همچنان تنها راه مقابله با این سویه، واکسیناسیون، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

وی افزود: اقدام به موقع ستاد ملی ولیعهد برای لغو پروازهای مستقیم از کشورهای آفریقایی ضروری است و بررسی دقیق و قرنطینه کامل افرادی که به این کشورها سفر کرده اند نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد با اشاره به اینکه سویه آمیکرون 4 تا 5 برابر سویه دلتا واگیردارتر است، افزود: سویه دلتا در پیک پنجم شدید بود و تعداد تلفات نیز گواه این مدعا است. «امیدوارم با انجام اقدامات لازم اوج جدیدی را تجربه نکنیم.

صداقت همچنین به بازگشایی مدارس اشاره کرد و افزود: آمارها نشان می دهد که معلمان از واکسیناسیون استقبال کرده اند. در حال حاضر 91 درصد معلمان دوز اول و 75 درصد نوبت دوم را دریافت کرده اند.

85 درصد دانش آموزان بالای 12 سال نوبت اول و 57 تا 60 درصد دوز دوم واکسن را دریافت کردند، اما نقطه ضعف ما مدرسه ابتدایی است که هنوز برای استفاده در این گروه سنی در ایالت واکسینه نشده است. .

وی با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس با توجه به ضعف های اتکای صرف به آموزش الکترونیکی و همچنین فشار روحی و روانی بر دانش آموزان، اولیا و معلمان، گفت: اینکه چه شرایطی و با چه میزان انطباق رخ می دهد بسیار مهم است.

  کشف یک سیاره فرا کهکشانی

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در صورت ابتلا به بیماری کرونا باید 6 بار در دقیقه هوای استاندارد تعویض شود، گفت: به نظر می رسد در اکثر مدارس ما چنین تهویه هوا وجود ندارد و تنها سیستم تهویه مطبوع است. راه در بسیاری از موارد این پنجره کلاس است که با توجه به اینکه در فصل سرد سال هستیم می تواند باعث سرماخوردگی و عواقب آن شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد، صداقت گفت: اگرچه اطلاعات سویه آمیکرون هنوز کامل نیست، اما نباید احتیاط را از دست داد و در این شرایط نباید برای بازگشایی به ویژه بازگشایی مدارس عجله کرد.

دیدگاهتان را بنویسید