آیا کارمندان موفق همیشه کار می کنند؟

وقتی نوبت به ایجاد محیط های کاری عالی و تیم های بسیار موثر می رسد، محققان سه نیاز روانشناختی اصلی را در درازمدت ارزیابی می کنند: استقلال، شایستگی و احساس تعلق. دهه‌ها تحقیق نشان داده است که وقتی افراد از نظر روانی احساس رضایت می‌کنند، سالم‌تر، شادتر و بهره‌ورتر می‌شوند.

از بین این سه نیاز اساسی، احساس تعلق یا میل به ارتباط با دیگران همیشه مشکل سازترین نیاز سازمان ها بوده است. جذب کارمندان با استعداد یک چیز است، اما اینکه دقیقا چگونه می توانید آنها را دوست داشته باشید و با هم کار کنید چیز دیگری است.

اپیدمی تقویت ارتباط را دشوار می کند. اگرچه کار از خانه برای استقلال بسیار مفید است و به بسیاری از افراد اجازه می دهد تصمیم بگیرند که چه زمانی و کجا کار کنند، فقدان صمیمیت فیزیکی با همکاران، شکل گیری روابط شخصی صمیمی را به طور فزاینده ای چالش برانگیز می کند.

با این حال، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مؤثرترین تیم‌ها راه‌های ظریفی برای بهبود تعاملات اجتماعی در طول همه‌گیری پیدا کرده‌اند تا موفقیت خود را بهبود بخشند. این یافته‌ها شواهد مهمی از راه‌هایی ارائه می‌دهند که از طریق آنها هر سازمان می‌تواند ارتباطات بیشتری را (حتی زمانی که کار از راه دور یا به صورت ترکیبی کار می‌کند) برای رهبری تیم‌های بسیار مؤثر تقویت کند.

در طول تابستان، تیم تحقیقاتی ما با Front Communications Software برای مطالعه 1106 کارمند اداری در ایالات متحده همکاری کرد.

هدف ما ساده بود: تعیین اینکه تیم‌های با عملکرد بالا چه کارهایی متفاوت انجام می‌دهند. برای شناسایی اعضای تیم بسیار مؤثر، ما دو سؤال اصلی از پاسخ دهندگان داشتیم: (1) عملکرد تیم خود را ارزیابی کنید و (2) عملکرد تیم خود را با سایر تیم های صنعت خود مقایسه کنید.

کارمندانی که در هر دو مورد به تیم خود 10 از 10 امتیاز داده بودند به عنوان اعضای تیم های بسیار مؤثر انتخاب شدند که به ما امکان می داد رفتار آنها را با دیگران مقایسه کنیم.

بنابراین، در پاسخ به این سوال که تیم‌های با عملکرد بالا چه کار متفاوتی انجام می‌دهند؟ مطالعه ما پنج تفاوت کلیدی را شناسایی می کند که همه آنها نقش حیاتی ارتباط صمیمانه بین همکاران را به عنوان محرک عملکرد تیم برجسته می کند.

  کلید ژنتیکی بیماری آلزایمر کشف شد

تیم های با عملکرد بالا ترسی از پاسخ دادن به تلفن ندارند

اگرچه تماس های تلفنی در محل کار در بیشتر موارد به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد، اما در میان تیم های با کارایی بالا چنین نیست. تحقیقات ما نشان می‌دهد که آن‌ها عموماً احتمال بیشتری برای برقراری ارتباط و ارتباط تلفنی با همکارانشان نسبت به همکاران کمتر موفق خود دارند.

این منطقی است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که این یک تصور اشتباه است، اگرچه اکثر مردم پیش بینی می کنند که تماس های تلفنی ناخوشایند و آزاردهنده خواهد بود. تماس های تلفنی نه تنها در عمل ناخوشایند هستند، بلکه روابط را تقویت می کنند و از سوء تفاهم جلوگیری می کنند و به تعاملات مفید بین هم تیمی ها کمک می کنند.

تیم های با عملکرد بالا در جلسات خود متمرکزتر و استراتژیک تر هستند

بر کسی پوشیده نیست که جلسات ناکارآمد منجر به نارضایتی کارکنان، کاهش دسترسی شناختی و هزینه های میلیاردی برای سازمان ها می شود.

یافته‌های ما نشان می‌دهد که تیم‌های با عملکرد بالا با استفاده از روش‌هایی که برای تقویت جلسات مؤثرتر نشان داده شده‌اند، از ضعف‌های رایج در جلسات غیرموثر اجتناب می‌کنند. به ویژه، آنها به احتمال زیاد به کار مقدماتی از شرکت کنندگان (39٪) نیاز دارند، یک برنامه کاری (26٪) ارائه می دهند و شروع به هماهنگی می کنند تا اعضای تیم خود را از پیشرفت دیگران مطلع کنند (55٪).

تیم های بسیار موثر با اطمینان از اینکه زمان با هم به طور موثر و با هم سپری می شود، نه تنها از جلسات خود بهتر استفاده می کنند، بلکه راه را برای تعاملات سازنده تر هموار می کنند و به ایجاد روابط بهتر کمک می کنند.

تیم های با عملکرد بالا زمان بیشتری را روی موضوعات خالی سرمایه گذاری می کنند

از دیدگاه مدیریتی، مقاومت در برابر گفتگوهای مربوط به شغل آسان است. به هر حال، اگر یک وب سایت فقط با هر چیز دیگری “ادغام” شود، چه فایده ای دارد؟

  میوه ها و داروهای مفید برای بیماران دیابتی

با این حال، تحقیقات نشان می دهد که بحث در مورد موضوعات غیر کاری مزایای زیادی دارد. این به این دلیل است که در مکالمات شخصی ما علایق مشترک خود را کشف می کنیم، که علاقه عمیق تر و ارتباطات ارزشمند را تشویق می کند.

در این مطالعه، ما دریافتیم که اعضای تیم با عملکرد بالا به طور قابل توجهی زمان بیشتری را در دفتر صرف بحث در مورد مسائل غیر کاری با همکاران خود می کنند (25٪ بیشتر) – موضوعاتی که ممکن است مربوط به ورزش، کتاب و خانواده باشد. همچنین احتمال نوشیدن قهوه یا چای در 6 ماه گذشته نسبت به همتایان خود بیشتر است

ملاقات کردم. به عبارت دیگر، بهترین تیم ها کارآمدتر نیستند زیرا همیشه کار می کنند. برعکس، آنها وقت خود را روی ارتباطات دنیای واقعی سرمایه گذاری می کنند که منجر به دوستی های نزدیک تر و کار تیمی بهتر در آینده می شود.

تیم های با عملکرد بالا بارها مورد ارزیابی و ارزیابی قرار گرفته اند

دلیل اصلی این است که نیاز به ارتباط موثر و احساس تعلق منجر به عملکرد بهتر در محل کار می شود. این برای به دست آوردن احساس ارزشمندی، قدردانی و احترام از کسانی است که برای نظرات آنها ارزش قائل هستیم. به همین دلیل است که پذیرش جامعه اغلب نیروی محرکه قوی تری نسبت به انگیزه پولی است.

در مطالعه ما، اعضای تیم با عملکرد بالا گزارش کردند که در محل کار توسط همکاران (72٪ بیشتر) و مدیران آنها (79٪ بیشتر) ارزش بیشتری دارند. به طور کلی، آنها همچنین گزارش می دهند که نسبت به همکاران خود امتیاز بیشتری می دهند (44٪ بیشتر)، که نشان می دهد در بهترین تیم ها، این رتبه ربطی به رتبه شغلی بالا یا پایین ندارد، بلکه یک هنجار فرهنگی است که می توان آن را در همکاران – تعامل با همسالان.

تیم های محل کار با عملکرد بالا منحصر به فرد و اصلی هستند

در مطالعه ما، اعضای تیم های با عملکرد بالا به طور قابل توجهی بیشتر احتمال داشت که احساسات مثبت را به همکاران خود ابراز کنند. آنها می گویند که بیشتر از هم تیمی های خود تعریف می کنند، با آنها شوخی می کنند و با آنها معاشرت می کنند. آنها بیشتر از علامت تعجب، ایموجی و GIF در ایمیل ها استفاده می کنند.

  هدف جهادی دولت تضمین رفاه بهتر و کاهش درد و رنج مردم است

با این حال، جالب است که آنها در محل کار نیز تمایل بیشتری به ابراز احساسات منفی دارند. ما متوجه شدیم که آنها بیشتر احتمال دارد به هم تیمی های خود توهین، شکایت و تمسخر کنند.

چرا ابراز احساسات منفی در محیط کار مثبت تر است؟ زیرا جایگزین ابراز احساسات منفی، سرکوب آنهاست و سرکوب از نظر شناختی منزجر کننده و مشکل ساز است. سرکوب شامل صرف منابع شناختی ارزشمند برای پنهان کردن احساسات از دیگران و باقی گذاشتن قدرت ذهنی کمتر برای انجام کار است.

تحقیقات قبلی نشان داده است که اصالت و قابلیت اطمینان به رفاه محیط کار و عملکرد فردی کمک می کند. تحقیقات ما نشان می دهد که این کار باعث افزایش کارایی تیم نیز می شود.

واضح است که مواقعی وجود دارد که ابراز احساسات منفی در دفتر کار مفید یا مناسب نیست. آنچه که این یافته نشان می دهد این است که تا زمانی که اعضای تیم امنیت روانی را برای ابراز طیف کامل احساسات با همکاران خود تجربه می کنند، عملکرد کلی تیم در جهت مفید و موثر است.

به طور کلی، یافته های مطالعه ما نشان می دهد که طراحی یک محل کار با کارایی بالا به چیزی بیش از استخدام افراد مناسب و تجهیز آنها به ابزارهای مناسب برای انجام کار نیاز دارد. این مستلزم ایجاد فرصت هایی برای توسعه روابط واقعی و قابل اعتماد است.

ایجاد رابطه نزدیک بین هم تیمی ها نیاز به هزینه و زمان زیادی ندارد. با ترکیب رویکردهای ساده و مبتنی بر شواهد که منجر به ارتباطات بهتر، جلسات سازنده تر و دوستی های عمیق تر می شود، هر محل کار این توانایی را دارد که نیازهای اساسی روانشناختی افراد برای برقراری ارتباط و بهبود کار گروهی را تقویت کند.

منبع: HBR

مترجم: اشکنه خلج

دیدگاهتان را بنویسید