آیا چای و قهوه خطر سکته مغزی و فراموشی را کاهش می دهند؟

415946 409 خبر مرکزی

فرادید| طبق یک مطالعه جدید، نوشیدن دو فنجان قهوه و دو فنجان چای در روز می تواند خطر سکته مغزی و فراموشی را کاهش دهد.

به گزارش فرادید محققان چینی به مدت یک دهه زندگی 500000 انگلیسی را ردیابی کرده اند. از داوطلبان شرکت کننده در این مطالعه خواسته شد تا عادات نوشیدنی گرم خود را در ابتدای مطالعه گزارش کنند.

محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که دو فنجان چای و دو فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند، یک سوم کمتر در معرض سکته مغزی و کمتر از ۲۸ درصد احتمال فراموشی کمتری داشتند.

نوشیدن فقط یک فنجان چای یا فقط یک فنجان قهوه در روز نیز برای شرکت کنندگان مفید است.

اما تیم به رهبری دکتر یوان ژنگ اذعان می کند که این یافته ها ممکن است کاملا تصادفی باشد و تاکید می کند که این پیوند ممکن است به انواع نوشیدنی های گرم مربوط باشد.

آنها می گویند: “یافته های ما نشان می دهد که مصرف متعادل قهوه / چای به تنهایی یا در ترکیب با کاهش خطر سکته مغزی و فراموشی مرتبط است.”

این مطالعه در دانشگاه پزشکی تیانجین انجام شد و نتایج آن در مجله Pylos Medsin منتشر شد.

محققان شرکت کنندگان 50 تا 74 ساله را انتخاب کردند که اطلاعات آنها بین سال های 2006 تا 2010 به بانک انگلستان اضافه شد.

داوطلبان فقط در ابتدای ثبت نام برای مطالعه به سؤالات مربوط به نوشیدن قهوه و چای پاسخ دادند و در طول این ده سال، محققان هرگز دنبال نشدند تا ببینند آیا عادات نوشیدن قهوه یا چای آنها تغییر کرده است یا خیر. همچنین از آنها سؤال نشد که آیا به نوشیدنی خود شیر یا شکر اضافه کرده اند یا خیر.

  اینفوگرافیک / ترند تاج در ایران از 22 بهمن تا 22 اسفند

در واقع شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند، کسانی که قهوه و چای می نوشیدند و آنهایی که نمی نوشیدند.

کارشناسان مستقل امروز هشدار می دهند که این مطالعه نمی تواند ثابت کند که قهوه و چای می توانند از سکته مغزی و فراموشی جلوگیری کنند. این فقط بر ارتباط بین آنها تأکید می کند.

دکتر شارلوت میلز، متخصص تغذیه در دانشگاه ریدینگ، می‌گوید: «عوامل دیگری ممکن است نقش داشته باشند، اما او گفت که این یافته‌ها با سایر مطالعاتی که در مورد فواید قهوه و چای انجام می‌شود، همخوانی دارد.

بسیاری از مطالعات قبلی نشان داده اند که چای و قهوه می توانند خطر فراموشی را کاهش دهند. اما برخی از مقالات هشدار می دهند که مصرف بی رویه برخی از نوشیدنی های رایج می تواند خطر سکته مغزی و فراموشی را افزایش دهد.

مطالعه جولای در استرالیا نشان داد که نوشیدن بیش از شش فنجان قهوه در روز خطر فراموشی را تا 53 درصد افزایش می دهد. هنوز مشخص نیست که قهوه و چای چگونه خطر فراموشی را کاهش می دهند. اما برخی از کارشناسان به پلی فنول های موجود در نوشیدنی های گرم اشاره می کنند که در زغال اخته و کاکائو نیز وجود دارد و مطالعات نشان می دهد که می توانند خطر ابتلا به بیماری های عصبی را کاهش دهند.

دکتر رزا سانچو، مدیر مرکز تحقیقات آلزایمر بریتانیا که بخشی از این مطالعه بود، گفت: “مطالعاتی مانند این نمی تواند علت را تعیین کند.”

در حالی که محققان سعی کرده‌اند عوامل دیگری را که ممکن است بر خطر سکته مغزی و فراموشی تأثیر می‌گذارند، کنترل کنند، هنوز نمی‌توان با اطمینان نتیجه‌گیری کرد که آیا چای و قهوه می‌توانند این خطر را کاهش دهند یا خیر.

  آیا طلاق توافقی برای مرد ضرر دارد یا زن؟

وی افزود: شرکت کنندگان فقط مصرف قهوه را در ابتدای مطالعه گزارش کردند. هیچ اطلاعاتی در مورد عادات طولانی مدت آنها وجود ندارد و هنوز مشخص نیست که چگونه این یافته ها ممکن است با سلامت طولانی مدت مغز مرتبط باشد.

منبع: دیلی میل
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید