آیا واکسن Astraznka علیه سویه جدید Amicron کار می کند؟

آسترازنکا امیدوار است که این شرکت کوکتل آنتی بادی کووید-19 خود را در برابر سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی در حال گسترش است، حفظ کند.

این شرکت در بیانیه ای گفت: “ما در حال بررسی B.1.1.529، مانند هر گونه جدید در حال ظهور، هستیم تا در مورد آن و تاثیر آن بر واکسن بیشتر بدانیم. ما همچنین در حال انجام تحقیقات در بوتسوانا و سواتینی برای جمع آوری داده ها هستیم.”

Astrazenka در حال آزمایش ترکیبی از آنتی بادی های AZD 7442 بر علیه این سویه جدید است و امیدوار است که AZD 7442 موثر باقی بماند زیرا حاوی دو آنتی بادی قوی با اثرات ضد ویروسی متفاوت و مکمل است.

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه یک سویه از ویروس کرونا B.1.1.529 را به عنوان سویه هشدار دهنده طبقه بندی کرد و نام آن را Omicron گذاشت. در طبقه‌بندی کروناویروس‌ها، نوعی که با افزایش انتقال، عفونت یا مقاومت در برابر واکسن‌ها مرتبط است، در دسته گونه‌های اضطراب قرار می‌گیرد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: این گونه (B.1.1.529) دارای تعداد زیادی جهش است که برخی از آنها هشدار دهنده هستند. شواهد اولیه حاکی از افزایش خطر ابتلا به عفونت مجدد با این سویه در مقایسه با سایر سویه‌های هشداردهنده است.

این آژانس گفت که به نظر می رسد تعداد موارد آمیکرون تقریباً در تمام استان های آفریقای جنوبی در حال افزایش است.

WHO از کشورها خواست تا تلاش‌های نظارتی و توالی‌یابی را برای درک بهتر انواع در گردش SARS-Cu-2 افزایش دهند و از دولت‌ها خواست توالی‌های ژنومی کامل و ابرداده‌های مرتبط را به یک پایگاه داده در دسترس عموم ارسال کنند.

  داستان همسر نادر طالب زاده درباره قتل بیولوژیکی او

از کشورها خواسته می شود اولین موارد یا خوشه های مرتبط با این سویه را گزارش کنند. تحقیقات میدانی و تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی نیز باید در صورت وجود با هماهنگی جامعه بین المللی انجام شود. این سازمان از مردم خواست تا اقداماتی را برای کاهش خطر ابتلا به کووید-19 انجام دهند و از همه پروتکل‌ها از جمله واکسیناسیون پیروی کنند.

نوع B.1.1.529 اولین بار در 24 نوامبر در آفریقای جنوبی شناسایی شد و سازمان بهداشت جهانی گفت که وضعیت اپیدمیولوژیک در این منطقه با سه قله مشخص شده است که آخرین آنها عمدتاً از نوع دلتا بود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) درباره وضعیت آفریقای جنوبی گفت: در هفته های اخیر با شناسایی B.1.1.529، میزان بروز به شدت افزایش یافته و اولین عفونت تایید شده B.1.1.529 است. جمع آوری شده در نوامبر 2021

جو فالا، وزیر بهداشت آفریقای جنوبی در یک کنفرانس خبری گفت: دانشمندان هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این یک بیماری جدی است پیدا نکرده اند. وی همچنین تاکید کرد که تاکنون هیچ مدرک علمی دال بر افزایش تهاجمی نوع B.1.1.529 گزارش نشده است.

فالا گفت: «هنوز زود است که بگوییم کووید-19 جدید چگونه رفتار خواهد کرد.

یک کارشناس از کووند می گوید: «این گونه جدید می تواند چنان تهدیدی برای واکسن ها باشد که جهان با یک اپیدمی کاملاً جدید مواجه شود.

دکتر دیوید نابارو، فرستاده ویژه سازمان بهداشت جهانی گفت: “این یک تهدید جدی است زیرا اندازه 32 جهش آن نشان می دهد که ظرفیت بیشتری برای فرار از مصونیت نسبت به واکسن دارد.”

وی افزود: به نظر می رسد این ویروس ظرفیت بیشتری برای فرار از سیستم دفاعی بدن که همه ما در اثر واکسیناسیون دریافت کرده ایم خواهد داشت و این نگران کننده است زیرا نشان از عود و از سرگیری مجدد یک اپیدمی جدید دارد.

  5 روش عالی برای نگهداری موز رسیده و رسیده

چندین کشور به دلیل ظهور یک مسیر جدید محدودیت های سفر را اعمال کرده اند. او بریتانیا، آفریقای جنوبی و پنج کشور دیگر (بوتسوانا، لسوتو، سواتینی، زیمبابوه و نامیبیا) را در لیست سیاه قرار داد تا از معرفی گونه جدیدی از کایوت جلوگیری کند.

منابع
inews.co.uk
tass.com
scroll.c
onmanorama.com

دیدگاهتان را بنویسید