آیا واکسن تاج روی قاعدگی تاثیر می گذارد؟

اگرچه اپیدمی کرون در بسیاری از نقاط جهان کنترل می شود، بسیاری از کارشناسان معتقدند که این ویروس مانند سایر خانواده های آنفلوانزا بخشی از زندگی انسان شده است و ممکن است هر از چند گاهی عود کند.

بنابراین، واکسن تاج هنوز یکی از اساسی ترین اقداماتی است که می توان برای مبارزه با این ویروس انجام داد. یکی از نگرانی هایی که در مورد استفاده از واکسن وجود دارد، عوارض جانبی آن است که ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

به گزارش رویترز، قبلاً ادعاهایی وجود داشت مبنی بر اینکه تزریق واکسن های تاج با دانش mRNA انجام شده است. واکسن Pfizer و مدرنیزاسیون) روند قاعدگی را در زنان مختل می کند و خونریزی را متوقف می کند (آمنوره). آمنوره یکی از شایع ترین اختلالات قاعدگی در زنان است که در آن مرد در دوره قاعدگی خود خونریزی مشاهده نمی کند. این وضعیت در دوران شیردهی و بارداری شایع تر است و معمولاً تا 90 روز یا بیشتر باعث خونریزی نمی شود.

اما تحقیقات اخیر دانشمندان اروپایی چنین ادعاهایی را رد می کند. مرکز بهداشت اتحادیه اروپا (WHO) در بیانیه ای اعلام کرد که شواهد واکسن های تاج مبتنی بر mRNA باعث آمنوره یا توقف خونریزی قاعدگی در زنان نمی شود.

این مرکز در توضیح این موضوع تاکید می کند که آمنوره می تواند ناشی از طیف وسیعی از مشکلات باشد که از مهمترین آنها می توان به خستگی و استرس اشاره کرد. مواردی از حیله نیز گزارش شده است ویروس تاج می تواند در چرخه قاعدگی خانم ها اختلال ایجاد کند.

  بیماری های قلبی و کلیوی را با این معجزه طبیعت درمان کنید

آیا واکسن تاج روی قاعدگی تاثیر می گذارد؟

تحقیقات دانشمندان اروپایی پس از شکایت هایی مبنی بر اینکه زنان پس از دریافت یک یا دو دوز واکسن مدرن یا فایزر دچار آمنوره می شوند، انجام شد. با این حال، یافته های محققان این ادعا را رد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید