آیا وارد مرحله جدیدی از اپیدمی تاج شده ایم؟!

شهید بهشتی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی در واکنش به اظهارات آنتونی فائوچی، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی کشور مبنی بر اینکه همه گیری کووید 19 تمام شده است، گفت: تاج هنوز تمام نشده است. و ما فقط می توانیم وارد مرحله جدیدی شویم. ما تبدیل به یک بیماری همه گیر شده ایم.

دکتر علیرضا ناجی با بیان اینکه سخنان آنتونی فائوچی، رئیس انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در روزهای اخیر مطرح شده است: «مرگ و میر زیاد نیست.

وی افزود: اپیدمی تاج تمام نشده است و فقط می توان گفت که وارد مرحله جدیدی از اپیدمی شده ایم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: در بسیاری از کشورها زنجیره انتقال ویروس‌های پرمصرف را مشاهده نمی‌کنیم و سرعت کمتری داریم، اما در برخی کشورها مانند چین شیوع دارد. هنوز یک ریسک است.”

ناجی گفت: «اگر از منظر جهانی به آن نگاه کنیم، مطمئناً همه‌گیری تمام نشده است.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی توضیح داد: شاید تفاوت ما و آمریکا با کشوری مانند چین این باشد که درصد بالایی از مردم به دلیل ابتلا و گردش مالی بالای ویروس در این دوره گذشته هستند. 70 درصد از واکسن ها، جمعیت دارای آنتی بادی علیه این ویروس هستند و این خود از افزایش سویه آمیکرون به سمت بالا جلوگیری می کند.

شهید بهشتی، استاد دانشگاه علوم پزشکی، با تاکید بر اینکه تصور ریشه‌کنی این ویروس ممکن است «اشتباه» باشد، خاطرنشان کرد که چین نیز می‌تواند با راه‌اندازی واکسن‌هایی با ایمن‌سازی بالا، استراتژی تاج صفر خود را کنار بگذارد. واکسن‌های mRNA که تولید می‌کند، جامعه را در آینده باز می‌کند تا متحمل ضررهای اقتصادی اضافی نشود.

  معلمان سرپرست شرکت سازه گستر شدند

ناجی همچنین گفت: واکسن ها و داروهای ضد ویروسی موثری که هم اکنون در اختیار داریم مانند پاکلوئید (که تاثیر 90 درصدی در جلوگیری از بستری شدن دارد) ابزار بسیار مهمی برای ادامه مرحله کنترل است.

ایران تاج را در شرایط طلایی کنترل می کند

وی از شرایط طلایی در کشور برای کنترل ویروس کووید 19 خبر داد و گفت: در حال حاضر در سطح پایینی از فعالیت ویروس کووید 19 قرار داریم و بهترین زمان تکمیل دوره واکسیناسیون، افزایش دوز و افزایش واکسیناسیون است. دانش آموزان “

شهید بهشتی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ابراز امیدواری کرد که Paxloid به زودی در ایران عرضه شود.

ناجی هشدار داد: با اقدامات پیشگیرانه و سلامت اجتماعی، می توانیم نسبت به انواع احتمالی آینده اطمینان بیشتری داشته باشیم. وی ادامه داد: بیماری ایسکمیک قلب تمام نشده و پایان آن غیرقابل پیش بینی است، اما برای پیشگیری و کاهش زنجیره این بیماری باید اقدامات لازم و رعایت پروتکل ها انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید