آیا نوبت چهارم واکسن کراون اجباری است؟!

متخصص مراقبت های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به افزایش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کشور، پیشنهاد تزریق چهارمین دوز واکسن تاج را داد.

محمدرضا هاشمیان گفت: اکثر بیماران کرون که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده‌اند واکسینه نشده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد قابل توجهی از کادر درمانی مبتلا هستند که اکثر آنها به شکل خفیف این بیماری مبتلا هستند، گفت: احتمال ابتلای افراد به این ویروس بیشتر است. در این موارد بهترین راه برای کاهش بیماری عروق کرونر قلب افزایش سطح ایمنی آنهاست.

Omicron تا عید ادامه دارد؟

وی با پیش بینی کاهش اندکی پیک آمیکرون گفت: به نظر می رسد بعد از عید نوروز با آمیکرون در کشور سروکار داشته باشیم و این پیک به سرعت از بین نمی رود، بنابراین پیشنهاد می شود مرگ و میر بیماران کاهش یابد و کادر درمان به صورت داوطلبانه واکسینه شوند. با چهارمین دوز واکسن تاج.

وی گفت: بیشتر افراد بالای 60 سال در کشور واکسینه می شوند. اکثر افراد در این گروه سنی هر سه دوز سینوفارم را دریافت کرده اند. ” پلت فرم واکسن سینوفارم غیرفعال شده است، اگرچه ایمنی زایی این پلت فرم در این گروه سنی ناشناخته است و ما هنوز نمی دانیم سینوفارم تا چه حد ایمن است در 78 درصد. یا اینکه چقدر باعث کاهش ایمنی زایی این واکسن در سالمندان می شود. با افراد زیر 60 سال همراه بوده است و همه واکسن ها اثربخشی نسبتاً کمتری در برابر ایمیکرون دارند.

هاشمیان با توجه به وضعیت بیماران بستری در بیمارستان ها، تزریق دوز چهارم افراد پرخطر را مصلحت عمومی دانست و گفت: چین نیز با دوز اول و دوم واکسن های مختلفی را تزریق می کند.

  آیا لک صورت درمانی دارد؟!

این فوق تخصص واکسن مراقبت های ویژه گفت: در شرایط فعلی بهترین راه برای کاهش مرگ و میر و کاهش میزان بستری شدن در بیمارستان در هفته های آینده تزریق دوز چهارم برای سه گروه پرخطر با بستری متفاوت از واکسن های قبلی است. مراقبت در بیمارستان مسیح دانشوری

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید