آیا نان در آمریکا گران می شود؟

شبکه خبر آمریکا یی روز شنبه از افزایش قیمت نان و برخی محصولات غذایی در خواربارفروشی ها و رستوران های ایالات متحده در طول تابستان خبر داد.

به گزارش وب سایت خبری CBS، یک نانوایی معروف بالتیمور که نان را به فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها ارسال می کند، اعلام کرده است که به دلیل کمبود مواد اولیه با مشکل مواجه شده است.

یکی از صاحبان نانوایی H&S گفت: “شما شاهد افزایش دیگری در ماه جولای خواهید بود که بر افزایش 35 درصدی آرد تاثیر خواهد گذاشت.”

بر اساس گزارش جنگ، تولید گندم در کشوری که “سبد نان جهان” محسوب می شود، جو و روغن های خوراکی را نقض کنید. اوکراین و روسیه 25 درصد از ذخایر گندم جهان را تولید می کنند، اما تجاوز روسیه بیشتر تولید آن را متوقف کرده است. هنوز مقداری ذخایر وجود دارد، اما آنها به سرعت در حال کاهش هستند. اختلالات زنجیره تامین، کمبود نیروی کار، تا حدی به دلیل افزایش اپیدمی ها، و افزایش هزینه گاز، هزینه های عرضه را افزایش می دهد که به افزایش قیمت ها در تابستان امسال کمک می کند.

آیا نان در آمریکا گران می شود؟

راب مک کی، رئیس و مدیر عامل انجمن نانوایان آمریکا، گفت: “متاسفانه، این هزینه ها باید توسط مصرف کنندگان متحمل شود و آسیب پذیرترین افراد جامعه ما بیش از هر کس دیگری این را احساس خواهند کرد.”

گفته می شود که قیمت شیر، خامه، شکلات و سایر اقلام نیز افزایش یافته است.

سازمان ملل همچنین روز پنجشنبه هشدار داد که قاره آفریقا به دلیل افزایش شدید قیمت مواد غذایی و سوخت در نتیجه حمله روسیه به اوکراین، با یک “بحران بی سابقه” مواجه است.

  هواشناسی ایران امروز 25/12/1400

ریموند گیلپین، اقتصاددان ارشد برنامه توسعه سازمان ملل در آفریقا گفت: «این یک بحران بی سابقه برای قاره آفریقا است. ما شاهد کاهش تولید ناخالص داخلی این قاره هستیم.

گیلپین در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو گفت که افزایش شدید تورم به ویژه برای کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، زیمبابوه و سیرالئون نگران کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید