آیا میوه های کنار جاده دزدیده شده اند؟!

این بار در بازار میوه اتفاق عجیبی افتاد. امسال هزینه های سربار تولید به حدی افزایش یافته که سرقت از باغات در ایران افزایش یافته است.

میوه های جدید به دلیل افزایش قابل توجه هزینه ها گران شدند. رئیس اتحادیه بارفروشان با تایید این خبر گفت: امسال به دلیل گرانی، سرقت میوه های تازه از باغات شمال کشور و لواسان افزایش یافته است.

بازار نوشت، این بار در بازار میوه اتفاق عجیبی افتاد. امسال هزینه های سربار تولید به حدی افزایش یافته که سرقت از باغات در ایران افزایش یافته است.

بررسی ها نشان می دهد شلیل و گیلاس از جمله میوه های لوکس تابستان امسال هستند. در میدان مرکزی تهران هر کیلوگرم شلیل 50 تا 60 هزار تن، هر کیلوگرم گیلاس 60 هزار تن و هر کیلوگرم گیلاس 30 هزار تن به فروش می رسد. .

رئیس کانون وکلای دادگستری تهران دلیل سرقت باغات را فقر و کاهش قدرت خرید عنوان کرد.

مصطفی دری نژاد گفت: امسال با توجه به افزایش حقوق و سبد، قیمت میوه افزایش یافته و این در حالی است که تولید میوه های تازه در سال جاری رشد داشته است.

وی تصریح کرد: اما با توجه به افزایش عرضه، قیمت میوه تازه در هفته جاری بین 10 تا 15 درصد کاهش یافت. به عنوان مثال اکنون هر کیلوگرم زردآلو با قیمت 30 تا 50 هزار تن به فروش می رسد. هفته گذشته هر کیلوگرم گیلاس به قیمت 100 هزار تن فروخته شد که در حال حاضر به 60 هزار تن در هر کیلوگرم رسیده است.

میوه های کنار جاده میوه های سرقتی هستند

علیرضا جعفری از اعضای کانون وکلای دادگستری تهران در گفت و گو با بازار گفت: امسال سرقت میوه از باغات بیش از سال های گذشته افزایش یافته است. دلیل این امر افزایش فقر و کاهش قدرت خرید است.

  اسرائیل به هر طریق ممکن به دنبال تضعیف مذاکرات هسته ای است

وی تصریح کرد: بخشی از میوه های تازه ای که در معابر و اطراف شهر به فروش می رسد، میوه دزدیده شده از باغداران است که با قیمت کمتری به فروش می رسد.

جعفری بیان کرد: در واقع برخی از میوه دزدی ها مصرفی است اما قسمت قابل توجهی با مینی بوس در جاده به فروش می رسد. میوه‌ها در مقایسه با سال‌های گذشته اکنون به کالایی با ارزش تبدیل شده‌اند و امروزه هر قشری نمی‌تواند میوه بخرد.

گزارش های قبلی حاکی از آن است که مردم در حال خرید میوه هستند و مصرف میوه در سال های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید