آیا ماجرای حمله به یک دختر ایرانی در ارمنستان واقعی است؟!

پرونده حمله ادعایی به یک دختر ایرانی در ارمنستان پس از ماه ها درگیری به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و متهم به مراجع قضایی معرفی شد اما منکر اتهام شد.

این پرونده از ماه ها قبل ادامه دارد و یک دختر ایرانی که ادعا می کند در ارمنستان مورد آزار و اذیت قرار گرفته است با ثبت شکایت به پلیس ایران خواستار مجازات اعدام برای متهم شده است.

شکایت دختر جوانی به نام سارا زمانی به پلیس گزارش شد که او به تازگی از ارمنستان به ایران بازگشته و مدعی است شکایتش در آنجا شنیده نشده است. سارا در توضیح این اتفاق گفت: چندی پیش با یک تاجر ایرانی به نام سینا که در ارمنستان زندگی می کرد رابطه عاطفی داشتم و به پیشنهاد او با هم به ارمنستان سفر کردیم اما او زودتر از من و من برگشت. قرار شد «چند روزی در خانه دوستش می مانم.

شب اول سهراب دوست سینا به من حمله کرد و همه چیز به هم ریخت و من با زحمت به ایران برگشتم و در کشور خودم موضوع را ادامه دادم.

با شکایت دختر جوان، پرونده به شعبه نهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد و سارا به پزشکی قانونی معرفی شد و برای رسیدگی مهلت داده شد. پس از مراجعه دختر جوان به پزشکی قانونی و ارسال نتیجه به دادگاه، جلسه رسیدگی برای تکمیل تحقیقات اولیه تشکیل شد.

شاکی در ابتدا در موقعیت قرار گرفت. او گفت: همانطور که در شکایتم نوشتم با جوانی به نام سینا که تاجر است و در ارمنستان زندگی می کند رابطه داشتم و خیلی همدیگر را دوست داشتیم. او مرا به سفر دعوت کرد و قبول کردم، سهراب دوست سینا هم در این سفر بود.

  آمار فوت شدگان از تاج امروز 1401/01/22

البته ما تور مسافرت کرده بودیم ولی سینا باید زودتر برمیگشت ولی بلیطم نرسید و مجبور شدم چند روز بمونم تا بلیطم رو تهیه کنم. پسر مرا به دوستش سهراب سپرد و گفت برای من خانه بخر. سهراب هم گفت یه خونه دو خوابه داره و چند روزی خونه اش رو به من میده و خودش میره خونه دوستانش تا من بلیط بگیرم و برگردم.

قبول کردم و حتی خانه را به او اجاره دادم، اما نیمه های شب با کلیدش وارد خانه شد و مرا مورد آزار و اذیت و ضرب و شتم قرار داد.

تا صبح داشت مرا مورد آزار و اذیت و ضرب و شتم قرار می داد. آن روز صبح به دکتر رفتم و آن را به پلیس گزارش دادم. اما با توجه به اینکه من غریبه بودم و سهراب او را در ارمنستان می شناخت، شکایتم رد شد و به ایران آمدم و در ایران شکایت کردم. پس از پایان جلسه دادگاه، متهم روی جایگاه قرار گرفت.

وی گفت: من این اتهام را قبول ندارم. این زن در ارمنستان هم از من شکایت کرد، اما در آنجا هم معلوم شد که او دروغ می گوید و من کاری نکردم. متهم گفت: این زن صبح روز بعد به پزشک مراجعه کرد و دکتر نشان داد که هیچ اتفاقی برای او نیفتاده است.

در همین حین پلیس ارمنستان تحقیق کرد و معلوم شد من کاری نکرده ام و او دروغ می گوید. من در ارمنستان تبرئه شدم اما سارا در کار نیست و حالا در ایران شکایت می کند که می تواند از من اخاذی کند.

  بهنام بانی هم مهاجرت کرد ؟!

متهم گفت: وقتی پسرم از من خواست که از دختر مورد علاقه اش مراقبت کنم، به او گفتم خانه ام را به او می دهم و دادم. من خونه دوستم بودم که سارا زنگ زد و گفت برم پیشش. قبول نکردم، اما او گفت که حوصله اش سر رفته و من را به نوشیدن دعوت کرد.

بعد از چند تماس رفتم و بعد در اتاق دیگری خوابیدم و کاری به سارا نداشتم. سپس بدون اینکه به من بگوید به دکتر مراجعه کرد و به پلیس شکایت کرد که در این پرونده تبرئه شدم و معلوم شد تجاوزی در کار نبوده است.

سپس قضات به سارا گفتند که پزشکی قانونی ایران هم نامه ای نوشته است که به بدنت آسیبی نرفته است و مورد آزار و اذیت قرار نگرفته ای. چرا چنین اظهارنظری می کنید؟ سارا گفت: «من نظریه قبلی پزشکی قانونی را قبول ندارم. من تحت معاینه عمیق پزشکی قانونی قرار گرفتم و نظریه جدید آثار جراحات شدید را بر بدنم نشان داد.

این جراحات کار سهراب است و من تقاضای اعدام او را دارم. سپس شمس وکیل سهراب این سمت را بر عهده گرفت. وی گفت: در نظریه اول پزشکی قانونی، سارا سالم تشخیص داده شد، اما یک هفته بعد خودش وارد اطلاعات شد و گفت مورد حمله قرار گرفته است و بدون اینکه بدانند در شعبه 9 است او را به پزشکی قانونی معرفی کردند. دادگاه کیفری یک تهران پرونده دارد.

یک هفته بعد از نظریه قبلی، پزشکی قانونی مجدداً اعلام کرد که آثار جراحت در بدن سارا وجود دارد. سوال من این است که چگونه پزشکی قانونی ابتدا متوجه جراحات شدید صورت و قسمت های مختلف بدن نمی شود بلکه یک هفته بعد احراز می کند و سپس متذکر می شود که جراحات ناشی از ضربه شدید به بدن بوده است؟

  بوی افطار

شاید سارا این هفته تصادف کرده یا در حادثه دیگری مجروح شده باشد، دیگر برای موکلم مهم نیست و ربطی به پرونده تعرض موکلم ندارد. بنابراین آنچه به عنوان نظریه پزشکی قانونی مطرح شد با توجه به اینکه تاریخ آن یک هفته پس از ارسال نظر اولیه به دادگاه می باشد معتبر نیست. این وکیل دادگستری ادامه داد: ایراد دوم، سؤال از اظهارات متناقض شاکی است.

یک بار گفت زنگ زده ام و یک بار هم گفته موکلم به زور وارد خانه شده است. پس مشخص است که مشکلی وجود دارد.

سومین ایراد شهادت سینا است. او شهادت داد که سارا در ارمنستان است. صرف حضور سارا در ارمنستان و در خانه سهراب به معنای تجاوز به او نیست و دلیل آن نیست. بر اساس انکار موکلم و نظریه پزشکی قانونی و سایر شواهد ارائه شده، لطفاً موکلم را عذرخواهی کنید.

در نهایت هیئت منصفه برای تصمیم گیری عجله کرد.

دیدگاهتان را بنویسید