آیا لک صورت درمانی دارد؟!

421552 349 خبر مرکزی

نخعی گفت: درمان قطعی برای لک صورت وجود ندارد و تنها قابل کاهش است و هرگونه تبلیغی برای درمان نهایی لک نادرست است.

یک متخصص پوست درباره انواع لک های صورت گفت: لک های صورت درمان قطعی ندارد و فقط قابل کاهش است و هرگونه تبلیغ برای درمان نهایی لک نادرست است.

او معتقد است ابتدا باید ریشه لکه را بشناسیم، زیرا لکه درمانی ندارد، علت لک نور است و وقتی نور را از بین می بریم، لک هم کم می شود، لکه ناشی از بارداری هورمونی دارد. عامل می شود و در برابر نور ضخیم می شود، باعث می شود و در نور برجسته می شود، بنابراین وجود لکه ها بستگی به نور دارد و چون نمی توانیم نور را حذف کنیم، لکه را نمی توان به طور کامل درمان کرد.

نهایی گفت: ما واقعاً درمانی برای لک نداریم و فقط می توانیم آن را کاهش دهیم، پس اولین باشید. مراحل درمان یا جلوگیری از استفاده از ضدآفتاب‌های با قدرت پنهان‌کنندگی نیز داروهای قوی هستند که برای رفع لک‌ها تجویز می‌شوند، خطرناک هستند، زیرا اگر این داروها آنقدر قوی باشند که نتوانند تمام رنگدانه‌های پوست را از بین ببرند و لکه‌های سفیدی ایجاد کنند که دیگر وجود ندارند. راهی برای حذف یا درمان آنها نیست.

او گفت که داروهایی مانند منوبنزن یا داروهای همراه با کورتون نیز می توانند لک ها را کاهش دهند، اما عوارض جانبی آنها غیرقابل برگشت است، زیرا رنگدانه های خود پوست از طریق مزوتراپی و داروهای ترکیبی یا گیاهی، داروخانه ها و عطاری ها که توسط ماهواره تبلیغ می شود از بین می روند. ما ترکیب را نمی دانیم، نباید از آن استفاده کنیم، یا ترکیباتی مانند بیسموت یا پارابن که خود در معرض نور سرطان زا می شوند و از لیست داروهای تجویزی حذف می شوند، اما برخی داروخانه ها هنوز از آنها برای مبارزه با داروی لک استفاده می کنند. ترکیبات

  "نام زیبا"؛ سریال رمضانی شبکه یک

این متخصص پوست معتقد است برای کودکی که کک و مک ارثی دارد باید از شش ماهگی از ضدآفتاب استفاده کنیم و یا اگر فردی لکه های بارداری را از مادر به ارث برده است حتما از ضدآفتاب و ضد آفتاب استفاده کند. بارداری هم با ضد آفتاب معمولی فرق داره، باید ضد آفتاب فیزیکی باشه و رنگدانه نداشته باشه، به هیچ عنوان از ضدآفتاب دست ساز استفاده نکن، چون حداقل SPF مورد نیاز ما بین 30 تا 50 به بالا هست، کلاهبرداریه. .

وی گفت: باید بدانیم که لک ها درمان قطعی ندارند و سپس درمان شوند. در اولین تغییر رنگ پوست باید آنها را هدایت کرد تا از همان ابتدا از ایجاد لکه جلوگیری شود.

در کسانی که آفتاب می گیرند، پوست نیز شروع به رشد می کند و لکه های قهوه ای ظاهر می شود که واکنش محافظتی بدن در برابر نور است. بدخیمی ناشی از آفتاب سوختگی بدترین بدخیمی است و با دارو قابل درمان نیست و باید آنها را اصلاح کنیم، در واقع هر زمان که این لکه ها زبر شوند، نشانه خطر است و می تواند منجر به بدخیمی شود.

او معتقد است بدترین کاری که باید انجام دهید استفاده از سولاریوم است، به همین دلیل شرکت های بیمه در اروپا سولاریوم را کاملاً محدود کرده اند، اما در ایران همچنان وجود دارد، سولاریوم باعث 100 درصد این بدخیمی ها می شود و باید مراقب باشیم. در صورت ادامه استفاده از سولاریوم تا 20 سال دیگر سرطان پوست در ایران افزایش می یابد، زیرا سرطان پوست نیز مانند سرطان معده یکی از بدترین سرطان هاست و تا زمانی که متوجه نشویم پخش می شود و بقیه قسمت های بدن را درگیر می کند. .

  هدف این است که در سال جاری به تولید محصولات مبتنی بر شوینده بپردازیم

دکتر می گوید: بهترین راه برای شستن صورت استفاده از پاک کننده های بدون صابون است. بر خلاف شایعات استفاده از صابون یا شامپو تریاک تاثیری ندارد البته پودرها و شربت های کلاژن ساز قابل جذب هستند. و به آهستگی کلاژن تولید می کنند اما کپسول های کلاژن ساز اصلا جذب پوست نمی شوند.

وی تاکید می کند که شامپویی مانند ریزش مو نداریم، فقط مهم این است که افراد با توجه به نوع موی خود از شامپو استفاده کنند، البته در نظر داشته باشید که در شامپوهای استفاده شده از موادی مانند گوگرد، نمک، پارابن و SLS استفاده نمی شود. برای ریشه بزرگسالان مضر است و کراتینه کردن، اتو کردن و اپیلاسیون نیز باعث ریزش مو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید