آیا عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد می شود؟

در گزارش پیش رو به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا عفونت عفونت گوش باعث سرگیجه، سردرد و سایر عوارض می شود، همچنین در مورد روش های درمان عفونت گوش و نحوه محافظت از خود در برابر عفونت گوش صحبت خواهیم کرد.

عفونت گوش چیست؟

اوتیت مدیا نام دیگری است که به عفونت گوش میانی اشاره دارد به این معنی که عفونت در پشت پرده گوش میانی قرار دارد و اوتیت در اثر عفونت در صورت عدم تخلیه مایع و رسوب ایجاد می شود که باعث تجمع می شود. مایع و میکروب در گوش میانی

انواع مختلف عفونت گوش

سه نوع عفونت گوش وجود دارد که هر نوع را می توان با علائمی که در بیمار ظاهر می شود تشخیص داد و این انواع شامل موارد زیر است.

1- اوتیت میانی حاد

این نوع شایع ترین نوع عفونت است و باعث تورم و التهاب گوش میانی می شود و به دلیل احتباس مایع در پشت پرده گوش رخ می دهد و باعث درد در داخل گوش می شود و معمولاً گوش درد نامیده می شود. این نوع اوتیت باعث سرگیجه و سردرد می شود.

2- اوتیت میانی همراه با افیوژن

این نوع التهاب در اثر عفونت در نتیجه تجمع مقدار زیادی مایع در گوش ایجاد می شود که می تواند منجر به ترشح بیش از حد مایع شود.

3- اوتیت میانی مزمن همراه با افیوژن

اوتیت میانی مزمن زمانی رخ می دهد که مایع برای مدت طولانی در گوش باقی بماند و این بر شنوایی فرد تأثیر منفی می گذارد.

  جنجال جدید احمدی نژاد; فردین همسایه ما بود!

علائم عفونت گوش چیست؟

عفونت گوش یک بیماری آزاردهنده شایع است و سوالات زیادی در مورد عفونت گوش وجود دارد، از جمله اینکه آیا عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد می شود، اما قبل از پاسخ به این سوال، علائم عفونت را با ما در میان بگذارید. این علائم شامل موارد زیر است:

1- درد در گوش

یکی از اولین چیزهایی که شخص متوجه می شود و احساس می کند یک درد مبهم یا شدید است و برخی افراد معمولا این درد را به صورت احساس سوزش در گوش تجربه می کنند.

2- سردرد

عفونت گوش می تواند باعث سردرد شود و سردرد می تواند به دلیل انسداد گوش ایجاد شود.

3- حالت تهوع و استفراغ

عفونت گوش معمولا با حالت تهوع، استفراغ و از دست دادن اشتها همراه است.

4- خارش

خارش یکی از علائم متعدد عفونت گوش است.

5- لایه برداری پوست در گوش

پوست خشک و پوسته پوسته در گوش نشانه عفونت گوش است و معمولاً پوسته پوسته شدن خود عامل عفونت است.

6- تورم

گوش در داخل و خارج متورم می شود

آیا عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد در کودکان می شود؟

اگر کودک شما از عفونت گوش رنج می برد و از خود می پرسید که آیا عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد در کودکان می شود، پاسخ مثبت است، عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد در کودک می شود.

علائمی مانند درد، تورم گوش ها، گریه مکرر و احتقان به دلیل عفونت گوش در کودکان رخ می دهد.

آیا عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد در بزرگسالان می شود؟

  سرمنی آبادان با حمایت بانک ملی ایران

علل زیادی برای عفونت گوش در بزرگسالان وجود دارد، اما معمولاً توسط ویروس ها و باکتری های موجود در کانال گوش ایجاد می شود.

در مورد اینکه آیا عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد می شود، پاسخ مثبت است، در بزرگسالان باعث سردرد و سرگیجه می شود.

عوارض عفونت گوش چیست؟

آیا عفونت گوش باعث سرگیجه و سردرد می شود؟

عفونت شایع گوش می تواند منجر به عوارض بسیار جدی شود و عوارض شایع تری نیز وجود دارد، مانند:

سوراخ شدن گوش که یک بار در طول عفونت گوش اتفاق می افتد و خود به خود بهبود می یابد، اما زمانی که عفونت عود می کند، گوش زمان کافی برای بهبودی ندارد.

آسیب شنوایی در گوش میانی، مانند مشکل سوراخ شدن گوش، که زمانی رخ می دهد که عفونت گوش عود می کند و سپس گوش زمان کافی برای بهبودی ندارد و در نتیجه آسیب شنوایی ایجاد می شود.

روش های درمان عفونت گوش

راه‌های سریع بسیاری برای درمان عفونت گوش وجود دارد، از جمله استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در صورتی که علت عفونت باکتریایی باشد، اما اگر علت عفونت ویروسی باشد، آنتی‌بیوتیک‌ها و فلانل گرم یا سرد هم جواب نمی‌دهند. آن را روی گوش قرار دهید و با پاک کردن گوش با یک تکه پنبه ترشحات آن را خارج کنید.

چگونه از خود در برابر عفونت گوش محافظت کنیم؟

راه های زیادی برای پیشگیری از عفونت گوش وجود دارد، از جمله مراقبت از سلامت و ایمنی بدن، درمان هرگونه آلرژی در بدن و حفظ بهداشت داخلی تا بدن شما بتواند با باکتری ها و ویروس ها مبارزه کند. همیشه گوش های خود را خشک نگه دارید و قبل از دست زدن به گوش دست های خود را بشویید.

  «مادورو» به ایران می آید پایگاه خبری افکارنیوز

منبع: mqaall.com

دیدگاهتان را بنویسید