آیا طلا فرصت جدیدی برای افزایش قیمت پیدا خواهد کرد؟

طلا در معاملات روز جمعه با 10.80 دلار یا 0.6 درصد کاهش به 1831.80 دلار در هر اونس بسته شد، اما 0.8 درصد در هفته افزایش یافت که دومین افزایش هفتگی متوالی است. این با ارزش بود.

فرانک چالی، استراتژیست ارشد بازار در RGO Future به کیتکونیوز گفت: «با سقوط بازار سهام و ارزهای دیجیتال، پول باید به جای دیگری برود. طلا هفته گذشته به دلیل ضعف بازارهای سهام افزایش یافت. بیت کوین نیز به شدت سقوط کرد. طلا دارای حداقل قیمت است. سوال اینجاست که آیا قیمت طلا کاهش می‌یابد و در محدوده ثابت باقی می‌ماند یا تا مرز 1900 دلار حرکت می‌کند؟ این فلز گرانبها باید بالاتر از سطح 1830 دلار بسته شود و قبل از حرکت به بالای سطح 1850 دلار، آن سطح را حفظ کند.

اورت میلمن، کارشناس فلزات گرانبها در Ginsville Queens می گوید: «حرکت طلا باعث شگفتی برخی از تحلیلگران شد زیرا این اتفاق بسیار سریع رخ داد. بازار طلا ماه هاست که حرکت محدود و نزولی قیمت داشته است. افزایش قیمت نفت و تقاضای بالای خرده فروشی نیز به افزایش قیمت طلا کمک کرده است. افزایش قیمت نفت هزینه استخراج طلا را افزایش می دهد. ممکن است محدودیت های بیشتری در فرآیند استخراج طلا وجود داشته باشد. تقاضای واقعی طلا نیز قوی است. ضرابخانه آمریکا بیشترین فروش طلا را در 12 سال گذشته داشته است و ضرابخانه استرالیا در پرث رکورد فروش 10 ساله خود را شکسته است. سرمایه گذاران متوسط ​​طلا را با سریع ترین روند در 10 سال گذشته خریداری می کنند.

  با 3 ورزش ساده از پوکی استخوان پیشگیری کنید

همه نگاه ها به نشست سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا است که بعد از ظهر چهارشنبه به پایان می رسد. چالی پیش بینی می کند که فدرال رزرو آمریکا به حمایت از تقویت سیاست پولی ادامه خواهد داد که منجر به کاهش شدید بازار سهام آمریکا خواهد شد. ممکن است تعدیل قیمت قابل توجهی در بازارهای سهام رخ دهد. عرضه طلا در این هفته به کاهش بازارهای سهام و توزیع مجدد سرمایه به فلزات گرانبها بستگی دارد. حتی نقره ممکن است در خط مقدم افزایش قیمت ها باشد. وی افزود: در صورت شکسته شدن از سطح 1850 دلار، راه را برای رسیدن طلا به محدوده 1870 تا 1880 دلار و در نهایت به سطح 1900 دلار هموار می کند.

جلسه سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا که بلافاصله با کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو دنبال شد، مهمترین رویداد هفته بود. تحلیلگران انتظار دارند نشانه های بیشتری از دور اول افزایش نرخ بهره در ماه مارس و شفافیت بیشتر در مورد تعدیل مشوق های فدرال رزرو وجود داشته باشد. بازارها در حال حاضر به چهار دور افزایش نرخ بهره آمریکا در سال 2022 متکی هستند.

پل اشورث، اقتصاددان ارشد در کپیتال گفت: اکنون که اوج شیوع Omicron در ایالات متحده سپری شده است، هیچ چیزی نمی تواند فدرال رزرو را از تشدید سیاست های پولی باز دارد، به خصوص اگر اخباری برای تسریع رشد دستمزدها در این هفته منتشر شود. . اقتصاد..

جیمز نایتلی، اقتصاددان ارشد بین‌المللی در ING گفت: «حتی این خطر وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا موضع جدی‌تری در مورد سیاست‌های پولی اتخاذ کند و تعدیل فوری برنامه خرید اوراق قرضه خود را اعلام کند».

  بهترین زمان برای خوردن میوه

به گزارش کیتکونیوز، دیگر داده های کلیدی اقتصادی منتشر شده در این هفته شامل اعتماد مصرف کننده CB در روز سه شنبه، تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه چهارم، متقاضیان بیمه بیکاری و سفارشات کالاهای بادوام در روز پنجشنبه و شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده در روز جمعه است.

دیدگاهتان را بنویسید