آیا طارمی در فوتبال اروپا تاریخ ساز خواهد شد؟ + عکس

سایت معروف ترانسفر مارکت به تاثیرگذارترین بازیکنان شاغل در لیگ های معتبر اروپایی نیز پرداخته است که نام طارمی نیز در میان بهترین ها قرار دارد. ستاره ایرانی پورتو با زدن مستقیم 31 گل تیمش در رده هفتم قرار گرفت.

در این فهرست کیلین امباپه مهاجم پاریسی با 37 گل و پاس گل در رده اول قرار دارد. پس از او به ترتیب لواندوفسکی و بنزما (36 گل و پاس گل)، دنیز اونداو و محمد صلاح (35 گل و پاس گل) و انکونکو (32 گل و پاس گل) با قد بلندتر از مهدی طارمی قرار دارند.

مهاجم ایرانی پورتو این فرصت را دارد تا در دیدارهای باقی مانده لیگ برتر پرتغال از ستارگان مطرح اروپایی همچون محمد صلاح پیشی بگیرد. بازیکن مصری لیورپول در فصل جاری روی 35 گل تیمش در لیگ جزیره تاثیر مستقیم داشته است. البته او 5 بازی دیگر در پیش دارد و نسبت به طارمی فرصت بیشتری برای افزایش آمار خود خواهد داشت.

آیا طارمی در فوتبال اروپا تاریخ ساز خواهد شد؟  + عکس

کریستوفر انکونکو بازیکن فرانسوی-کنگویی اهل لایپزیک نزدیکترین رقیب طارمی است. او با 17 گل و 15 پاس گل و تاثیر مستقیم روی 32 گل بالاتر از ستاره ایرانی پورتو قرار دارد و 3 بازی دیگر در بوندس لیگا دارد.

طارمی در جدول تاثیرگذارترین بازیکنان اروپا بالاتر از ستارگان معروفی چون چیرو ایموبیله، دوسان والاوویچ، توماس مولر، اسلینگ هالند، وینیسیوس جونیور، کریستیانو رونالدو، هری کین و… قرار دارد و باید دید چه خبر است. موقعیتی که او در پایان فصل خواهد داشت. او صاحب آن خواهد شد.

  سفر به نوروز در باغ ارم شیراز

دیدگاهتان را بنویسید