آیا شاخص بورس باز خواهد گشت؟

سیگنال های مثبت در معاملات سهام، رشد شاخص را در روز دوشنبه ممکن کرد. با این حال، معاملات روز دوشنبه 15 دی ماه 1400 بورس اوراق بهادار ممکن است به دلیل بازگشایی کالاها شاهد نشانه هایی از تغییر باشد.

با این حال، شاخص های عملکرد بازار سهام نشان داده است که فروشندگان همچنان می توانند مانع از پیشرفت شاخص شوند. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که سمت عرضه به دنبال رفتار شبهه‌انگیز واقعیت‌ها در راستای خروج از بورس، ممکن است دوباره شاخص را به چالش بکشد.

بازار سهام در وضعیت شکننده ای قرار دارد

البته سرانه واقعی تجارت به نفع فروشندگان هم بود اما این تفاوت بسیار ناچیز بود. همچنین ارزش صف های فروش در جایگاه نسبتاً مساوی به پایان رسید. در معاملات یکشنبه، فروشندگان شکاف خود را با خریداران در ساعات اولیه اواسط معاملات افزایش دادند، اما با مقاومت خریداران، این شکاف در پایان معاملات کاهش یافت.

اگرچه بازار سهام در پایان معاملات روز یکشنبه در سمت عرضه سقوط کرد، اما بازار شکنندگی را نشان داد. برخی تحلیل‌ها بر این نظریه تأکید می‌کنند که اگر شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی برسد، مسیر بازار متفاوت خواهد بود. این در حالی است که شاخص در حال حاضر در آستانه رسیدن به کانال 1.4 میلیونی قرار دارد اما بازار با گام های شکننده در حال حرکت است.

دور جدید مذاکرات روز دوشنبه (امروز) در وین آغاز می شود و سیگنال های مثبت از وین می تواند بر رفتار فعلی معامله گران تأثیر بگذارد.

با آرزوی موفقیت مجدد برای خریداران سهام

آخرین بررسی همچنین نشان می دهد که ممکن است روز دوشنبه بازار به دلیل رفتار ساعات کاری در سمت تقاضا برای خریداران جذابیت بیشتری داشته باشد، اما وضعیت بازار همچنان شکننده ارزیابی می شود.

  با حجاب چه چیزهایی را از دست می دهند؟

خروج ارز واقعی که طی دو روز ابتدایی هفته به بیش از 300 میلیارد تن تثبیت شد، همچنان پاشنه آشیل بازار است و ادامه این خروجی ها ممکن است روند رونق بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید