آیا «سیروس مقدم» در شبکه سینمای خانگی موفق خواهد شد؟

سیروس مقدم سریال های بی شماری را کارگردانی کرده است و حالا پس از تجربه «خواب آلود» با «جزیره» به شبکه سینمای خانگی آمده است. باید دید این کارگردان پیشکسوت به اندازه تلویزیون در شبکه سینمای خانگی موفق خواهد بود یا خیر.

نام سیروس مقدم با توجه به تعداد زیاد سریال های رنگارنگی که تا به حال جلوی دوربین برده است، در درجه اول نوید و تضمینی برای تماشای سریالی با استانداردهای قابل قبول و امکانات کاربر پسند است. بیننده ای که مدت هاست حق انتخاب داشته و در مقابل آثار مختلف آب چنان دیده و جلا می یابد که می تواند یک سریال متوسط ​​یا ضعیف را از یک سریال خوش ساخت تشخیص دهد.

همانطور که سریال پرطرفداری مثل پایتخت در هر سریال بازخورد خاص خودش را داشت. هر جا که می رفت رد می شد و در طول سبک وزن برای هر فصل امتیازات متفاوتی از بینندگان دریافت می کرد.

«جزیره» تست سلیقه جدید مقدم در شبکه سینمای خانگی بعد از «خواب» است که طولی نکشید، بلکه برعکس در ارتباط مستقیم و صریح با مخاطب گام های بهتری برداشت.

داستان عاشقانه عامه پسند متمرکز بر نکات مربوط به داستان اصلی از جمله پولشویی، فعالیت های مخفی اقتصادی، توطئه ها و توطئه های خانوادگی با انگیزه های مالی و غیره است. با این حال، پس از پنج قسمت، این داستان ها هنوز به طور کامل جمع نشده اند. جنبه عاشقانه با جنبه های معمایی هماهنگ نیست و توطئه های چینی شخصیت ها به نظر متفاوت از یکدیگر شکل گرفته است.

با این حال، انتقادات جدی به او وارد است که به نظر می رسد سطحی نگری به آن ها پرداخته شده است. مقدم در طراحی میزانسن و دکوپاژ سعی می کند از پیچیدگی ها و حرکات غیرعادی دوربین که در اکثر آثارش دیده ایم پرهیز کند و آن را با درک درست مخاطب در کنار روایت آن به تصویر بکشد.

  چرا سکوت را مدیون خودمان هستیم؟

اکشنی که اگرچه برخلاف سبک آشنای او و کاهش کیفیت بصری سریال به اولین تجربه های کارگردان و کاهش شگفتی های بصری او، تا حدی به دلیل از بین رفتن اغراق های بصری بزرگ و گاه آزاردهنده برای روایت این سریال مناسب است.

مقدم جدا از تاریخ، در انتخاب و کارگردانی بازیگرانش نیز سعی کرده از روند معمول سریال های تلویزیونی فاصله بگیرد. برای سازندگان سریال، به عنوان یک اثر تجاری که علاوه بر جذابیت های لازم باید موضوع بازگشت سرمایه را نیز در نظر گرفت، چهره، شهرت، محبوبیت و شخصیت بازیگران در اولویت اول قرار داشت.

در راس گروه بازیگران چهره ای مانند محمدرضا فروتن قرار دارد که اگرچه طبق انتظار در سال های اخیر نتوانست جایگاه خود را تثبیت کند، اما همچنان ستاره سینماست. متواضع در نقش شاهد شاهنگ درونگرایی اسرارآمیزی دارد و نوع دیالوگ و طرز تفکر او مطابق توافق فعلی در متن داستان سریال است. با این حال، این روش گاهی اوقات اغراق آمیز و از مسیر خارج می شود.

این در حالی است که بازیگران کاربلد مانند اکبر زنجانپور، بیتا فرهی، حسام منظور، هنگامه گزیانی، بهنام تشکر و … را در کنار بازیگران معروف و منتخب مانند میترا حجار، مهدی احمدی و … قرار دادن در واقع این سطح را می دهند. از بازی های سریالی

مهم ترین لحظه اما انتخاب خواننده ماکان بند یعنی امیر مقاره است که ریسک بزرگی برای سازندگان این اثر محسوب می شود. هم از نظر الزامات بازاریابی و هم از نظر همجنس گرایی، این نقش به خوبی با نقشی که به آن محول شده ترکیب می شود.

  قیمت جهانی طلا امروز 14/12/21

مروری بر ویدئوهای تبلیغاتی منتشر شده توسط نمایش برخی از قسمت های این سریال، علاوه بر اینکه ترفند خوبی برای جلب توجه است، توانایی این هنرمند را در جذب بیننده و البته در جزیره، دیدار او با بازیگران باتجربه و شکسته را نشان می دهد. استخوان از مشکلات در کار است. در نظر گرفته شده است.

همانطور که در قسمت اخیر سریال «جزیره» شاهد گفتگوی فروتنانه به صورت متوالی هستیم. فروتن البته با توجه به تجربیات فراوانش در مواجهه با چنین مواقعی مشکل چندانی نداشت و این سکانس را با مهارت بازی کرد و حتی می توانست از میزان لغزش ها و اشتباهات مقابل هم تیمی خود بکاهد.

با این حال، در بهبود آشکار نسبت به بازی او در قسمت های اول، ریتم سکانس و الزامات تجلیات عینی و ذهنی چالش با شخصیت قائم به طرز ماهرانه ای درک می شود و او از جای خود بلند می شود.

نگاه های سرد و مبهم شاهنگ در ارتباط با دیالوگ های پرمعنای که برای هر دو بازیگر سریال نوشته شده، به طرز عجیبی با دیدگاه شاهدان تضاد دارد و به طرز ظریفی اوج تفاوت ها را در ادامه داستان نشان می دهد.

مقاره در عین حال سعی می کرد در صحنه های عاشقانه انعطاف لازم را از خود نشان دهد و کاریزمای او در رابطه دختر و پسر داستان کمک زیادی به او کرد. با این حال باید دید موکاره در آینده چگونه می تواند از این مصیبت غرور آفرین بیرون بیاید و آیا اصلا امکان ادامه حضور او در عرصه بازیگری وجود خواهد داشت یا خیر.

  حمله مرگبار مهاجمان به پدر و پسر

موضوعی که این روزها داغ است و بسیاری از خوانندگان دیگر وارد عرصه بازیگری شده اند و با وجود شهرت بالایی که دارند موفق نشده اند.

از نظر بازیگری البته می توان به حضور کاظم سیاحی و امید روحانی که اخیرا در اکثر سریال ها یا پلتفرم ها بازی کرده اند و این حجم از حضور پر رنگ آنها چندان خوشایند نیست و البته بازی بیهوده السا فیروز انتقاد کرد. خطر. که نقش عمده ای دارد. اما انگار بازی هایش را در فیلم های تهمینه میلانی تکرار می کند!

قبلاً گفتیم که داستان ها به طور کامل جمع نشده اند. این ایراد در بین بازیگران عمومی نیز وجود دارد. این بدان معنی است که به نظر می رسد در ایجاد یک کل کاستی هایی وجود دارد. ژانر بازی برخی از بازیگران فرعی هیچ ربطی به کلی ندارد و قوانین ژانر را نادیده می گیرد. گاهی در رفتارهای مجرد کمدی می سازد و فضای فعلی را به هم می زند.

در این راستا می توان گفت مقدم به اندازه کافی روی یکنواختی نمایش ها یعنی استفاده از توانایی هر بازیگر برای حفظ چارچوب درام تمرکز نمی کند و به نظر می رسد بیشتر وقت خود را صرف کارگردانی می کند و قانع کننده – چهره های معروف

با تمام این ویژگی ها، سریال جدید مقدم در زمانی عرضه شد که سریال های پلتفرمی در رقابت تنگاتنگی با نمونه های تلویزیونی بودند. اما فعالان این عرصه باید بدانند که عموم مردم هر روز و در هر زمان سلیقه خود را تغییر می دهند و اگر کالای باکیفیت و متناسب با ذائقه خود را در این بازار پیدا نکنند، شاید به این زودی ها خوشحال نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید