آیا سونامی کرونا در راه است؟!

در عرض یک هفته، تعداد موارد جدید بیماری عروق کرونر قلب در جهان 9 میلیون و نیم افزایش یافت.

این بدان معناست که بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، تعداد موارد جدید در جهان طی یک هفته نزدیک به 71 درصد افزایش یافته است.

این سازمان روز پنجشنبه (16 ژانویه) در مقر خود در ژنو اعلام کرد که این تعداد موارد جدید بیماری عروق کرونر قلب قبلاً هرگز مشاهده نشده است.

البته سازمان بهداشت جهانی نیز می‌گوید که نرخ واقعی ابتلا بسیار بیشتر است، زیرا در بسیاری از نقاط جهان آزمایش‌های کافی انجام نمی‌شود و آمار ارائه‌شده ناقص است.

آمار ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی برای موارد جدید از 27 دسامبر تا 2 ژانویه است. در سراسر جهان، تعداد کل قربانیان کووید 19 در سراسر جهان 41000 نفر تخمین زده می شود.

از زمان آغاز همه گیری تاج و تخت از دو سال پیش، حدود 289 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده اند و 5.4 میلیون نفر بر اثر بیماری کووید 19 جان خود را از دست داده اند.

این هفته تعداد موارد جدید در آمریکای جنوبی دو برابر شده و در اروپا این رقم 65 درصد افزایش یافته است.

ماریا ون کرخو، کارشناس سازمان بهداشت جهانی، می گوید: «هرکسی می تواند با در دست گرفتن یک لنز تله فوتو، پوشاندن ماسک به درستی (به طوری که بینی و چانه را بپوشاند) و نه در مکانی که هوا به درستی جریان ندارد، به کاهش فرکانس کمک کند. .

وی به مردم توصیه می کند از مکان های شلوغ دوری کنند و از کولرهای گازی در ادارات، مدارس و شرکت ها نگهداری کنند. ون کارخوف به دنیا گفت: نترس. ما با هم بر این بیماری همه گیر غلبه می کنیم.»

  رنگارنگ ترین شهرهای جهان انجمن 24

سازمان جهانی بهداشت بارها از توزیع ناعادلانه واکسن ها در سراسر جهان انتقاد کرده است. حدود 90 درصد از کشورهای جهان هنوز واکسن کافی برای واکسینه کردن 40 درصد از جمعیت خود را ندارند.

تکدروس آدهانوم کیپریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت: «توزیع نابرابر واکسن ها باعث مرگ مردم و ایجاد فرصت های شغلی و تضعیف رشد اقتصادی در سراسر جهان می شود.

منبع: دویچه وله

دیدگاهتان را بنویسید