آیا سهمیه بنزین تاکسی ها لغو می شود؟

از ابتدای سال آینده قطعاً طرح بنزین برای همه در سراسر کشور اعمال خواهد شد. طرح حذف سهمیه بنزین برای تمامی خودروهای سواری. اما آیا کاهش مالیات به تاکسی ها می رسد؟

این طرح از اول اسفند آغاز می شود اما همچنان ابهاماتی در مورد طرح سهمیه بندی بنزین کیش وجود دارد. مثلا برخی از رانندگان تاکسی نمی دانند که باید سهمیه بنزینشان لغو شود؟ آیا سهمیه بنزین رانندگان تاکسی تغییر می کند؟

آیا سهمیه بنزین رانندگان تاکسی تغییر کرده است؟

شمسی نوراد سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش می گوید: با اجرای طرح بنزین برای همه، تغییری در سهمیه بنزین رانندگان تاکسی ایجاد نمی شود.

وی تاکید کرد: تغییری در سهمیه بنزین خودروهای عمومی و تاکسی در جزیره کیش وجود ندارد. رانندگان تاکسی سهمیه قبلی بنزین را دریافت می کنند. ضمناً هر یک از اعضای خانواده آنها 20 لیتر سهمیه جدید دریافت می کنند. این بدان معناست که سهمیه تاکسی ها نه تنها لغو نمی شود، بلکه افزایش می یابد.

بر این اساس، طرح بنزین سهمیه خودروهای عمومی را برای همه تغییر نمی دهد. یعنی در طرح جدید سهمیه بندی بنزین کیش، سهمیه بنزین رانندگان تاکسی لغو نمی شود. این دسته از شهروندان سهمیه قبلی خودرو را به صورت ثابت دریافت می کنند. همچنین اعضای خانواده نیز سهمیه 20 لیتری بنزین دریافت خواهند کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش همچنین گفت: این طرح شامل حمل و نقل عمومی نمی شود و تاکسی ها با سهمیه خانواده خود به صورت ماهانه سهمیه دریافت می کنند.

  خواص جادویی حنا و برگ های آن

رانندگان به دستگاه های نصب شده در پمپ بنزین های کیش مراجعه کنند. آنها می توانند با استفاده از یکی از کارت های بانکی خود و وارد کردن چهار رقم آخر کد ملی، این سهمیه بنزین را دریافت کنند.

رانندگان تاکسی می توانند با شماره گیری کد #39*4* از میزان سهمیه خانوار خود مطلع شوند. همچنین می توانند با استفاده از سامانه بنزین من سهمیه بنزین خود را به کد ملی دیگری منتقل یا بفروشند. آدرس سامانه بنزینی من www.benzineman.ir است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید