آیا سهامداران می توانند سهام خود را در حقوق صاحبان سهام بفروشند؟

اگرچه از نظر قانونی امکان فروش سهام به دلیل نوسانات بازار سرمایه وجود دارد، اما سهام سهام نیز مانند سایر سهام تقاضای کمی دارد و فروشندگان این سهام در صف فروش باقی می مانند.

امسال برخلاف اوایل سال گذشته، پس از آزادی موکل، سهام عدالت چندانی وجود ندارد و حتی بسیاری از افرادی که سال گذشته سفارش خود را برای فروش سهام عدالت ثبت کرده اند، هنوز موفق به فروش آن سهام نشده اند.

البته پس از انتشار این سهام، سهامداران عدالت به دو گروه مستقیم (افرادی که مدیریت مستقیم را برای سهام خود انتخاب کرده اند و تعداد آنها حدود 19 میلیون نفر است) و غیر مستقیم (افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند) تقسیم می شوند. مدیریت سهام خود). سهام و سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی و به تعداد حدود 30 میلیون) تقسیم می شود.

طبق آخرین اخبار، در حال حاضر می توان مانند گذشته از فروش سهام عدالت جلوگیری کرد، اما به شرطی که این سهام خریدار داشته باشد و فروشنده زمانی پول خود را دریافت کند که سهامش خریدار داشته باشد و شرایط فعلی بازار اجازه ندهد. این. از طرفی همچنان امکان انصراف از فروش برای شرکت کنندگان وجود دارد.

بر این اساس، افرادی که برای فروش سهام خود روش غیرمستقیم را برای سهام عدالت انتخاب کرده اند، ابتدا باید با ورود به سامانه WWW.SEJAM.IR و دریافت کد بورسی ثبت نام کنند.

سپس باید برای انتخاب نماد استانی خود به سامانه معاملات کارگزاری و قسمت تغییر کارگزار ناظر مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند تا ظرف 48 ساعت نماد به سبد افراد اضافه شود. در نهایت فرد باید به پنل کارگزاری خود مراجعه کرده و نماد خود را انتخاب و اقدام به فروش کند.

  نحوه برخورد با همسر خیانتکار

البته گذر از این مراحل تضمینی برای فروش سهام عدالت نیست. چرا که نمادهای استانی مدت هاست در صف فروش قفل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید