آیا حقوق بازنشستگان افزایش می یابد؟ | جامعه 24

جامعه 24- افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری را باید یکی از مهمترین مشکلات پیچیده دولت سیزدهم نامید. با رسیدن به اواسط سال 1401، دولت در شرایطی که با تورم 40 درصدی مواجه هستیم، همچنان در غیاب وزیر کار در تعیین دستمزد بازنشستگان ناکام مانده است.

از سوی دیگر مدت هاست که شاهد اعتراض بازنشستگان به این وضعیت بوده ایم و باید دید دولت بالاخره در روزها و هفته های آینده می تواند این گره را باز کند یا خیر؟

اردشیر مطهری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در این خصوص گفت: مردم نعمت ما هستند. بنابراین هم دولت و هم مجلس باید رضایت نسبی مردم را تامین کنند. ما در مجلس و به خصوص در کمیسیون اجتماعی واقعاً معتقدیم که بحث حقوق بازنشستگان باید به درستی مطرح شود و باید بگویم مقدمات این کار فراهم شده است.


بیشتر بخوانید: حقوق بازنشستگان را تعیین کردند


وی افزود: در جلسات کمیسیون اجتماعی در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان، نمایندگانی از دولت و مجموعه های مرتبط نیز حضور دارند که بعضاً با قرائن و قرائن مخالف هستند، اما چاره ای جز دیدن واقعیت های مستمری بگیران نداریم. زندگی می کند زیرا اگر به این امر توجه ویژه شود می توان تنش های اجتماعی را تصور کرد که برخی از این نارضایتی ها و تنش ها به منصه ظهور رسیده است و در این میان دشمنان انقلاب و نظام این موج نارضایتی را به دست گرفته اند. ما نباید کاری کنیم که ضدانقلاب را بهانه کنیم و از طرفی باید راهی را طی کنیم که حقوق همه افراد در مشاغل مختلف رعایت شود. پس باید راه حلی پیدا کنیم و اگر مشکل منابع داریم باید منابع جدید ایجاد کنیم زیرا نمی توان از بازنشستگانی که سال ها از عمر خود را وقف خدمت به این کشور کرده اند چشم پوشی کرد.

  با تغییر رژیم غذایی 13 سال عمر خود را افزایش دهید

نماینده گرمسار تصریح کرد: از صحبت های دولتمردان معتقدیم اگر این موضوع تا کنون به تاخیر افتاده به دلیل مشکل منابع است. از نظر ما می توان منابع را ایجاد و محقق کرد زیرا وضعیت فعلی ما با سال گذشته متفاوت است. سال گذشته حدود 200 هزار بشکه نفت فروختیم و اکنون این فروش به حدود دو میلیون بشکه در روز رسیده است. وزیر نفت هم در سندی می گوید ما توانستیم و می توانیم این ارز را بگیریم. بنابراین در این شرایط می‌توان به فکر افزایش دستمزد بازنشستگان بود، اما اگر در این راه با مشکل مواجه شدیم، چاره‌ای نداریم جز اینکه مشکل را شفاف و صادقانه به مردم بگوییم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با جلساتی که در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان داشتیم و اخباری که داریم حقوق بازنشستگان افزایش می یابد اما ترجیح می دهم به صورت آزمایشی اعلام نکنم چه زمانی زیرا ابتکار عمل در دست دولت است و آنچه ما می گوییم ممکن است به عنوان سند نزد مردم گرفته شود و اگر در این مقطع اتفاق نیفتد باعث بی اعتمادی عمومی می شود. حالا باید منتظر بمانیم تا آن افزایش دستمزد اتفاق بیفتد که مطالبه حقوق بازنشستگان است که اصل ماجراست.

2022-08-16 06:03:16

دیدگاهتان را بنویسید