آیا جنگ در اوکراین آینده زرادخانه هسته ای جهان را خواهد ساخت؟

آسوشیتدپرس در سئول با عناوین و هشدارهای جدید برای آزمایش هسته ای احتمالی کره شمالی لی ژائو سونگ، یک جوان 28 ساله اهل کره جنوبی که درباره واکنش کشورش به تجربه هسته ای کره شمالی صحبت کرده است، می گوید: «کشور ما همچنین باید برنامه هسته ای خود را توسعه دهد و برای جنگ هسته ای آماده شود.

به گزارش این خبرگزاری، این اظهارات منعکس کننده خواسته های شهروندان کره جنوبی در نظرسنجی فوریه گذشته است که نظر سه نفر از هر چهار نفر یکسان بود و سوالی است که مردم و سیاستمداران نیروهای غیرهسته ای اغلب در یک قرن زمانی مطرح می کنند. ، تلاش های جهانی برای مهار اشاعه هسته ای به لحظه ای بی ثبات کننده تبدیل شده است.

این گزارش می افزاید: این بررسی در کشورهای غیرهسته ای آسیا ادامه دارد. این منطقه خانه کره شمالی، چین، روسیه و ایران است – سه قدرت هسته ای و یک قدرت نزدیک به هسته ای که توسط چتر هسته ای و یک اتحاد دفاعی عظیم پشتیبانی نمی شود که برای دهه ها از ناتو دفاع کرده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد: «تهاجم روسیه به اوکراین غیرهسته‌ای لحظه بی‌ثبات‌کننده در تلاش‌ها برای مهار اشاعه هسته‌ای است». در عین حال از زرادخانه هسته ای خود برای جلوگیری از حملات سایر کشورها استفاده می کند.

آنها می گویند به همان اندازه مهم است که ایالات متحده و متحدانش چگونه شرکای خود را در اروپا، خلیج فارس یا آسیا متقاعد کنند که به سپر زرادخانه های هسته ای متعارف تحت رهبری ایالات متحده اعتماد کنند و به دنبال سلاح های هسته ای نباشند.

  انتقام عجیب شوهر؛ ماشین را به دره بیندازید

ماریانا باجرین، محقق پروژه مدیریت اتمی این ایالت، مدرسه کندی در هاروارد گفت: «رهبرانی که نگران سلاح‌های هسته‌ای و همسایگان غیردوستانه هستند به مخاطبان محلی خود خواهند گفت که از سلاح‌های هسته‌ای ما حمایت کنند تا ببینند چه اتفاقی برای اوکراین می‌افتد. .

بیرین به عنوان دانشجو در اوکراین در دهه 1980، در دوران اتحاد جماهیر شوروی، نحوه پوشش سوختگی ناشی از تشعشعات هسته ای و سایر آسیب های احتمالی ناشی از جنگ هسته ای را تمرین کرد. در آن زمان اوکراین حدود 5000 سلاح هسته ای در اتحاد جماهیر شوروی داشت. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، کشورش توسعه سلاح های هسته ای را کنار گذاشت و کمک های اقتصادی، ادغام با غرب و تضمین های امنیتی را برگزید.

ارتش ایالات متحده به شرکای استراتژیک خود در سراسر جهان اطمینان می دهد که با رقبای مورد حمایت سلاح های هسته ای روبرو هستند.

این گزارش با استناد به الحاق آمریکا به کره جنوبی در اولین آزمایش بالستیک مشترک خود در پنج سال گذشته، آن را پاسخی قطعی به پرتاب حداقل 18 موشک بالستیک از کره شمالی در ماه جاری توصیف کرد.

جو بایدن و ژنرال ها، دیپلمات ها و سربازان آمریکایی به کشورهای همسایه روسیه و نفت ایران در اروپا و خلیج فارس سفر می کنند. بایدن و دستیاران ارشد او می گویند که ایالات متحده متعهد به جلوگیری از تهدیدات هسته ای ایران، کره شمالی و دیگران است. رئیس جمهور شی جین پینگ با یکی از بزرگترین سلاح های هسته ای کشورش سیاست خارجی تهاجمی را دنبال می کند.

  ارزش سکه و طلا 10 تیر / سکه 15 میلیون و 500 هزار تن بود.

آیا جنگ در اوکراین آینده زرادخانه هسته ای جهان را خواهد ساخت؟

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است که برخی از مقامات ارشد سابق آسیایی با الگوبرداری از اوکراین می گویند زمان آن فرا رسیده است که کشورهای غیرهسته ای بیشتری دستیابی به سلاح هسته ای یا استقرار سلاح های هسته ای آمریکا را بررسی کنند.

بیهاری کاوسیکان، وزیر خارجه سابق سنگاپور در ماه مارس گذشته در یک نشست دفاعی گفت: «فکر نمی‌کنم ژاپن یا کره جنوبی بخواهند به یک کشور دارای سلاح هسته‌ای تبدیل شوند». از نظر سیاسی بسیار دردناک خواهد بود و باعث اختلاف در داخل خواهد شد. اما گزینه های جایگزین چیست؟

ترنس روریگ، استاد امنیت ملی در کالج دریایی ایالات متحده می گوید: «برای کسانی که امیدوارند کره شمالی سلاح های هسته ای خود را کنار بگذارد، مثالی که در جنگ روسیه علیه اوکراین ارائه شد، احتمال شکست دیگری را نشان می دهد.

روریگ گفت: “اوکراین الگوی دیگری برای کره شمالی از کشورهایی مانند عراق و لیبی خواهد بود که توانایی های هسته ای خود را رها کرده اند – و ببینید چه بر سر آنها آمده است.”

به گزارش آسوشیتدپرس، ایالات متحده به قدرت های هسته ای و کنجکاو هسته ای دلایل زیادی برای نگرانی در مورد دست کشیدن از مرگبارترین سلاح های جهان ارائه کرده است.

در سال 2003، غرب معمر قذافی، رهبر لیبی را مجبور کرد که برنامه اصلی تسلیحات هسته‌ای کشورش را کنار بگذارد. چند سال بعد، سیف الاسلام، پسر قذافی، بزرگترین نگرانی پدرش را با محقق مالفرد برات هاگامر در میان گذاشت و گفت که او نگران است که کشورهای غربی از قیام علیه دولت او حمایت کنند.

  8 نشانه خطرناک بودن خروپف

در عراق، ایالات متحده نقشی کلیدی در وادار ساختن صدام حسین رئیس جمهور مخلوع به کنار گذاشتن برنامه توسعه هسته ای خود ایفا کرده است. ایالات متحده در سال 2003 دولت او را سرنگون کرد و مدعی شد که صدام در حال بازسازی سلاح های هسته ای است.

برادر هاگامر، محقق، گفت: «حمله روسیه به اوکراین اکنون حداقل در برخی کشورها نشان می‌دهد که اگر برنامه تسلیحات هسته‌ای دارید و کمی از آن دور هستید، دست کشیدن از آن ایده وحشتناکی است».

هشت قدرت هسته ای جهان – ایالات متحده، روسیه، فرانسه، چین، بریتانیا، پاکستان، هند، کره شمالی و اسرائیل – حدود 13000 سلاح هسته ای دارند. رژیم صهیونیستی برنامه هسته ای خود را نمی پذیرد.

کارشناسان هسته ای کره جنوبی و عربستان سعودی را به عنوان کشورهایی که بیشتر به دنبال سلاح های هسته ای هستند، معرفی کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید