آیا باید در کورونا به استخر برویم؟!

یک متخصص بیماری های عفونی، رفتن به استخر در ایالت کرون را برای رعایت پروتکل های بهداشتی شرط کرد.

دکتر سیاوش وزیری با بیان اینکه تاج از طریق آب منتقل نمی شود، گفت: البته این بدان معنا نیست که ویروس به محیط استخر منتقل نمی شود.

وی افزود: مانند سایر اماکن عمومی استخر، اگر فرد مبتلا وارد شود و کمتر از دو متر با افراد فاصله داشته باشد، قدرت انتقال بیماری به دیگران را دارد. وزیری خاطرنشان کرد: در کمتر از دو متر، ویروس کراون به راحتی از طریق قطرات تنفسی فرد مبتلا به دیگران منتقل می شود.

این فوق تخصص عفونی با تاکید بر لزوم از سرگیری بسیاری از فعالیت ها و مشاغل در شرایط عروق کرونر گفت: در این راستا نمی توان دستور تعطیلی قطعی استخرها را داد و این مکان ها می توانند بر اساس پروتکل های بهداشتی کار کنند.

وزیری گفت: یکی از نکات مهم استخرها در بیماری عروق کرونر، بحث شلوغی آنهاست و کارکنان استخر باید مراقب باشند که محیط استخر بیش از حد شلوغ نشود.

وی افزود: افرادی که می خواهند با این شرایط به استخر بروند در زمانی به استخر بروند که تعداد افراد کمتری در آنجا وجود دارد. وزیری گفت: در وسط استخر رعایت فاصله حداقل دو متری از بقیه بسیار ضروری است و توصیه می شود افراد در وسط استخر به هم نزدیک نباشند.

فوق تخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: مدیریت استخر باید در این شرایط عروق کرونر از ورود افرادی با کوچکترین علائم سرماخوردگی به محیط استخر جلوگیری کند. وزیر همچنین از همه خواست تا در صورت داشتن علائم مشابه عروق کرونر، از رفتن به استخرها و سایر مکان های عمومی به شدت خودداری کنند.

  پاسخ انتقال شاه ماهی به پیشنهاد سرخابی ها

وی گفت: افرادی که واکسینه شده اند فقط از بیماری شدید در امان هستند و این به معنای عدم ابتلا به بیماری عروق کرونر نیست.

وزیری گفت: «در حال حاضر با وجود فشار Omicron که تا حدودی غیرحرفه ای است، پایبندی به پروتکل ها بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: این سویه جدید سه تا چهار برابر نسبت به سایر سویه‌ها توانایی دربرگرفتن افراد واکسینه‌شده را دارد، بنابراین افراد را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی در کنار واکسن می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید