آیا ایلان ماسک ثروتمندتر خواهد شد؟

حدود 3 میلیارد دلار از دارایی های ایلان ماسک به دلیل کاهش 12 درصدی سهام تسلا در چند روز گذشته از بین رفته است، اما اگر تحلیلگران به درستی پیش بینی کنند، سال 2022 می تواند پردرآمدترین سال برای ایلان ماسک باشد.

تحلیلگران بر این باورند که تسلا در سال جدید صورت های مالی بسیار قوی منتشر خواهد کرد و این می تواند برای ایلان ماسک بسیار سودآور باشد.

ایلان ماسک حقوق ثابت یا پاداش نقدی از تسلا دریافت نمی کند، اما در عوض مالک سهام است. ایلان ماسک مالک چندین سهام تسلا است که هر کدام حدود 36 میلیارد دلار ارزش دارند.

این کارآفرین به دلیل پرداخت 11 میلیارد دلار مالیات در سال 2021 بعید است تا 5 سال آینده مالیات پرداخت کند و همین موضوع باعث افزایش سودآوری آن خواهد شد. ایلان ماسک سال گذشته یکی از بزرگترین مالیات های تاریخ آمریکا را پرداخت کرد.

آیا ماسک دوباره مالیات می دهد؟

ماسک تنها زمانی باید مالیات بپردازد که از گزینه خرید یعنی خرید سهام استفاده کند. او این کار را تنها زمانی انجام می دهد که دیگر امکانات به پایان برسد.

پیش بینی نمی شود که گزینه های دیگر ایلان ماسک تا سال 2027 منقضی شود و او احتمالا مالیات بعدی خود را در سال 2027 خواهد پرداخت.

اگرچه تسلا صورت های مالی بسیار خوبی منتشر کرده است و سال 2022 یک سال رویایی برای این خودروساز است، اما با توجه به سیاست فدرال رزرو برای کاهش تورم، به نظر نمی رسد عملکرد خوبی داشته باشد.

سهام در حال غرق شدن است

بزرگترین مشکل ماسک این است که سهام تسلا سال بدی را سپری می کند. او 177.7 میلیون سهم دارد، علاوه بر این، اختیار خرید 59 میلیون سهم دیگر را نیز دارد.

  قیمت سکه و طلا در 9 تیر 1401 سکه کاهش یافت

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سیاست های ضد تورمی فدرال رزرو بسیاری از سرمایه گذاران را مجبور به فروش سهام تسلا می کند، زیرا آنها به شدت تحت نظارت نظارتی قرار دارند و ممکن است قیمت گذاری اشتباه باشد.

در نظرسنجی از 38 کارشناس، حدود 18 نفر دیدگاه مثبتی نسبت به سهام تسلا دارند و 10 نفر معتقدند که سهام تسلا در سال 2022 به شدت سقوط خواهد کرد.

سهام تسلا در سال 2021 به شدت افزایش یافت و بسیاری را بر آن داشت که بگویند زمان اصلاح فرا رسیده است. اگر به نمودارهای سهام تسلا و ارزهای دیجیتال نگاهی بیندازید، می توانید ببینید که چقدر با هم مرتبط هستند. سهام تسلا در نوامبر سال 2021 به اوج خود رسید، زمانی که بیت کوین به بالاترین حد خود رسید و اکنون 25 درصد از سقف قیمتی آن کاهش یافته است.

دست فوق العاده تسلا

بایدن و دولت ایالات متحده قصد دارند تولید خودروهای الکتریکی را در سال 2022 گسترش دهند و این خبر خوبی برای تسلا به عنوان بزرگترین سازنده خودروهای الکتریکی در جهان است.

این شرکت قصد دارد در سال 2022 پیکاپ های جدیدی را روانه بازار کند که می تواند به تسلا در رقابت با سازندگان بزرگ پیکاپ مانند فورد کمک کند. CNN BUSINEES در مقاله ای می نویسد: ما معتقدیم که فروش قوی محصولات تسلا در سال 2022 می تواند سهام این شرکت را نجات دهد.

با توجه به اینکه تورم در ایالات متحده به بالاترین سطح خود در 40 سال گذشته رسیده است، بلومبرگ گزارش می دهد که بازار سهام ایالات متحده بدترین وضعیت در 14 سال گذشته است.

  افزایش گارانتی محصولات ایران خودرو و سایپا به سه سال

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید