آیا امسال هم «یارانه شب یلدا» می گیریم؟!

سال گذشته در آذرماه دولت ۱۰۰ هزار تن یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد که به آن یارانه شب یلدا گفته شد. حالا امسال این گمانه زنی وجود دارد که آیا امسال هم دولت در شب یلدا به خانواده ها یارانه می دهد؟

سال گذشته در 26 آذرماه دولت در اطلاعیه ای اعلام کرد که برای کمک به برخی افراد چهار ماه یارانه اختصاص می دهد. یارانه ای بالغ بر 100 هزار تن که مرحله اول آن در آستانه شب یلدا 28 آذرماه به حساب سرپرستان برخی خانوارها واریز شد.

اما شاید امسال خبری از یارانه شب یلدا نباشد. چرا که سال گذشته این یارانه با مصوبه ستاد ملی مقابله با ولیعهد پرداخت شد. دلیل این یارانه کمک به اقشار آسیب پذیر و کسانی است که کسب و کارشان مختل شده است.

مرحله اول یارانه 100 هزار تنی دولتی که یارانه شب یلدا نام داشت، 27 آذرماه سال گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما امسال وضعیت تاج بهتر شده است و به نظر نمی رسد دولت برنامه ای برای یارانه یلدا داشته باشد.

اما چه یارانه جدیدی باید در دولت اصلی پرداخت شود؟

در دو سال اخیر دولت روحانی، پرداخت یارانه معیشتی و تاج در دستور کار قرار گرفته است. یارانه تاج البته در دو قسط و به صورت کوتاه مدت و با هدف حمایت از مردم و اقشاری ​​که از نظر اقتصادی در معرض اپیدمی تاج قرار گرفته بودند پرداخت شد.

اما در دولت اصلی به نظر می رسد وضعیت کرونا تحت کنترل است و دولت برنامه ای برای یارانه های موقت ندارد. با این حال دولت وعده داده است که یارانه جدیدی برای سرپرستان خانوار در سال آینده در نظر بگیرد.

  «آقازاده» 10 برابر بیشتر از تلویزیون تماشا شد!

این یارانه به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه و جعفر گادری نماینده مجلس بین 90 تا 120 هزار تن است که به هفت دهک اول درآمدی جامعه پرداخت می شود. این یارانه جدید از سال 1401 پرداخت شده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید