آیا افشای اسرار خود به دیگران کمک می کند؟

451365 534 خبر مرکزی

فرادیک| اگر رازهایی دارید که از دوستان، اعضای خانواده و حتی شریک عاشقانه خود مخفی نگه داشته اید، به احتمال زیاد آنها نیز از شما رازها را مخفی کرده اند. نه همه آنها و نه همه زمانها، بلکه برخی از آنها و برخی از زمانها.

به گزارش فرادید؛ من می توانم با اطمینان فراوان به شما بگویم که عزیزان شما رازهایی در مورد اعتقادات، عادات، فریب ها، جاه طلبی ها، خواسته ها، نارضایتی ها و اعتمادهای شکسته خود دارند. در تحقیقات من، از بیش از 50000 نفر در مورد اسرار آنها سوال کردیم و اینها موضوعاتی است که آنها لیست کردند.

چیز دیگری که می توانم به شما بگویم این است که درست است که داشتن راز می تواند باعث شود ما احساس انزوا و تنهایی کنیم، اما ما به ندرت تنها افرادی هستیم که رازی را از دیگران پنهان کنیم.

در واقع، داده‌های سراسر جهان نشان می‌دهد که ما تمایلی به رازداری داریم – حدود 38 نوع راز در این مطالعه شناسایی شد. در تحقیقاتم از مردم در مورد این طبقه بندی های کلی سوال کردم. این مطالعه نشان داد که تمام رازهای رایج جهان در یک صفحه جای می گیرد. وقتی این صفحه را به مردم نشان دادم، 97 درصد از آنها گفتند که حداقل یکی از رازهای این لیست را دارند و یک فرد متوسط ​​در طول زندگی خود 13 راز دارد.

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردم، این لیست شامل مصرف مواد مخدر، اعتیاد، بیماری روانی، تجربیات ضربه روحی، اسرار خانوادگی، اسرار مشکلات مالی، خیانت در محل کار، مدرسه یا در یک رابطه عاشقانه و رابطه جنسی است.

از ما به ندرت در مورد اسرارمان سوال می شود که به اندازه کافی مضحک است. اما حتی وقتی راز به گونه ای است که می توان آن را به راحتی مخفی نگه داشت، لزوما زندگی با آن آسان نیست. یکی از رایج‌ترین دلایلی که مردم در میانه صحبت‌های خود سکوت می‌کنند یا آن را متوقف می‌کنند این است که رازهای خود را به خاطر می‌آورند.

  فال حافظ، 20 اردیبهشت 1401

روش عادی این است که آنچه را که در آن لحظه واقعاً در ذهن ماست صحبت کنیم و با دیگران به اشتراک بگذاریم، اما پنهان کاری با ارتباطات اجتماعی روزمره در تضاد است. هنگامی که این اتفاق می افتد، دیگر به طور کامل از رابطه آگاه نیستید و توانایی برقراری ارتباط با دیگران و درخواست کمک از آنها را از دست می دهید.

پس چه اتفاقی می افتد وقتی تصمیم می گیریم رازی را حفظ کنیم؟

همانطور که می توانید تصور کنید، این باعث می شود که راز در مکالمه حفظ شود، اما همچنین باعث می شود که در خارج از مکالمه به آن فکر شود.

در یک مطالعه، از شرکت‌کنندگان خواستیم برنامه‌ای را دانلود کنند که به ما امکان می‌دهد در طول روز آن‌ها را به‌طور تصادفی بررسی کنیم. شرکت‌کنندگان مهم‌ترین رازهای خود را شناسایی می‌کردند و هر زمان که آن راز در طول روز یا در حین مکالمه به ذهنشان می‌رسید، باید از طریق اپلیکیشن به ما اطلاع می‌دادند و باید به نحوی آن را پنهان نگه می‌داشتند.

ما متوجه شدیم که شرکت کنندگان به طور متوسط ​​هر یک تا دو ساعت به راز خود فکر می کنند. هر چه شرکت کنندگان بیشتر در مورد رازهای خود خارج از گفتگو فکر کنند، احتمال آسیب رساندن به رفاه آنها بیشتر می شود.

سخت ترین قسمت داشتن یک راز این است که راز را از دیگران مخفی نگه ندارید، بلکه فقط با آن رازها و افکار خود زندگی کنید. تنها راه فکر کردن به این رازها در ذهن خودتان است و بعید است که بتوانید راه موثری برای مقابله با این راز پیدا کنید. مثل یک چرخ و فلک که هرگز متوقف نمی شود، هر بار که به راز فکر می کنید، همان حرکات، همان احساسات، همان حسرت های دردناک را تجربه می کنید و متوجه می شوید که این افکار شما را به جایی نمی رساند.

  10 مشکل رایج فنی خودرو که باید بدانید

فقط صحبت در مورد این راز با شخص دیگری می تواند به شما کمک کند از این چرخه خارج شوید.

بنابراین، اگر می ترسید و نگران هستید، باید بدانید که نتایج تحقیقات ما نشان می دهد که مردم و اطرافیان ما نسبت به افشای اسرار ما بسیار مثبت تر از آنچه فکر می کنیم، مثبت هستند. شما نباید از بدترین اتفاقی که ممکن است پس از افشا رخ دهد بترسید، زیرا تحقیقات نشان می دهد که به ندرت اتفاق می افتد.

باز کردن موضوعات حساس به شجاعت زیادی نیاز دارد، اما وقتی این ریسک را انجام می دهید، فردی که به آن اعتماد دارید آن را درک می کند و قدردانی می کند. اگر در جریان یک گفتگوی اجتماعی هستید که به شما احساس راحتی و آزادی می دهد، پس بدانید که درها برای افشای اسرار شما باز است.

شما می توانید به جنگل بروید و راز خود را با صدای بلند در جنگل فریاد بزنید، اما وقتی هیچ شنونده ای در اطراف نیست، درست مانند درختی که هیچ کس سقوطش را نمی شنود، مکاشفه ای که مردم ندارد به ندرت مکاشفه است.

وقتی مردم اسرار خود را به اشتراک می گذارند، در واقع به دنبال کمک هستند و اغلب از کسانی کمک می گیرند که ثابت شده است بیشترین کمک را دارند. صحبت کردن در مورد تجربیات منفی، عواقب منفی برگرداندن احساسات منفی مرتبط با آن تجربه را دارد، به همین دلیل است که راز خود را به باد فراخوانی نمی‌کند.

وقتی شخص دیگری به راز شما گوش می دهد، می تواند به دو روش مختلف به شما کمک کند: حمایت عاطفی و حمایت عملی.

  ویدئو/ ابوالفضل پورعرب در صداوسیما: شرمنده!

اگر بتوانید فردی را پیدا کنید که به اندازه کافی راحت به آن اعتماد کنید، او می تواند به یک یا هر دو روش به شما کمک کند. آنها ممکن است با شما همدردی کنند و اسرار مشابهی را با شما در میان بگذارند.

دیگران ممکن است بتوانند به شما مشاوره، راهنمایی و ایده بدهند. اگر از دیگران کمک بگیریم، چرخه معیوب افکار منفی شکسته می شود. گاهی اوقات آنقدر به منفی‌گرایی عادت کرده‌ایم که فراموش می‌کنیم تصور کنیم راه‌های دیگری برای فکر کردن در مورد آن وجود دارد.

اگر احساس کردید که رازی شما را احاطه کرده است و در حال فکر کردن هستید، نشانه آن است که وقت آن رسیده است که درباره راز با کسی صحبت کنید. اگر قبلاً رازی دارید که از دوستان، خانواده یا شریک زندگی خود مخفی کرده‌اید (و به احتمال زیاد آنها نیز دارند)، پس شما در حال حاضر بیشتر از آنچه نیاز دارید راز دارید.

همیشه این احتمال وجود دارد که دیگران رازی را از شما مخفی کرده باشند، بنابراین این دلیل خوبی است که راز خود را با آنها در میان بگذارید. وقتی راز خود را به دیگران می گویی، آنها نیز رازهایی را به تو خواهند گفت.

منبع: گاردین
نویسنده: مایکل اسلپیان
ترجمه: عاطفه رضوانیا – سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید