آیا ارزش خرید MVM x22 Pro را دارد؟

فرادید| مینی کراس اوور ام وی ام X22 که اولین بار در سال 1395 وارد جاده های ایران شد، در اولین سال تولید خود به سرعت به یکی از پرفروش ترین خودروهای این رده تبدیل شد. اما اکنون مدیران قصد دارند نسخه حرفه ای این محصول را در ماه های آینده عرضه کنند.

به گزارش فرادید؛ تیگو 3 ایکس کوین چری با قیمت چهار ماه پیش در چین در چهار مدل چینی با دو گیربکس اتوماتیک و سرعت وارد بازار شد. اما مدیران خودرو به دلیل تحریم های آمریکا مجبور به فروش چری تیگو 3 ایکس کوین با برند ام وی ام با نام ام وی ام X22 پرو در ایران شده اند.

بررسی ها نشان می دهد ام وی ام X22 پرو تست های جاده ای خود را در ایران پشت سر گذاشته است. در حال حاضر مدیران خودرو در حال آماده سازی برای تولید این محصول هستند.

به گزارش چری، قیمت جهانی این خودرو از 66 تا 68 هزار یوان (حدود 10 تا 10 هزار و 500 دلار) است که با 27 هزار و 600 تن دلار حدود 300 میلیون تن قیمت دارد.

اما کارشناسان خودرو تخمین می زنند مدیران خودرو ام وی ام ایکس 22 پرو را با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان عرضه نکنند.

آیا ارزش خرید MVM x22 Pro را دارد؟

MVM X22 نسبت به نسل قبل به روزتر است؟

بررسی مشخصات تیگو 3 ایکس کوین یا ام وی ام ایکس 22 پرو نشان می دهد که چری برخی از کاستی های قبلی خود را در نسل جدید محصول خود برطرف کرده است. طراحی کابین X22 Pro نیز بهبود یافته است.

  بازگشت کرونا؛ گوش خیلی ها هنوز بدهکار نیست!

علاوه بر این، عدم وجود ترمز دستی برقی (EPB) و سیستم مهار خودکار که در نسل قبل وجود نداشت، با اضافه شدن ام وی ام ایکس 22 پرو، تا حدودی باعث خوشحالی کارشناسان شد.

چری همچنین از سیستم فرمان الکتریکی در Tigo 3X Quinn (MVM X 22 Pro) به جای جعبه فرمان هیدرولیک نسل قبلی استفاده می کند.

البته مشتریان ایرانی و کارشناسان خودرو به تازگی در آزمون رانندگی ام وی ام X 22 پرو در پیست آزادی نیز شرکت کردند. در نهایت آنها به رسانه های خودرویی گفتند که ظاهر این خودرو نسبت به نسل قبلی، پایدارتر و زیباتر است.

به گفته آنها هندلینگ بهبود یافته X22 Pro و شتاب گیری این خودرو به دلیل وجود موتور توربو از مزیت های نسل جدید است.

قدرت موتور در نسخه جدید نیز از 105 به 116 اسب بخار افزایش یافته است. در قسمت فنی، موتور مورد استفاده در ام وی ام X 22 پرو یک توربوشارژر 3 سیلندر یک لیتری است که نیروی خود را از طریق گیربکس CVT به چرخ های جلو می رساند.

آیا ارزش خرید MVM x22 Pro را دارد؟

ام وی ام X22 آیا ارزش خرید دارد؟

اگرچه نسل جدید ام وی ام X22 نسبت به گذشته دستخوش تغییرات چشمگیری شده است، اما هنوز برخی از مشکلات گذشته برطرف نشده است. به گفته کارشناسان خودرو، صدای آزاردهنده موتور همچنان در کابین ام وی ام X22 پرو منتقل می شود.

یکی دیگر از معایب ام وی ام X22 قیمت بالای قطعات آن است که به نظر می رسد در مدل پرو نیز ادامه داشته باشد.

نکته دیگر اینکه مدیران خودرو مجبور به حذف سیستم تشخیص صدا شده اند زیرا چری آن را فقط برای بازار چین فعال کرده است. علاوه بر این امکاناتی مانند استارت کلیدی، صفحه کیلومتر شمار تمام دیجیتال و صندلی راننده برقی که در کامل ترین انواع این خودرو وجود دارد، در نسخه مونتاژی در بازار ایران وجود ندارد.

  مرضیه برومند: عکس مرا از دیواری که زیر آن به جوانان ظلم کردی بردارید + عکس

با این حال، MVM X22 Pro دارای رقبایی مانند هایما S5 توربو (S5) و جک S3 است و از نظر فناوری و راحتی کار سختی برای رقابت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید