آژانس در سال 2021 بیش از یک بازرسی از تاسیسات ایران انجام داد

شبکه آمریکایی « بلومبرگ در گزارشی ادعا شده است برنامه هسته ای ایران تعداد بی سابقه ای از بازرسی های بین المللی در سال گذشته انجام شد و بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی دسترسی گسترده ای به داده ها و تاسیسات هسته ای ایران داشتند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محدود در ماه جاری اعلام کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سال گذشته بیش از یک بازرسی در روز از میان 21 تاسیسات هسته‌ای اعلام‌شده ایران انجام داده است.

بر اساس این گزارش، بازرسی ها در فوریه 2021 حتی پس از تصمیم ایران مبنی بر مسدود کردن ارائه داده ها و جلوگیری از بازدیدهای سرزده، به رکورد بالایی رسید.

اخیرا رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنرانی خود در پارلمان اروپا با اشاره به موضوع ایران ابراز امیدواری کرده بود که آژانس بتواند بر اساس جدول زمانی مناسب برای ایران به توافق برسد. او همچنین مدعی است که ایران اخیراً اطلاعاتی در مورد فعالیت های خود به آژانس ارائه نکرده است.

    آژانس در سال 2021 بیش از یک بازرسی از تاسیسات ایران انجام داد

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ۱۴ اسفند برای سومین بار در دولت سیزدهم در تهران با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد.

در ادامه این دیدار، ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای اعلام کردند که توافقی بین دو کشور برای تسریع در همکاری و گفت وگو بین آنها حاصل شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران همچنین در نشست خبری با مدیرکل آژانس اعلام کرد: توافق کرده ایم اسنادی که قرار است بین ایران و آژانس مبادله شود حداکثر تا خرداد ماه انجام شود.

  قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۱/۰۱/۲۹

دیدگاهتان را بنویسید