آپدیت جدید برای Mac OS Ventura

علاوه بر معرفی iOS 16 و iPad OS 16، اپل از آپدیت جدید MacOS Ventura در رویداد توسعه دهنده 2022 خود رونمایی کرد.

نسخه ای که از امکانات متعددی بهره می برد و می تواند تجربیات جدیدی را برای سیستم عامل مک برای کاربران به ارمغان بیاورد. این نسخه مجهز به ابزار جدید Stage Manager بوده و همچنین دارای تغییراتی برای بهبود عملکرد اپلیکیشن های Mail، Safari، Spotloight و Spotloight می باشد.

به روز رسانی

این تغییرات به گونه ای انجام شده است که سیستم عامل مک را نزدیکتر و شبیه به iOS کرده است. در همین حال، برنامه Spotlight با به‌روزرسانی‌هایی همراه است و اکنون می‌تواند عکس‌ها را در کتابخانه تصویر پیدا کند یا بر اساس مکان، افراد، صحنه‌ها، اشیا و حتی متن در تصاویر جستجو کند.

کاربران همچنین می توانند از این اپلیکیشن برای صدور دستوراتی مانند راه اندازی تایمر یا اجرای میانبر استفاده کنند. این برنامه در پایین صفحه اصلی iOS اضافه شده است.

به روز رسانی
در مورد تغییرات اپلیکیشن Mail باید گفت که مجهز به امکاناتی چون نمای کلی بیشتر، پیشنهادات و اصلاحات فوری هنگام نوشتن است. کاربران همچنین می توانند ایمیل ها را برنامه ریزی کنند یا ارسال آنها را لغو کنند. امکان تنظیم یادآوری پیام ها و دریافت پیشنهادات از دیگر قابلیت های جدید Mail است.

اپلیکیشن سافاری همچنین به ویژگی جدیدی به نام Tab Groups مجهز شده است که به کاربر اجازه می دهد ببیند دوستانش چه تب هایی را تماشا می کنند. آنها همچنین می توانند از طریق مرورگر تماس بگیرند یا تماس برقرار کنند.

به روز رسانی

سافاری همچنین مجهز به پشتیبانی رمز عبور است که باید جایگزین روش رمز عبور سنتی شود. اخیراً اپل، گوگل و مایکروسافت قول داده اند که پشتیبانی لاگین بدون رمز عبور را به دستگاه های تلفن همراه، دسکتاپ و پلتفرم های مرورگر خود اضافه کنند.

  تراشیدن سر در حج برای فردی که پیوند مو انجام داده است / پاسخ آیت الله سیستانی

از تغییرات اعمال شده در اپلیکیشن پیام ها می توان به امکان ویرایش و لغو ارسال پیام ها، علامت گذاری به عنوان خوانده نشده و بازیابی آن ها در صورت حذف ناخواسته اشاره کرد. ویژگی‌های جدیدی نیز به اپلیکیشن Messages اضافه شده است تا همکاری افراد در فایل‌ها آسان‌تر شود.

به روز رسانی
این سیستم عامل همچنین مجهز به قابلیتی به نام Hand-off است که به شما امکان می دهد وظایف را بین دستگاه های اپل مانند آیفون و مک انتقال دهید. همچنین در Mac OS Ventura، کاربران می توانند از دوربین آیفون به عنوان وب کم برای ارتباط تصویری در رایانه های اپل استفاده کنند.

در اینجا کاربر می تواند از هر دو حالت مرکز صحنه و حالت پرتره با عملکرد Studio Light استفاده کند (که چهره کاربر را روشن تر و پس زمینه را تار می کند).

به روز رسانی
کاربران ICloud می توانند یک کتابخانه تصویر مشترک ایجاد کنند که حداکثر شش نفر می توانند به آن دسترسی داشته باشند. MacOS Ventura همچنین می تواند پیشنهادات اشتراک گذاری تصویر هوشمند را ارائه دهد.

از دیگر تغییرات و ویژگی های جدید این نسخه می توان به ویژگی های مبتنی بر تشخیص جستجوی بصری، زمان و ساعت، تنظیمات برگزیده سیستم و ابزارهای امنیتی جدید مانند پاسخ های امنیتی سریع اشاره کرد.

به روز رسانی

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید