آنچه باید در مورد گریپ فروت بدانید

426375 279 خبر مرکزی

شاید مهمترین چیز در مورد گریپ فروت ارزش غذایی آن باشد که شامل آنتی اکسیدان ها می شود.

در مورد گریپ فروت و فواید آن و همچنین عوارض جانبی آن بیشتر بخوانید:

گریپ فروت دقیقا چیست و از کجا می آید؟

گریپ فروت از خانواده Rutaceae است که به خاطر میوه ها و برگ هایش معروف است. مانند سایر مرکبات، گریپ فروت روی درختان رشد می کند. این میوه عمدتاً در مناطق گرمسیری رشد می کند و درخت آن بیشتر در خاک های شنی می روید.

درخت گریپ فروت دارای برگ های سبز تیره است و می تواند تا 6 متر رشد کند. میوه هایش برخلاف اسمش اصلا شبیه انگور نیست. این میوه اکنون در ایالات متحده تولید می شود، اما اعتقاد بر این است که منشا آن جامائیکا است. این میوه قبل از رسیدن به ایالات متحده در هند غربی بسیار محبوب بود.

ارزش غذایی گریپ فروت

در اینجا اطلاعات تغذیه ای برای یک لیوان گریپ فروت با آب آورده شده است:

کالری: 76
چربی: 0.2 گرم
کربوهیدرات: 19 گرم آهن: 0.1 میلی گرم
فیبر: 2.5 گرم
پروتئین: 1.6 گرم
شکر: 16/8 گرم
کلسیم: 28 میلی گرم
منیزیم: 21 گرم
فسفر: 18 میلی گرم
پتاسیم: 340 میلی گرم
روی: 0.2 میلی گرم
ویتامین C: 77 میلی گرم

فواید گریپ فروت برای سلامتی چیست؟

مانند سایر مرکبات، از جمله پرتقال و نارنگی، گریپ فروت منبع عالی ویتامین C است. این ماده مغذی محلول در آب برای موارد زیر مهم است:

پروتئین سوز موثر
التیام زخم
ذخیره کلاژن برای کاهش علائم پیری زودرس
اتصال عصبی و حرکت عضلات

  قیمت جهانی طلا امروز 1401/03/09

با توجه به عملکردهای اساسی بدن، مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده توصیه می کند که بزرگسالان بین 75 تا 90 میلی گرم ویتامین C در روز نیاز دارند. زنان باردار و شیرده بیشتر از سایرین به ویتامین C نیاز دارند، اما این ویتامین نباید بیشتر از 90 میلی گرم باشد، زیرا ویتامین C محلول در آب است و بیش از نیاز بدن از طریق ادرار دفع می شود.

آیا گریپ فروت برای کاهش وزن مفید است؟

در دهه 1970 رژیم گریپ فروت در ایالات متحده رایج شد و به عنوان میوه کاهش وزن شناخته شد. در حالی که امروزه رژیم غذایی ناکارآمدی محسوب می شود، کسانی که رژیم روزه داری را دنبال می کنند این میوه را در برنامه غذایی خود قرار می دهند تا در مدت زمان کوتاهی نزدیک به 4 کیلوگرم وزن کم کنند.

در رژیم غذایی گریپ فروت، باید گریپ فروت و آب گریپ فروت زیادی بخورید تا چربی بیشتری بسوزانید. اما مانند سایر رژیم های غذایی مقطعی، رژیم گریپ فروت موثر و ایمن نشان داده نشده است.

در حالی که گریپ فروت یک غذای سالم است، خوردن بیش از حد یک غذا، مواد مغذی مختلف مورد نیاز بدن را تامین نمی کند. علاوه بر این، خوردن بیش از حد گریپ فروت به دلیل ویتامین C بیش از حد می تواند باعث مشکلات گوارشی مانند اسهال یا حالت تهوع شود.

همانطور که خوردن گریپ فروت به تنهایی نمی تواند چربی بیشتری بسوزاند، تحقیقات نشان می دهد که گنجاندن گریپ فروت در رژیم غذایی روزانه می تواند به کاهش وزن کمک کند.

به عنوان مثال، یک آزمایش کوچک نشان داد که شرکت کنندگانی که اضافه وزن داشتند و به مدت 12 هفته قبل از هر وعده غذایی نصف گریپ فروت خوردند، در این مدت به طور متوسط ​​یک کیلوگرم و شش گرم از دست دادند. در مقابل، گروه دیگر تنها 0.3 گرم وزن کم کردند.

  با چند ترفند ساده پیامک جعلی را در سامانه ثنا شناسایی کنید

بر اساس یک فرضیه، این ممکن است به دلیل ماده ای در گریپ فروت به نام نوکاتون باشد. این یافته ها خواص گریپ فروت برای کاهش وزن و اینکه چگونه می تواند مکمل یک رژیم غذایی سالم باشد را نشان می دهد. به یاد داشته باشید که این فقط یک فرضیه است و تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود گریپ فروت چگونه می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

منبع: Everydayhealth

مترجم: شقایق عرفی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید