آنها برای نجات جانی مردند

فردا به نام روز پرستار است. روزی که مصادف با ولادت حضرت زینب (س) است. روز سفید قربانی که 22 ماه در شرایطی که بیمارستان ها و مراکز درمانی سراسر کشور با انبوهی از بیماران مواجه هستند، ایثارگرانه و با دست خالی برای مبارزه با ویروس ناهموار مبارزه کردند و اجازه ندادند بیماران لحظاتی از ناامیدی و تنهایی را تجربه کنند. .

در روزگاری که همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر کشور در حال گسترش بود، مدعیان سلامت جان خود را در راه مبارزه با کرونا فدا می‌کردند، تا جایی که در سال اول چندین روز بود که خبری از ابتلا و فوت بسیاری از پرسنل پزشکی نبود. شنیده شد.

با همه اینها دست از کار نکشیدند و با همه کمبودها روزهای طاقت فرسایی را در مراکز درمانی پشت سر گذاشتند. بسیاری از پرستاران در طول روز تاج سیاه به صورت شبانه روزی روی تخت بیماران حاضر می شدند و اجازه نمی دادند ترس از بیماری درد بیماران را تشدید کند.

شبانه روز در خدمت بیماران

برخی از آنها حتی یک ماه رنگ خانه و خانواده را ندیدند و شب و روز را بر بالین بیماران سپری کردند. این در شرایطی اتفاق افتاد که برخی از بیمارستان ها و مراکز درمانی با کمبود تجهیزات و تخت های بیمارستانی مواجه بودند و برخی حتی مجبور شدند بخش های ویژه ای را برای تاج تخت اختصاص دهند، از جمله پرستاران با کار مشترک، روزهای خسته کننده و شیفت های طولانی بیماران و خانوادهی آنها.

در روزهایی که حتی خانواده های نزدیک از نزدیک شدن به محوطه بیمارستان می ترسیدند، پرستاران جان خود را فدا کردند و با هزاران نفر به مبارزه با ویروس رفتند.

در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تصاویری از پرستاران که ساعت ها ماسک زده بودند و حتی چهره برخی از آنها که به شدت مجروح و مجروح شده بودند، بر بالین بیمارانی که کارشان تهویه شده بود ایستاده و اشک می ریخت.

  قیمت بیت کوین، امروز 1401/01/06

در کنار این تصاویر تلخ، روزهایی را به یاد نمی آوریم که صدا و چهره امیدبخش آنها در بیمارستان ها شنیده می شد. پرستارانی که سعی کردند روزهای سخت و خسته کننده بیماران را با امید و روزهای خوب پیوند بزنند.

150 پرستار جان باختند

حال در روز پرستار باید از 150 پرستاری که در این دو سال برای سلامت بیماران جان خود را از دست دادند و شهید مدافعان سلامت اعلام شدند یاد کنیم.

بسیاری از ما هنوز تصویری از تلاش و فداکاری نرگس خان علیزاده در بیمارستان لاهیجان برای خدمت به هموطنان را به یاد نداریم. یا عکس های مرد جوان روسی که تاج از او و همسرش گرفت. یا حتی مادری که حتی فرصت شنیدن صدای فرزندش و چشیدن طعم مادر شدن را نداشت یا پرستاری که با وجود ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و نیاز به مراقبت، اندکی پس از آخرین روزهای زندگی به سر کار بازگشت. زندگی او به او اجازه نمی داد در زمان بیمارانش تنها بماند.

پرستاران

پرستاران گروه های جهادی در حوزه بهداشت و درمان

البته این تلاش ها و فداکاری ها دور از چشم مردم و مسئولان نبود. نه تنها در این روز، بلکه در تمام این دو سال مردم قدردان زحمات پرستاران بودند.

مقام معظم رهبری بارها از زحمات پرستاران تقدیر کرده و آنان را یکی از محبوب ترین گروه های جهادی معرفی کرده اند. سخنان صمیمانه ای که به پرستاران جان و امید بخشید و سختی ها و مشکلات مراقبت از بیماران را در روزهای سخت ولیعهد، این حامیان سلامت را در خدمت به مردم مقاوم تر و امیدوارتر کرد.

  من خواهرم را به خاطر اعتیادش کشتم

در همین حال، کارکنان نیز تلاش کردند تا تلاش های پرستاران را به صورت شبانه روزی ارزیابی کنند. اگرچه نمی توان از زحمات پرستاران قدردانی کرد، اما حضور مستمر آنها در مراکز درمانی و بیمارستانی به ویژه شهرهایی که با کمبود امکانات مواجه هستند، مایه قوت مردم شده و از زحمات و تلاش های چشمگیر شهروندان قدردانی شده است. به ایشان و خانواده هایشان تقدیم شد.

با تمام مشکلاتی که در روزهای سخت تاج و تخت برای پرستاران ایجاد شده بود اما ثبات و آرامش جامعه امروزی در کنار واکسیناسیون عمومی که در ماه های اخیر تشدید شده و اکنون به دوز سوم رسیده به همت سفیدپوستان در این زمینه رکورد موفق و درخشانی از خود به جای گذاشتند.

سلامت جامعه ما مدیون پیشکسوتان جامعه پرستاری است

پرستاران در شبانه روز ریشه یک بیماری مرموز و فراگیر هستند که بیانگر محبت، احساس و عشق است و ریشه در اخلاق اسلامی دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم بزرگداشت روز پرستار که روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت زینب (س) به پرستاران گفت. الف) زینب (س) پیام آور عاشورا و اسوه وفاداری و مهربانی و فداکاری است.

وی افزود: شخصیت حضرت زینب(س) به عنوان مادرش فاطمه زهرا(س) سیمای زنانه قرآن کریم است؛ در حالی که در قرآن کریم نقش مادری حضرت زینب(س) را دارد. یعنی تمام فضایلی که در قرآن برای کاملترین انسان ثبت شده است در وجود حضرت زینب علیها السلام تجلی یافته است; همچنین آنچه از صبر و بردباری و تبیین صدر به پیامبر گرامی اسلام (ص) گفته شد در این بانو ظاهر شد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: نامگذاری این روز زیبا و جاودانه به نام روز پرستار، نمونه و رویکردی افتخارآمیز برای جامعه پرستاری است. بنابراین، این روز برای جامعه خواهران ما ارزشمند است.

  9 راه برای کمتر خوردن گوشت!

سرلشکر سلامی افزود: پرستاران شبانه روز در قلب یک بیماری مرموز و همه گیر قرار دارند و با به خطر انداختن جان خود برای نجات دیگری گام بر می دارند. اقدامات این عزیزان بیانگر عاطفه، احساس و محبت است و ریشه در اخلاق اسلامی دارد.»

این مقام عالی رتبه نظامی گفت: تبدیل نور امید به زندگی در چشمان بیمار بیمار به معنای نجات کل جامعه بشری است و این بهترین انسانیت و ایثار است.

وی گفت: شیردهی یک ارزش پنهان است که به ندرت دیده می شود. اما در دو سال اخیر شخصیت و هویت پرستار عظمت و شهرت خاصی پیدا کرده است. اینکه سلامت جامعه ما مدیون پیشکسوتان جامعه خواهران کشور است و گواه قانع کننده ای است که این عزیزان در عرصه مقابله با ولیعهد فداکارانه تلاش کرده اند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: گاهی در زبان انسان اغراق می شود و زیبایی را بسیار واقعی توصیف می کند، اما من می گویم واقعا نمی توانم تمجیدی را که شایسته جامعه پرستاری است بیان کنم.

سردار سلامی با بیان اینکه تمام حرکات پرستار برای بیمار نیروی قلبی است، افزود: شخصیت پرستار و عاطفه و محبت او مهمتر و تاثیرگذارتر از دارو است. وی با تاکید بر اینکه درمان فقط یک ویزیت بیولوژیکی نیست، گفت: بزرگترین عامل شفابخش ارتباط بیمار با دست ها و روحیه الهام بخش پرستار و پزشک است.

فرمانده کل سپاه صبر و استقامت پرستاران را معجزه آسا خواند و گفت: امیدواریم با تلاش برای رفع مشکلات شما عزیزان بتوانیم بخشی از خدمات شما عزیزان را جبران کنیم. اگرچه می دانیم که شما بدون چشمداشت خدمت می کنید.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید