آموزه های «سلام فرمانده» اوج اقتدار فرهنگی جمهوری اسلامی است

هفتصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای عمومی فرهنگی کشور صبح امروز سه شنبه برگزار شد محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و اعضای این شورا در سالن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرد.

وزیر فرهنگ در بخشی از جلسه تجلیل از شورای عمومی فرهنگ کشور، درباره این سرود «سلام فرمانده» گفت: عج با اجتماعات ده‌ها نفری به رأس مقام فرهنگی جمهوری اسلامی رسید. هزاران نفر در سراسر کشور و چند صد هزار نفر در برخی شهرهای بزرگ.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: سرود سلام فرمانده در شور و شوق مردم پس از شنیدن نام مبارک حضرت ولیعصر (عج) نقش بسزایی داشت و بر همین اساس شاهد تلاوت سرودهایی به زبان ها و لهجه های مختلف در کشورهای مختلف بودیم که این خود دلیل بر عظمت است. از این اثر گرفته شده است.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اخلاص موضوع اصلی سرود سلام سردار است که موجب برکت و درخشش این اثر شد و از سوی دیگر باعث اتحاد، عزت و سربلندی مردم شد. ملت ایران.”

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به روند درمان تاج سر در کشورمان گفت: امروز شاهد این هستیم که ویروس کرونا همچنان در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی جان افراد را می گیرد و تعداد مرگ و میر ناشی از آن همچنان ادامه دارد. تاج در این کشورها در حال افزایش است. از سوی دیگر مدتی است مرگ و میر از تاج و تخت در کشور ما به حداقل ممکن رسیده است، اما رسانه های غربی در مورد این اتفاق بزرگ سکوت کرده و از این دستاورد بزرگ صحبتی نمی کنند.

  بهترین غذاهای صبحانه

یادگیری به

وزیر فرهنگ در ادامه این نشست به افتتاحیه بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که در آستان مقدس رضوی برگزار شد، اشاره کرد و گفت: هنرمندان اصیل فرهنگ ایرانی اسلامی افتخار خدمت به اهل بیت را دارند. (ع) و رونمایی از تابلوی «دعای باران» اثر حسن روح الامین و اجرای زیبای موسیقی حجت اشرف زاده در این مراسم تنها بخشی از خدمت و ارادت هنرمندان به اهل بیت (ع) است.

گفتنی است، ارائه گزارش از برپایی آخرین دوره نمایشگاه کتاب تهران و بحث و بررسی طرح ملی نشاط اجتماعی پس از تاج از جمله موضوعات مطرح شده در هفتصد و هفتاد و چهارمین جلسه بود. شورای عمومی فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید