آموزش چند غذای خوشمزه برای وعده های غذایی مدرسه

خبر مرکزی- چیزی برای باز کردن مدارس باقی نمانده است. امسال دانش آموزان پس از مدت ها غیبت از تحصیل تمام وقت مجبور به حضور در مدرسه هستند و این امر می تواند برای دانش آموزان و خانواده ها کمی استرس زا باشد.

یکی از موضوعات مهمی که باید به آن پرداخته شود، موضوع تغذیه دانش آموزان است. خانواده ها باید سعی کنند با این رژیم غذایی فرزندان خود را با غذاهای سالم آشنا و ذائقه خود عادت دهند و برای مدرسه دو میان وعده برای آنها در نظر بگیرند. تنقلات کم حجم، اما مقوی و مناسب ذائقه فرزندشان، میان وعده هایی که با اشتها و میل کامل مصرف کنند و انرژی کافی برای ادامه روز به او بدهد؛ بنابراین مبحث تنقلات برای دانش آموزان بسیار مهم است. در اینجا چند تنقلات سالم و خوشمزه را معرفی می کنیم. با ما بمان.

آموزش چند غذای خوشمزه برای وعده های غذایی مدرسه

ما صبحانه مناسب مدرسه را به شما معرفی می کنیم

به گزارش خبر مرکزی، اولین مشکلی که باید به آن اشاره کرد این است که دانش آموزان باید زود از خواب بیدار شوند تا بتوانند وقت کافی برای خوردن صبحانه داشته باشند و انرژی لازم برای رفتن به مدرسه و درس خواندن را داشته باشند.

یکی از وعده های غذایی سالم برای مدرسه ترکیبی از میوه ها و مواد مغذی است. موادی مانند آجیل، تخمه آفتابگردان، تخم مرغ آب پز، پنیر، گردو، خیار و گوجه فرنگی.

می توانید با کمی خلاقیت این مواد را در ساندویچ بریزید و هر روز از یکی از این مواد استفاده کنید. گاهی می توانید از آبلیمو برای انواع خیار و گوجه فرنگی استفاده کنید که طعم بسیار خوبی به ترکیب شما می دهد و یا برای تنوع از گوجه گیلاسی استفاده کنید.

  قیمت خودروهای وارداتی چقدر است؟!

ساندویچ با خامه و مربا

ساندویچ با مربا و خامه یکی از ساندویچ هایی است که می تواند برای دانش آموزان بسیار انرژی زا باشد. گاهی می توان از مربا و گاهی عسل در این ترکیب استفاده کرد و حتی از گردو نیز در آن استفاده کرد.

برای تهیه این ساندویچ خوشمزه می توانید از انواع نان و حتی برش های کامل نان تست استفاده کنید. توجه داشته باشید که تا جایی که می توانید از نان کامل استفاده کنید و سفره خود را از نان سفید خالی کنید.

نان، خامه، مربا، عسل و آجیل همان تنقلاتی هستند که دانش آموزان را سیر و پرانرژی نگه می دارد و آنها را از غذاهای ناسالم مانند چیپس و پفک دور می کند.

آموزش چند غذای خوشمزه برای وعده های غذایی مدرسه

ساندویچ مرغ

ساندویچ پرکننده دیگر ساندویچ مرغ است. می توانید آزادانه مواد مختلفی را به این ساندویچ اضافه کنید. در این ساندویچ می توانید از نان باگت و گرد استفاده کنید که ظاهر جذاب تری به ساندویچ شما می بخشد.

برای تهیه این ساندویچ می توانید مرغی را که پخته اید به راحتی با پیاز و سیر و ادویه بتراشید و به آن کاهو و ترشی و گوجه و همچنین قارچ اضافه کنید.

چیپس خانگی

چیپس یکی از غذاهای مورد علاقه همه به خصوص بچه هاست. می توانید برای بچه هایتان چیپس خانگی درست کنید و حتی برای تهیه آن از بچه ها کمک بگیرید.

آموزش چند غذای خوشمزه برای وعده های غذایی مدرسه

صبحانه سبک

می توانید از خمیر رشته، نان پیتا یا چیزهایی مشابه برای تهیه این خوراکی شیرین برای کودک خود استفاده کنید. برای تهیه این صبحانه، یک تکه مربع کوچک از خمیری که استفاده می کنید بردارید و روی آن را با ترکیبی از گوشت چرخ کرده، قارچ خرد شده و فلفل خرد شده پر کنید.

  رامین ممنوع الخروجی است؟

سپس مانند سمبوسه گرد کنید و سرخ کنید یا در فر قرار دهید. می توان کمی کنجد ریخت. چند تن از این میان وعده های کوچک را در بشقاب غذای کودک خود قرار دهید. حتی می توانید پیشنهاد دهید که آن را به دوستانش بدهد.


بیشتر بخوانید: نه گفتن را به کودکان آموزش دهید.


ساندویچ پاستا

یکی از غذاهای مورد علاقه همه بچه ها ماکارونی است. می توانید از این علاقه استفاده کنید و یک روز به کودک خود پاستا بدهید. البته می توانید ماکارونی را در نان باگت بریزید و به کودکتان ساندویچ پاستا بدهید تا دستش چرب نشود و با فلش علامت بزنید که ساندویچ و ماکارونی به فرزندتان داده اید.

برای خوش طعم شدن و افزایش اشتهای کودک می توانید از گوجه فرنگی و ترشی نیز در این ساندویچ استفاده کنید.

آموزش چند غذای خوشمزه برای وعده های غذایی مدرسه

سالاد میوه

یکی از گزینه های بسیار مفید و عالی برای یک صبحانه سبک، سالاد میوه است. این غذا به کودک شما این امکان را می دهد که هر نوع میوه ای را بخورد و از تمام فواید آن بهره مند شود. این سالاد را می توانید با هر میوه ای که در خانه دارید درست کنید.

نارگیل سبزیجات یا سیب زمینی نارگیل

نارگیل سبزیجات یا نارگیل سیب زمینی یک میان وعده مناسب است که جایگزین مناسبی برای وعده های غذایی اصلی است. سعی کنید با این ساندویچ به کودکان خود گوجه فرنگی و سبزیجات دیگر همراه با نوشیدنی های مغذی مانند دوغ بدهید.

این کلوچه ها هنگام سرد بودن نیز خوشمزه هستند، بنابراین گزینه خوبی برای آوردن به مدرسه هستند. بهتر است با نان باگت ساندویچ درست کنید و کنار آن کاهو و ترشی و گوجه فرنگی قرار دهید تا شبیه ساندویچ کامل شود.

  روابط عمومی نقش مهمی در ایجاد اعتماد و آگاهی دارد

اینها چند نمونه از تنقلات بود که در این مطلب به شما پیشنهاد کرده ایم. با کمی فکر و نوآوری می توانید میان وعده های بیشتری برای کودکان خود درست کنید و آنها را به عنوان وعده های غذایی شام یا مدرسه به حساب آورید.

2022-09-23 07:41:02

دیدگاهتان را بنویسید