آمریکا: یک تا دو ماه تا احیای برجام باقی مانده است!

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا وی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه «دیلی بیست» این احتمال را بیان کرد احیای برجام محدود است و احتمالا در یکی دو ماه آینده تمام خواهد شد.

این مقام آمریکایی افزود: دولت بایدن تا کنون این اصطلاح آزمایش شده است ایران در مورد پذیرش یا رد نسخه جدید پیشنهادی برجام تصمیم نخواهند گرفت، اما واضح است که بازه زمانی تصمیم تهران بی نهایت نیست و احتمالا تا یک یا دو ماه دیگر به پایان خواهد رسید.

علیرغم انتقادات شفاهی از خروج یکجانبه دولت قبلی از برجام، دولت فعلی آمریکا اقدام ملموس و عملی برای احیای برجام انجام نداده است. و اگرچه دولت کنونی آمریکا از خواسته اصلی ایران، یعنی. مقامات وی با ارائه تضمین های کافی برای بهره مندی ایران از منافع اقتصادی احیای برجام، بارها سعی کرده اند تهران را مقصر اصلی عدم دستیابی به توافق نهایی معرفی کنند و بگویند توافق جدید نهایی شده است و ایران باید در مورد آن تصمیم بگیرد. .

ویکتوریا نولند معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی دیروز گفت: توافقی برای احیای برجام روی میز است و ایران را ملزم به تصمیم گیری می کند. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا صبح امروز بار دیگر توپ را در زمین ایران انداخت و مقامات ایرانی را مسئول عدم توافق دانست.

آمریکا: یک تا دو ماه تا احیای برجام باقی مانده است!

مذاکرات لغو تحریم ها و بازگشت آمریکا به توافق برجام در دولت سیزدهم از ابتدای دی ماه سال گذشته در وین آغاز شد اما به دلیل جدی نبودن واشنگتن، این مذاکرات در اسفندماه پایان یافت. قطر پس از وقفه چند ماهه در روزهای 7 و 8 ژوئیه در دوحه دور جدیدی از مذاکرات را برگزار کرد اما تاکنون به نتیجه ای روشن و بدون ابهام منجر نشده است.

  طوفان سرخ در یزد

دیدگاهتان را بنویسید