آمریکا نتوانست برای حمایت از رژیم صهیونیستی در منطقه به اجماع برسد

سفر رئیس جمهور عباس گلرو آمریکا خاورمیانه را یک شکست دانست و گفت: این سفر مانوری برای حمایت از متحدان آمریکا در منطقه بود اما نتوانست اجماع حمایتی ایجاد کند. اسرائيل من می آفرینم – درست می کنم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به شکست محور یهودی-عربی در مقابله با سیاست‌های ایران در منطقه گفت: بایدن اتفاقی که برای سرزمین اشغالی افتاد تکرار سیاست همیشگی آمریکا در حمایت بی قید و شرط از رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین بود و اعتراضاتی که در سرزمین های اشغالی به این سفر صورت گرفت، ناشی از نارضایتی مردم فلسطین بود. با سفر بایدن به منطقه.

نماینده مردم سمنان در شورای اسلامی تصریح کرد: دولت های آمریکا اعم از جمهوری خواه و دموکرات حقوق ملت فلسطین را نادیده می گیرند و از رژیم کودک کشی حمایت می کنند و هیچ کدام به قوانین بین المللی که خود می گویند تعهدی ندارند. بنیانگذاران ..

گلرو با اشاره به سخنان فرستاده ویژه سابق آمریکا در خاورمیانه درباره نقض آشکار حقوق بشر توسط واشنگتن گفت: این مرد یک بار در شورای امنیت گفته بود که آمریکا قطعنامه ها، حقوق و اجماع بین المللی را زیر پا گذاشته است. در مورد مسئله فلسطین و این موضوع نشان می دهد که آمریکا به قطعنامه شورای امنیت پایبند نیست آمریکایی ها برخلاف قوانین بین المللی عمل می کنند و از رژیمی در حال افول حمایت می کنند.

وی افزود: پویایی دیپلماسی در منطقه برای ایران برای رفع آثار منفی اقدامات غرب به ویژه آمریکا مهم است و باید در دستور کار دولت و دیپلماسی قرار گیرد.

  ماجرای خرید و فروش همه ایرانی ها در عراق!

آمریکا نتوانست برای حمایت از رژیم صهیونیستی در منطقه به اجماع برسد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفیر ولادیمیر پوتین در تهران گفت: این سفر در عرصه بین المللی حائز اهمیت است و دیپلماسی نوآورانه و حرکتی بسیار خوشایند برای ایجاد دیپلماسی منطقه ای چندجانبه است. ایران، ترکیه و روسیه نقش موثری در روند صلح آستانه و حل بحران سوریه داشتند.

گلرو با بیان اینکه برگزاری نشست آستانه در تقویت صلح و ثبات منطقه موثر است، گفت: مذاکرات سیاسی برای حل مشکلات سوریه با حمایت ایران، ترکیه و روسیه می تواند نقش مهمی در حل بحران منطقه ای و حل بحران سوریه ایفا کند. چالش ها و مسائل.

دیدگاهتان را بنویسید