آمریکا ایران را تهدید کرد

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت واشنگتن آماده بازگشت به توافق هسته ای است.

وی ادامه داد: آماده بازگشت به توافق هسته ای هستیم و این توافق زمینه را برای کاهش تنش بیشتر فراهم می کند.

این مقام آمریکایی در واکنش به ادعاهای اخیر ایران مبنی بر ارسال پهپاد به روسیه گفت: اگر ایران روسیه را تسلیح کند، ابزار مجازات آن کشور را داریم.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز دوشنبه (11 ژوئیه) گفت که ایران به زودی چند صد هواپیمای بدون سرنشین با قابلیت حمل سلاح را به روسیه عرضه خواهد کرد. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن گفت: اطلاعات ما نشان می دهد که دولت ایران در حال آماده شدن برای تحویل چند صد هواپیمای بدون سرنشین از جمله پهپادهایی با قابلیت حمل سلاح به روسیه در مدت زمان بسیار کوتاه است.

یکی از مقامات نظامی آمریکا در پی ادعاهای مطرح شده مبنی بر قصد ایران برای ارسال پهپاد به روسیه، به خبرنگاران آمریکایی گفت که هیچ نشانه ای از سلاح های ایرانی در میان ارتش روسیه در جنگ اوکراین وجود ندارد.

این مقام نظامی آمریکا که نامش فاش نشد، گفت: هنوز هیچ نشانه ای از ظاهر شدن تسلیحات ایرانی در میان نیروهای روسی که در اوکراین می جنگند وجود ندارد.

این بیانیه واکنش وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در پی داشت و ناصر کنعانی سخنگوی این وزارتخانه اظهار داشت: سابقه همکاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در زمینه برخی قدمت فن آوری های مدرن به قبل از جنگ در اوکراین برمی گردد و در دوره گذشته تغییر خاصی در این رابطه ایجاد نشده است.

  وضعیت اسفبار همسر داریوش اسدزاده در خانه های نیمه متروکه

دیدگاهتان را بنویسید