آمریکا: امیدواریم با ایران به توافق برسیم

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا وی سه شنبه شب به وقت محلی در نشست با خبرنگاران افزود: برنامه سفر وین ما نداریم ما در تماس نزدیک با هماهنگ کننده اتحادیه اروپا هستیم.

در حالی که مذاکرات در وین در انتظار تصمیم سیاسی واشنگتن بود، گفت: ما هنوز امیدواریم بتوانیم به توافق برسیم. توافق بدست آوردن.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تکرار خواسته های فرازمینی واشنگتن توپ را به خاک ایران انداخت و گفت: این توافق در صورتی محقق می شود که ایران آماده امضای توافق نامه بدون طرح مسائل از خارج باشد. بردهام بودن.

وی افزود: در این صورت معتقدیم می توانیم در مدت زمان کوتاهی به تعهد متقابل برجام برسیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه روز سه شنبه بر تعهد بایدن به کمیته روابط خارجی سنای ایران برای پیشبرد برنامه هسته ای ایران تاکید کرد و گفت بایدن به عدم اشاعه تسلیحات هسته ای ایران متعهد است.

او گفت: «تا زمانی که مزایای عدم اشاعه از پیوستن به بریکس بهتر از الان باشد، احتمالاً به نفع ما خواهد بود».

ند پرایس همچنین با تاکید بر ادعای نفوذ منطقه ای ایران و بازگشت به آژانس بین المللی انرژی اتمی برای مهار برنامه هسته ای ایران به نفع آمریکا گفت: چند کشور در مذاکرات برجام حضور دارند و مسائل پیچیده ای وجود دارد که برخی از آنها هنوز حل نشده است. .

سخنگوی کاخ سفید نیز سه شنبه شب در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره ظرفیت هسته ای ایران به خبرنگاران گفت: ما ایران را داشتیم اما پس از خروج آمریکا از برجام، ایران برنامه هسته ای خود را تسریع کرد.

  آمار مرگ و میر تاج، 1393/02/14 امروز

اگرچه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چنین ادعایی را تایید نکرد، اما جنی ساکی بار دیگر ادعاها علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را تکرار کرد و گفت: پرواز هسته‌ای ایران در برجام حدود یک سال طول کشید و اکنون چند هفته است که این یک اثر مستقیم است. خروج آمریکا از برجام

در همین حال، سخنگوی کاخ سفید گفت که این موضوع باعث نگرانی است.

آمریکا: امیدواریم با ایران به توافق برسیم

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پاسخ به سؤالات سناتورها درباره مذاکرات غیرمستقیم آمریکا با ایران و مذاکرات وین، با تکرار ادعاها مبنی بر پیشرفت در برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای، گفت: «با وجود کمبود وی گفت: ما همچنان بر این باوریم که بازگشت به توافق بهترین راه برای مقابله با چالش برنامه هسته‌ای ایران و تضمین عدم دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای در کوتاه مدت است.

بلینکن به باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا، و سناتور جیم ریچ، یکی از اعضای ارشد کمیته مذاکرات بورژوازی و ایالات متحده در مجلس سنا، گفت: باید در مورد وضعیت مذاکرات چیزی بگویم. وضعیت.

بلینکن با تاکید بر شکست کمپین فشار حداکثری بر ایران تصریح کرد: تصمیم خروج از برجام و اعمال فشار حداکثری بر ایران نتایج لازم را به همراه نداشت و برنامه هسته ای ایران را خطرناک تر کرد.

او همچنین مدعی است که به سلاح های مصنوعی «فرار هسته ای» متوسل شده است: این تصمیم همچنین پرواز هسته ای ایران را از یک سال به چند هفته کاهش داد و تهران رفتار خشونت آمیز خود را افزایش داد.

  این 5 گل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید!

هشتمین دور مذاکرات لغو تحریم ها که از پنجم آذرماه سال گذشته آغاز شد، در 20 اسفند 1393 به پیشنهاد نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی وارد مرحله نفس گیری شد و مذاکره کنندگان برای رایزنی های سیاسی به پایتخت های خود بازگشتند.

اکثر کشورهای درگیر در مذاکرات می خواهند مذاکرات زودتر به پایان برسد، اما توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی ایالات متحده در مورد چند موضوع کلیدی است.

جمهوری اسلامی ایران می گوید اگر طرف آمریکایی واقع بینانه عمل کند، امکان دستیابی به توافق در وین وجود دارد. توافق در ایران سندی است که تحریم ها تا حد امکان برداشته می شود و منطقه نیز از اجرای آن منتفع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید