آمار جدید اوکراین از قربانیان ارتش روسیه

نیروهای مسلح اوکراین در آخرین به روز رسانی خود در مورد درگیری با روسیه آنها آماری از تعداد قربانیان و تلفات طرف روسی منتشر کردند.

منابع رسانه ای از ستاد کل خبر دادند ارتش اوکراین وی روز جمعه (دیروز) در آخرین گزارش خود از وضعیت میدانی بین این کشور و روسیه مدعی شد که تاکنون نزدیک به 23 هزار سرباز روس کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، نیروهای مسلح اوکراین همچنین مدعی هستند که 189 هواپیما، 155 بالگرد، 134 پهپاد، 986 تانک، 2418 خودروی زرهی و 435 سامانه توپخانه روسیه را منهدم کرده اند.

ارتش اوکراین همچنین می گوید 151 موشک انداز، 1695 خودرو، 76 مخزن سوخت، 73 سامانه ضد هوایی و 8 قایق روسی را منهدم کرده است.

مقامات اوکراینی می گویند تا کنون دست کم 219 کودک در حملات روسیه کشته و 398 نفر زخمی شده اند. با وجود این اظهارات، مقامات مسکو بارها اعلام کرده اند که این کشور غیرنظامیان اوکراینی را در «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» هدف قرار نخواهد داد.

به گزارش آناتولی، سازمان ملل تخمین می زند که از آغاز جنگ در اوکراین حداقل 2829 غیرنظامی کشته و 3182 نفر زخمی شده اند. بر اساس گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل، 7.7 میلیون نفر در اوکراین تاکنون مجبور به ترک خانه های خود شده اند و بیش از 5.3 میلیون نفر به کشورهای دیگر گریخته اند.

آمار جدید اوکراین از قربانیان ارتش روسیه

روسیه در 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی او با هدف «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی کردن» این کشور انجام می‌شود.

  پست در باشگاه پورتو برای جایگاه ویژه مهدی طارمی

دیدگاهتان را بنویسید