آماده افزایش 50 درصد ظرفیت تولید / نیروگاه خلیج فارس، نیروگاه دوستدار محیط زیست

آماده افزایش 50 درصد ظرفیت تولید / نیروگاه خلیج فارس، نیروگاه دوستدار محیط زیست

محسن طالی بناب، مدیرعامل شرکت برق خلیج فارس گفت: برای استفاده مستمر از نیروگاه خلیج فارس در تابستان و با حداکثر ظرفیت تولید برق، دو واحد این نیروگاه در دو ماه گذشته کلنگ زنی شده است تا وجود داشته باشد. بدون مشکل در صنعت برق کشور در اوج مصرف تابستان.

مدیرعامل شرکت تولید برق خلیج فارس افزود: این تعمیرات اساسی با تلاش متخصصان ایرانی در اسرع وقت انجام شد و رکورد قابل قبولی از تعمیرات به ثبت رسید، بنابراین نیروگاه برای هر شش نیرو در مدت 60 روز تکمیل شد. این نیروگاه در پیک تابستان به صورت تمام وقت به شبکه برق کشور عرضه می شود تا برق مطمئن و پایدار تامین شود.

نیروگاه خلیج فارس؛ نیروگاه اکولوژیکی

مدیرعامل شرکت تولید برق خلیج فارس گفت: نیروگاه خلیج فارس سختگیرانه ترین استانداردها را برای صنایع رعایت می کند، بنابراین کمترین میزان آلایندگی برای این نیروگاه به ثبت رسیده است.

وی افزود: استاندارد ایران برای ذرات ناکس و ساکس 350 پی پی ام است و همین استاندارد در نیروگاه های اروپایی به 150 پی پی ام می رسد اما عدد ثبت شده برای نیروگاه خلیج 20 تا 40 پی پی ام است که حتی رکورد بهتری نسبت به استانداردهای اروپایی دارد. که اغلب اتفاق می افتد.» با تشویق سازمان محیط زیست.

گام بزرگ تدکو برای افزایش 50 درصدی ظرفیت تولید برق

تالی با اشاره به توربین های برق توربین به عنوان تنها نمونه ثبت شده در کشور که دارای ساختار و فناوری منحصر به فردی است، گفت: در حال حاضر برنامه ریزی ویژه ای برای ارتقای واحدهای نیروگاهی برای تولید 1000 مگاوات تا 1500 مگاوات در حال انجام است و تلاش می کنیم کار را آغاز کنیم. در ماه های آینده یا حداکثر تا ابتدای سال آینده ظرفیت این نیروگاه 50 درصد افزایش یابد.

  ویدئو/ مرجانه گلچین چگونه بازیگر شد؟!

وی ادامه داد: در حال حاضر راندمان این نیروگاه 38 درصد است و جزو نیروگاه های درجه یک دنیا محسوب می شود.

هیچ هزینه ای ندارد. : نیروگاه 990 مگاواتی خلیج فارس دارای شش واحد گازی آلستوم در 40 کیلومتری بندرعباس به مساحت حدود 107 هکتار و تولید هر یک از واحدها 165 مگاوات و تولید حدود یک سوم برق مورد نیاز استان هرمزگان بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید