آلبوم میچ; نویسنده محبوبی که کتابش 40 میلیون نسخه فروخته است

او در چندین کتاب پرفروش درباره مفهوم بهشت ​​نوشته است. کتاب هایی مانند «پنج نفری که در بهشت ​​ملاقات می کنید» و «سه شنبه با موری».

او برای اولین بار از یک داستان تخیلی استفاده می کند تا نشان دهد که چگونه کسی به خدا کمک می کند وقتی خدا به او نیاز دارد و خدا واقعاً در برابر او ظاهر می شود یا صدا و اعمال او چگونه خواهد بود. در «غریبه در قایق نجات» 10 نفر از انفجار کشتی نجات یافتند و 3 روز است که در اقیانوس شنا می کنند.

آنها در اقیانوس با غریبه ای روبرو می شوند که بدون هیچ وسیله ای روی امواج شناور است و او را به سمت قایق نجات می کشانند. این داستان توسط یکی از مسافران و نوشته های او در دفتری نقل شده است. کتابی که یک سال بعد در یک قایق خالی که از امواج به جزیره حمل می شد پیدا شد. رئیس جزیره، جارت لیافلور، در تلاش است تا بفهمد واقعاً چه اتفاقی افتاده است.

سخنران مهمان میچ آلبوم، نویسنده هفت اثر پرفروش نیویورک تایمز است. کتاب هایی مانند غریبه در قایق نجات به بیش از 47 زبان در سراسر جهان ترجمه شده و بیش از 40 میلیون نسخه فروخته است. پس از پرفروش‌ترین کتاب «در جستجوی چیکا» و مجموعه داستان هفتگی «تماس»، هدف جمع‌آوری سرمایه برای کمک به بیماری‌های قلبی بود.

میچ آلبوم در زادگاهش دیترویت، مؤسسات خیریه ای را برای شهروندان محروم ایجاد کرده و 9 نفر از آنها را مدیریت می کند.

غریبه در قایق نجات

او همچنین یک پرورشگاه در پورتو پرنس هائیتی راه اندازی کرده است که هر ماه از آن بازدید می کند. در مصاحبه اختصاصی با آقای آلبوم ما می آموزیم که چه چیزی او را برای نوشتن داستان یک غریبه در یک قایق نجات الهام بخشید. میچ آلبوم این گفتگو را با «شیریدی ها» ساخته و الهه شمس نژاد، مترجم کتاب «غریبه در قایق نجات» آن را به فارسی برگردانده است.

  عابدزاده نامزد بهترین دروازه بان جهان شد

نوشته های خود را چگونه انتخاب کنیم؟ آیا ده ها طرح نوشتاری دارید که سال ها از آنها استفاده می کنید؟ یا جرقه ای در ذهن شما وجود دارد که می گوید “اوه! کتاب بعدی من در مورد آن خواهد بود.

من هرگز نوشته هایم را بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده نمی نویسم. کتاب های من بر اساس ایده ها، الهامات یا درس هایی است که آموخته ام و فکر می کنم می تواند برای دیگران مفید باشد. بنابراین شروع به نوشتن می کنم، سپس برای آن برنامه ریزی می کنم. در مورد غریبه ای در قایق نجات هم می دانستم به افرادی نیاز دارم که در حالت ناامیدی کامل هستند و از خدا کمک می خواهند. بنابراین، ایده‌هایی به ذهنم رسید و دیدن آنها برای روشن شدن موضوع واقعاً سرگرم کننده است. اینطوری به این نقشه پی بردم.

شما همیشه انتخاب جالبی برای راوی کتاب هایتان دارید. در کتاب تارهای جادویی فرانکی پرستو، موسیقی داستان را روایت می کند. چگونه به عنوان یک غریبه در یک قایق نجات تصمیم گرفتید که داستان چه کسی باشد؟

من مدام در حال تغییر راوی از اول شخص به سوم شخص (دانای کل) هستم. گاهی از زبان دوم شخص استفاده می کنم که در کتاب در جستجوی چیکا این کار را کردم. در مورد کتاب غریبه در قایق نجات، می خواستم یک سال بعد کتابچه ای برای قایق نجات در دسترس داشته باشم. برای اینکه بتوانم داستان را به درستی درک کنم و پس از یافتن کتاب، داستان را به طور منطقی ادامه دهم، به شخصی نیاز داشتم که کارنامه او را در این کتاب بنویسد. بنابراین تصمیم گرفتم راوی داستان، نفر اول و شخصیت اصلی، بنجی باشد. از طرفی این ماجرا مدام از دریا به خشکی در حال تغییر است و مورد سومی هم داریم که قسمت اخبار است. در دو مورد آخر از شخص سوم یا دانای کل استفاده کردم. پس این داستان 3 راوی دارد.

  برای کاهش وزن ماست را با این 5 ماده مغذی بخورید

بیشتر داستان های شما بر اساس آسمان است. در این کتاب ما مرد قدرتمندی را می بینیم که خداست. وقتی در مورد این مفهوم نوشتید، منظورتان چه بود؟

خب اولاً نوشتن از زبان خدا جسارت زیادی می خواهد. می‌خواستم مطمئن شوم که همه، صرف‌نظر از مذهب یا اعتقاد، این کتاب را بخوانند و از داستان لذت ببرند و کاری که شخصیت انجام می‌دهد را بپذیرند.

در مورد غافلگیر کردن مردم چطور؟

وقتی با یک گروه راک کار می‌کنیم، من به خوبی از الویس تقلید می‌کنم، حداقل بعضی‌ها اینطور فکر می‌کنند. مطمئنم الویس اینطور فکر نمی کند.

تو در حال حاضر روی چه پروژه هایی کار میکنی؟

من روی چندین فیلم تلویزیونی کار می کنم و فیلمنامه برخی از آنها را می نویسم. می‌خواهم بدانم کار من در رسانه‌هایی مانند تلویزیون چگونه برداشت می‌شود.

در حال حاضر در حال خواندن کدام کتاب هستید؟

عنوان آن روح، علم جدید هنر گمشده اثر جیمز نستور است.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید