آغاز مشارکت چین در بازسازی سوریه

وزارت اداره محلی و محیط زیست سوریه 100 اتوبوس جدید از چین برای پیوستن به حمل و نقل داخلی دریافت کرد که بخشی از حمایت است. جمهوری چین از جانب سوریه به مردم این کشور اعطا می شود؛ چین سه سال پیش 100 اتوبوس به سوریه اهدا کرد.

« حسین مخلوف » وزیر ادارات محلی و محیط زیست سوریه وی در همین راستا در گفت و گو با روزنامه الوطن سوریه تاکید کرد که روابط مستحکم بین رهبران دو کشور که از سوی “مسیر” ایجاد شده است. بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و همتای چینی‌اش شی جین‌پینگ ایجاد شده‌اند و در همه جنبه‌ها و در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و فنی منعکس شده‌اند.

وی افزود: در سایه محاصره ای که بر سوریه تحمیل شده و برای تامین امنیت دانش آموزان، مسئولان، کارگران و مردم این کشور نیازمند سرویس حمل و نقل انبوه هستیم، امروز شاهد اضافه شدن اتوبوس های جدید به اتوبوس های شهری هستیم. پارک

مخلوف گفت: ما در سوریه کسانی را که به ما کمک می کنند فراموش نمی کنیم و نمی توانیم آنها را با کسانی که محصولات، نفت و ثروت های زیرزمینی ما را می دزدند و محاصره ناعادلانه ای بر ما تحمیل می کنند مقایسه کنیم. این کشورهایی که از تروریسم حمایت می کنند کجا هستند، در حالی که کشورهای دوستی که در تمام شرایطی که ما در کنار ما هستند، در کنار ما هستند؟ مردم سوریه فراموش نمی کنند و همیشه در کنار کشورهایی خواهند بود که به آنها کمک کردند و همیشه به آنها کمک می کنند. آنها کمک می کنند و ما از دولت و مردم چین تشکر می کنیم و می گوییم که مردم سوریه در مرحله بهبودی منتظر آنها هستند.

  آیا تلویزیون اجاره ای دارید!

«فنگ بیائو» سفیر چین در سوریه نیز در گفت و گو با الوطن تاکید کرد که روابط سوریه و چین به ویژه پس از تماس تاریخی روسای جمهور دو کشور و سفر موفقیت آمیز چینی ها پیشرفت زیادی داشته است. وزیر خارجه به دمشق

وی با اشاره به اینکه شرکت های چینی مشارکت در بازسازی را آغاز کرده اند، از تمایل شرکت های چینی برای مشارکت در پروژه های تولید انرژی خورشیدی خبر داد و در عین حال تاکید کرد که تا چند روز دیگر شرکت های چینی بیشتری در پروژه بازسازی سوریه مشارکت خواهند کرد. . .

امیر عبدالاخیان به اوکراین دعوت شد

بیائو گفت: این مشارکت نشان دهنده حمایت چین از مردم سوریه در ثبات آنها در برابر مداخلات خارجی و مواجهه با تحریم های یکجانبه است.

فادی سلتی، رئیس کمیته همکاری و برنامه ریزی بین المللی سوریه در گفت و گو با الوطن با اشاره به اینکه امضای یادداشت تفاهم بین جمهوری عربی سوریه و جمهوری خلق چین به زودی به واقعیت تبدیل خواهد شد، تاکید کرد: مجموعه ای از پروژه هایی که ایجاد شده است، خواسته های مردم سوریه را از طریق گروهی از شرکت های چینی که برای کمک به بازسازی در خاک جمهوری عربی سوریه فرود می آیند، برآورده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید