آشپزی با «مریم امیرجلالی»!

معصومه مهدیانی| از زمانی که کرونا را شروع کردم، تصمیم گرفتم هیچ پروژه ای را در حرفه بازیگری خود قبول نکنم و در خانه بمانم. در این مدت تعدادی از افرادی که همیشه به من لطف داشتند و حامی من بودند بارها این پیام را داده اند که الان هم که به دلیل شرایط درگیر هیچ پروژه ای نیستید دلتان برای شما تنگ شده است پس در فضای مجازی پر رنگ تر باشید.

من هم دیدم که بهترین زمان برای دنبال کردن علایقم و به اشتراک گذاشتن تجربه آشپزی با علاقه مندان است. به همین دلیل صفحه آشپزی خود را راه اندازی کردم.

مریم امیرجلالی بازیگر مطرح سینما و تلویزیون که این روزها صفحه آشپزی خود را در فضای مجازی راه اندازی می کند، گفت: من دستور پخت خودم را دارم، حالا ممکن است یکی از این دستور پخت خوشش بیاید و هیچکس آن را دوست نداشته باشد. که به صدا در آمد.

او که از طرفداران پر و پا قرص غذاهای سنتی ایرانی است و می گوید اجازه نمی دهد فست فود برای سفره اش آماده شود، از نحوه ورودش به دنیای آب و غذاهای رنگارنگ می گوید. گفتگوی ما با این بانوی زیبا را در ادامه می خوانید.

*** بیشتر مردم از علاقه شما به آشپزی آگاه هستند، اما چرا تصمیم گرفتید صفحه آشپزی در فضای مجازی راه اندازی کنید؟

از زمانی که کرونا را شروع کردم، تصمیم گرفتم هیچ پروژه ای را در حرفه بازیگری خود قبول نکنم و در خانه بمانم. در این مدت تعدادی از افرادی که همیشه به من لطف داشتند و حامی من بودند بارها این پیام را داده اند که الان هم که به دلیل شرایط درگیر هیچ پروژه ای نیستید دلتان برای شما تنگ شده است پس در فضای مجازی پر رنگ تر باشید.

من هم دیدم که بهترین زمان برای دنبال کردن علایقم و به اشتراک گذاشتن تجربه آشپزی با علاقه مندان است. به همین دلیل صفحه آشپزی خود را راه اندازی کردم.

  چرا دستگاه های خودپرداز پول ندارند؟

*** آیا سبک تدریس شما تا حدودی با سایر تأثیرگذاران آشپزی متفاوت است؟ دلیل این تفاوت چیست؟
همه می دانند که من آدم لاکچری نیستم. بنابراین آموزش آشپزی و به اشتراک گذاشتن تجربیاتم برای من بسیار آسان بود. نه دنبال غذاهای جدید و خارجی مثل پیج های آموزشی آشپزی می گردم و نه با گذاشتن ظروف رنگارنگ و چیدمان تزیینات مختلف برای جذب فالوور تلاش می کنم.

هر کاری می کنم باز هم حاشیه وجود دارد و عده ای مخالفت می کنند اما تصمیم گرفتم بی خیال حاشیه باشم و به دنبال علایقم بروم.

من اکثر غذاهای سنتی و ایرانی را که در کودکی یاد گرفتم آموزش می دهم و در این بین کاری به ابزار اندازه گیری ندارم. من دستور پخت خودم را دارم، حالا ممکن است کسی این دستور غذا را دوست داشته باشد و هیچ کس آن را دوست نداشته باشد.

*** واکنش شما به انتقادات چیست؟ از شوخی های برخی رسانه ها و مردم عصبانی نمی شوید؟
من تازه شروع به کار در این صفحه کردم و همین سادگی باعث شد خیلی سریع خودم را ببینم. خوشبختانه مردم خیلی به من لطف داشتند و عده ای هم بودند که به هر بهانه ای عقده هایشان را خالی کردند.

من این افراد را بلاک می کردم، اما بعداً به این نتیجه رسیدم که مهم نیست، هر چه می خواهند بگویند. با این حال معتقدم ورود به فضای مجازی برای خیلی ها زود است و هنوز فرهنگ استفاده از آن را ندارند.

ولی نظر من اینه که قبل از اینکه دستور من رو امتحان کنید حتما میگن این غذا خوب نمیشه و آیا میشه مواد غذایی خاصی رو تغییر داد؟ من غذای خود را اگر از طعم آن مطمئن نباشم آموزش نمی دهم. نمی دانم چرا بعضی از ما اصرار می کنیم که کسی را دنبال کنیم، وقتی طرز پخت او را دوست نداریم.

  قیمت بیت کوین امروز 1401/04/25

424313 516 خبر مرکزی
*** در میان این ناملایمات چه چیزی باعث می شود که به کار خود در زمینه آشپزی ادامه دهید؟
اول از همه علاقه من به این حوزه و سپس پیام های عاشقانه زوج های جوان و دوستداران غذاهای سنتی ایرانی. وقتی پیام زوج های جان که با پیج من غذاهای سالم و ایرانی تهیه کرده اند را می خوانم، بسیار خوشحال می شوم و انرژی می گیرم تا ادامه دهم. این پیام های پر انرژی، تلخی طعنه دیگران را از بین می برد.

*** غذای مورد علاقه شما خورش است. آیا تغییری در دستور پخت این غذا داده اید؟
بله، چون من طرفدار غذاهای ساده و اصیل هستم. در گذشته مردم به طور منظم گوشت و مرغ نمی خوردند. دسترسی به این غذاها برای همه در دسترس نبود. شاید به همین دلیل بود که مردم سالم تر و شادتر بودند. غذاهای باستانی ایران شاید گوشت یا مرغ نداشتند اما بسیار خوش طعم و لذیذ است.

یکی از این غذاها لجبازی است. غذایی که اکثر جوانان و نوجوانان این دوره حتی نام آن را نشنیده اند. من همیشه دوست دارم در غذا خلاق باشم و مواد جدید را به غذاهای قدیمی اضافه کنم، بنابراین لجبازی من با بقیه کمی متفاوت است.

*** به نظر می رسد به غذاهای سنتی و محلی علاقه زیادی دارید؟
بله، از کودکی علاقه زیادی به غذاهای سنتی و محلی شهرهای مختلف داشتم. بنابراین در طول سال ها حتی سعی کردم غذاهای محلی روستاها و شهرهای مختلف را یاد بگیرم. هیچ وقت اجازه ندادم رستوران های آماده و فست فود جایگزین غذاهای سنتی و سالم سر سفره ما شوند.

  10 خودروی مهم هیوندای

در هر شرایطی غذای اصیل ایرانی را سر سفره خانواده ام می گذارم و اطرافیانم را به این کار تشویق می کنم. تا جایی که بتوانم نمی گذارم غذاهای سنتی و اصیل ایرانی فراموش شود. حتی وقتی برای دیدن نوه هایم به کانادا می روم، برای آنها غذاهای ایرانی و سنتی می پزم تا طعم لذیذ این غذاها را فراموش نکنند.

*** آیا خاطرات به یاد ماندنی از آشپزی خود دارید؟
به جرات میتونم بگم بهترین میرزا قاسمی رو میپزم! شاید برخی بگویند که من اعتماد به نفس بالایی دارم، اما این را بر اساس خاطره ای می گویم که بارها در خانه ما اتفاق افتاده است. من برای اولین بار جشن شمالی گرفتم. این زوج گیلانی با همسرم دوست بودند.

تصمیم گرفتم میرزا قاسمی را برایشان بپزم اما نمی دانستم این غذای شمالی باعث دعوای زن و شوهر می شود. البته منظورم نبرد جدی نیست.

وقتی میرزا قاسمی را خوردند بسیار تعجب کردند. این زوج عاشق هم شدند و ادامه دادند: «اگر ما شمالی هستیم و میرزا قاسمی درست می کنیم، پس این میرزا قاسمی خوشمزه خانم امیرجلالی چیست؟» معتقدم خلاقیت و ابتکار در آشپزی باعث بهتر شدن غذا می شود.

*** دلیل این همه علاقه شما به آشپزی چیست؟
آشپزی یعنی ایجاد جلوه ای زیبا و خوشمزه. شاید به همین دلیل است که آشپزخانه همیشه برای من زیباترین قسمت یک خانه بوده است. بیشتر وقتم را بعد از کار در آشپزخانه می گذرانم. وقتی با عشق و علاقه تصمیم گرفتم برای خانواده ام غذا تهیه کنم، غرق در شادی می شوم.

اولین جایی که می روم نه تنها در خانه خودم، بلکه در خانه یک دوست و آشناست. آن‌ها می‌دانند جایی که برایم راحت است، شروع به آشپزی می‌کنم تا غذاهای سنتی و محلی جدید را وارد خانه کنم.

دیدگاهتان را بنویسید