آشتی با کتاب در اردیبهشت!

440989 931 خبر مرکزی

رامین جهانپور| مردم ایران سالی یک بار در اردیبهشت ماه با کتاب کنار می آیند و در هر کجای کشور که هستند برای شرکت در نمایشگاه بین المللی کتاب به تهران می آیند و به راحتی کتاب های مورد علاقه خود را پیدا می کنند و از تخفیف های ویژه در این نمایشگاه برخوردار می شوند.

این هفته که بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است، همه خبرگزاری ها، مجلات و حتی بیلبوردهای سر چهارراه فراخوان فرا رسیدن این مناسبت فرهنگی را می دهند و صدا و سیما که به اعتقاد بسیاری همیشه نسبت به کتاب و کتاب بی تفاوت است. اخبار و گزارش های ویژه سعی در کمک به این رویداد بزرگ دارند.

نمایشگاه کتاب بعدی هم برای دوستداران کتاب و هم برای بازدیدکنندگان نوستالژیک شده است و هر سال در دومین ماه بهار منتظر آن هستند.

البته سی و سومین نمایشگاه امسال کمی با سال های قبل متفاوت است و تفاوت آن در این است که اهالی کتاب به دلیل تاج گذاری از این دوره عالی چندین ساله دور بوده اند، بنابراین امسال احتمالاً بازدیدکنندگان در مقایسه با سال های گذشته.

صدای سخنرانان را از بلندگوهای تبلیغاتی کتاب های ناشران بشنوید … صدای موسیقی در محوطه های نمایشگاهی، غرفه ها، قرعه کشی ها و از من بپرسید … بوی پراکنده کاغذ در غرفه ها …

سالن‌های شلوغ و شلوغ و بازدیدکنندگانی که وارد کابین‌ها می‌شدند، گاری‌هایی که کتاب‌ها را بالا و پایین می‌بردند و مردم برای صرف چای و قهوه و ماشین‌هایی در وانت‌ها صف کشیده بودند.

بازدیدکنندگان خسته که در محوطه نمایشگاه روی چمن نشسته اند و ساندویچ های خود را می خورند… همه در ذهن می مانند. الان خیلی فرق کرده بود و کتاب در حال تبدیل شدن به یک کالای پررونق در جامعه ما بود.

  هشدار جدی؛ جاده هراز ترک خورده!

دیدگاهتان را بنویسید