آسمان شب کویر اقامتگاه متین آباد; غرش ستاره ها در دل کویر

همیشه در سفر به شهرهای بزرگ مانند کرمان، یزد و اصفهان، وقتی قطار از مناطق کویری عبور می کرد، سعی می کردم به آنجا برسم. در این منطقه تمام نشدنی، تصور کنید. می خواستم کویر را از نزدیک با تمام شکوهش تجربه کنم. کویرگردی در اکو کمپ متین آباد برای من یک انتخاب خاص، خاطره انگیز و هیجان انگیز بود. از شتر سواری در کویر تا دیدن ستاره ها و اجرام آسمانی در دل کویر کاشان!

کویرگردی و اقامت در کویر

کویرگردی در متین آباد قطعا با چالش های زیادی روبرو خواهد بود. دسترسی به بسیاری از چیزها مانند آب، غذا و حمل و نقل که در زندگی روزمره به آنها عادت کرده ایم محدود است. ما با شرایط آب و هوایی جدیدی روبرو خواهیم شد که احتمالا برای ما تازگی دارد. اقامت در کویر مکانی در دل کویر است که با ارائه این امکانات خطرات و خطرات کویرگردی را به حداقل می رساند و آرامش خاطر مسافران را برای لذت بردن از طبیعت کویری فراهم می کند. اکو کمپ یا اقامتگاه کویری دوستدار طبیعت نیز از نظر حفظ منابع طبیعی و اکولوژی خدادادی یکی از بهترین انواع اقامتگاه هاست.

سفر خود را به متین آباد آغاز کنید

بهترین راه برای رفتن به متین آباد کاشان از تهران است. در تهران می توانید برای رسیدن به کمپ از تاکسی و اتوبوس های بین شهری، قطار و هواپیما استفاده کنید. شاید کمی سخت باشد که با هواپیما به کاشان یا اصفهان سفر کنید و مسیر خود را به متین آباد تغییر دهید، اما همچنان گزینه هایی در بین شما وجود دارد. بهترین راه سفر با قطار و ماشین است. با این دو گزینه نیازی به تغییر مسیر و پیمودن مسافت اضافی ندارید و می توانید مستقیماً به روستاهای بادرود و متین آباد بروید.

  پوشش وزیر خارجه سوئد در دیدار با امیرعبدالیان در مونیخ

مسیر تهران به بادرود

بلیط قطار تهران به بادرود را می توانید به صورت آنلاین و حضوری در ایستگاه قطار تهیه کنید. این قطار در کمتر از 4 ساعت به ایستگاه بادوود می رسد.

مسیر بادوود به متین آباد

فاصله بادرود تا روستای متین آباد و ورودی اکو کمپ کویری آن حدود 6 کیلومتر است که باید آن را طی کنید. سوار شدن به ماشین در همان ایستگاه امکان پذیر است و مجبور نیستید سختی زیادی را تحمل کنید.

5

آسمان شب کویر را در اکو کمپ متین آباد تجربه کنید

قبل از اینکه فرصت را برای تماشای آسمان شب اکوکمپ بگیریم، بهتر است با متین آباد بیشتر آشنا شویم.

روستای متین آباد

متین آباد; روستایی کویری در 55 کیلومتری اتوبان کاشان – اصفهان است. این روستا مردمانی صمیمی و مهمان نواز دارد که به گویش محلی روستای خود را متین آوا می نامند.

اکوکمپ متین آباد

اکو کمپ متین آباد کاشان با ایده ایجاد یک اقامتگاه کویری مدرن و امروزی اما با سبک سنتی و قدیمی ایجاد شده است. فضای اکو کمپ متین آباد کاشان از کاروانسراهای قدیمی ایران طراحی و الهام گرفته شده است. برای این منظور چادرها و آلاچیق های سنتی، کلبه های گلی و حجره هایی ساخته شده است.

آسمان شب در کویر کاشان

در شب که خبری از ابر و آلودگی گرد و غبار در منطقه نیست، پایش آسمان شب در دسترس است. در بالای رستوران متین آباد و تراس آن می توان ستاره ها و دیگر اجرام آسمانی را دید. البته به دلیل عدم وجود آلودگی نوری، می توانید ستارگان را حتی بدون چشم غیر مسلح نیز ببینید. اما اگر علاقه زیادی به رصد ستارگان در شب کویر دارید، می توانید از تلسکوپ خود برای اقامت استفاده کنید. گروه های نجومی زیادی از متین آباد دیدن می کنند و همه تجهیزات تخصصی خود را دارند. اما با تلسکوپ و رصدخانه اقامتگاه متین آباد، همه می توانند آسمان شب و ماه را ببینند.

  ارز دیجیتال؛ از شر پول نقد خلاص شوید؟

رصد آسمان شب کویر تا طلوع آفتاب ادامه دارد و می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید. حتی امکان استفاده از اقامتگاه برای اقامت شبانه تا صبح نیز وجود دارد. در جلوی رستوران مکانی برای گذراندن شب در اطراف آتش وجود دارد و می توانید با افراد دیگر در اقامتگاه صحبت کنید و از منظره طلوع آفتاب لذت ببرید. البته اینها همه امکانات تفریحی و تفریحی اقامتگاه متین آباد نیست.

6

امکانات تفریحی در اکو کمپ متین آباد

اکو کمپ متین آباد به گونه ای طراحی شده است که برای تمامی گروه های سنی جذاب و خاطره انگیز باشد. در ادامه تعدادی از تفریحات جالب شما در متین آباد را مشاهده می کنید.

در اطراف صحرا

کویرگردی در متین آباد یکی از تفریحات جذاب و هیجان انگیز اکو کمپ است. می توانید روی تپه های ماسه ای و تپه های ماسه ای کویر کاشان قدم بزنید و عکس بگیرید. شاید با دیدن کویر سوتوکور کاشان فکر کنید که این مکان مرده و بی آب است. اما کویر کاشان زیستگاه حیوانات و گونه های بسیاری است. حتی هنگام قدم زدن در بیابان، باید مراقب حیوانات خطرناک بیابانی مانند مار، عرب و رتیل باشید.

شتر سواری در بیابان

شترسواری و شترسواری در صحرا که به «کشتی های صحرایی» معروف هستند، تجربه جدیدی برای شما خواهد بود. در تپه های ماسه ای کویر کاشان می توانید شتر سواری کنید. شترهای موجود در اقامتگاه توسط خود مجموعه پرورش، نگهداری و آموزش می بینند. یک شتر بالغ می تواند تا 40 کیلومتر در روز سفر کند، تا 590 کیلوگرم بار را بر پشت خود حمل کند و 10 روز بدون آب زنده بماند.

  هر آنچه که باید در مورد شانه یخ زده بدانید

بازدید از مزارع ارگانیک اکو کمپ متین آباد

کشت گیاهان و میوه های محلی منطقه در اکوکمپ متین آباد با روش های نوین و جدیدترین فناوری های روز انجام می شود. اکو کمپ در تلاش است تا فضایی مجزا با حداقل نیاز به محیط بیرون برای گردشگران فراهم کند. آبیاری این گیاهان روشی مدرن است و در کشت آنها از کود شیمیایی استفاده نمی شود. این به شما امکان می دهد در طول اقامت خود سالم ترین سبزیجات و میوه ها را بخورید.

نتایجی که اظهار شده

اگر مشتاق سفر هستید، کشف هیجان طبیعت کویری و سفر به کویر پیشنهاد جذابی خواهد بود. گردشگری کویری قطعا با سفر به شهرهای جنگلی، ساحلی و کوهستانی بسیار متفاوت است. اگر طبیعت و محیط زیست فراتر از سفر به کویر برای شما مهم است، اقامت در کمپ های بوم گردی کویری گزینه بسیار خوبی است. با این حال سفر به اکو کمپ متین آباد تجربه ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید