آدامس و بیماری که به سراغت می آید!

هنگامی که آدامس با دهان باز جویده می شود باعث نفخ می شود و اجازه می دهد هوای اضافی وارد روده شود. به گفته محققان، خوردن بیش از حد هوا در حین جویدن می تواند باعث نفخ شود.

به گزارش دیلی اکسپرس، این اتفاق زمانی می افتد که آدامس با دهان باز جویده شود و هوای اضافی وارد روده شود. برای جلوگیری از این امر، محققان توصیه می کنند هنگام استفاده از آدامس، دهان خود را بسته نگه دارید.

یکی دیگر از دلایلی که جویدن آدامس می تواند باعث تورم شود، ترکیب آن است. برخی از انواع آدامس های بدون قند اغلب حاوی سوربیتول و زایلیتول هستند که به عنوان شیرین کننده عمل می کنند.

برای برخی افراد، این مواد می توانند باعث ایجاد گاز شوند یا حتی به عنوان ملین عمل کنند. شیرین کننده های مصنوعی همچنین می توانند باعث گرفتگی عضلات و اسهال مزمن شوند. هضم ناقص و تخمیر این شیرین کننده ها در روده بزرگ اغلب منجر به این مشکلات دردناک می شود.

علاوه بر آدامس، غذاهای دیگری نیز وجود دارند که باعث تورم می شوند، از جمله لوبیا، پیاز، کلم بروکلی، کلم، جوانه و گل کلم. علت تورم آنها ممکن است به دلیل فیبر و قند موجود در آنها باشد.

محققان توصیه می کنند مصرف این گونه مواد غذایی را کاهش دهید و در عین حال مصرف روزانه 5 وعده میوه و سبزیجات را حفظ کنید. سایر علل نفخ عبارتند از یبوست، بیماری سلیاک و سندرم روده تحریک پذیر.

  چند روز طول می کشد تا علائم آبله میمون ظاهر شود؟

دیدگاهتان را بنویسید