آخر هفته بارانی و برفی در ایران

صادق ضیائیان رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت هواشناسی کشور گفت: امروز (5 بهمن) در اکثر نقاط کشور جو آرام و با ثباتی حاکم است. در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز، شیوع افزایش غلظت آلاینده‌های هوا و بدتر شدن کیفیت هوا است.

وی همچنین گفت: از بعدازظهر چهارشنبه (6 بهمن) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در نوار غربی و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده باران و برف و موقتی است. وزش باد شدید پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور گفت: روز پنج شنبه (6 بهمن) با گسترش سامانه در مناطق شمال فارس و بوشهر، غرب اصفهان و همچنین شمال شرق و شرق، بارش برف و آیا باران خواهد آمد:

با جریانات شمالی دریای خزر بارش در سواحل شمالی و بارش برف در ارتفاعات رخ می دهد. در چهارمحال و بختیاری شرق لرستان، ارتفاعات شمال شرق خوزستان و جنوب آذربایجان غربی بارش شدید و اغلب برف خواهد بود.

وی افزود: روز جمعه (۹ بهمن) بارندگی در سواحل شمالی، خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه دارد و در جنوب شرق و شرق وزش باد و کاهش نسبی دما حاکم خواهد بود.

در نیمه شمالی کشور وزش باد و دما حدود 4 تا 6 درجه کاهش می یابد. به تدریج این سیستم از شرق کشور خارج شد. همچنین بارش های پراکنده در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و غرب کرمانشاه مشاهده می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات هواشناسی افزود: روز شنبه (۹ بهمن) در شمال شرق و شمال غرب کشور وزش باد و بارش پراکنده و در سایر نقاط کشور آسمانی خواهد بود. شفاف و آرام کشور. “

  آیا کلاس جبرانی در تابستان در دبستان برگزار می شود؟!

به گفته ضیائیان، دریای خزر روز پنجشنبه در شمال خلیج فارس و روزهای پنجشنبه و جمعه (7 و 7 بهمن) مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت هواشناسی درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۵ بهمن) صاف همراه با غبار محلی، تا ساعاتی دیگر غبارآلود، بعد از ظهر به تدریج ابری خواهد بود. و بارش کوتاه مدت در اواخر روز در کمینه دمای صفر و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (6 بهمن) متغیر تا ابری در ساعات معین همراه با بارش باران گاهی برف و وزش باد بعد از ظهر با حداقل دمای یک و حداکثر دما 8 درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (6 و 7 بهمن ماه) بندرعباس با دمای 23 و 24 درجه سانتیگراد و ارومیه با دمای 2 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید