آخرین مرد و زن دنیا چه می شود؟

فرادید| همیشه در ادبیات اکثر کشورها داستانی درباره «آخرین انسان روی زمین شدن» وجود داشته است. اگر این حادثه به واقعیت تبدیل شود چه؟ برای نجات بشریت به چند انسان نیاز است؟

به گزارش فراد، جزیره کوچکی به نام Balls Pyramid در 600 کیلومتری شرق استرالیا در قلب اقیانوس آرام قرار دارد که مانند تکه های شیشه از دریا بیرون زده است. آنها هم آنجا بودند. آخرین گونه زنده زمین در سینه پرتگاهی تیز چون بید می لرزید. آن دو موفق به فرار شدند. حدود نه سال بعد، جمعیت آنها به 9000 نفر رسید که همگی فرزندان، نوه ها و نوادگان آدم و حوا بودند.

این اصلا عجیب نیست. کافی است در ذهن خود به داستان آدم و حوا نگاه کنید البته با یک تفاوت کوچک. نام این گونه نام علمی جزیره Lord Howie Dryococelus Australis است: موجوداتی چسبناک به اندازه کف دست انسان. پس از حمله موش سیاه به جزیره اصلی آنها، لرد هاو، در سال 1918، همه فکر می کردند که مارمولک ها منقرض شده اند، اما 83 سال بعد آنها در جزیره اهرام پیدا شدند.

خانواده Chewbacca کشف مجدد خود را مدیون گروهی از دانشمندان هستند که در سال 2003 از صخره ای 152 متری بالا رفتند تا خانه پنهان خود را پیدا کنند. چاق ها در واقع نوعی خرچنگ هستند. پس از کشف این دو توله، دانشمندان نام آنها را آدم و حوا گذاشتند و آنها را برای تکثیر بیشتر به باغ وحش ملبورن فرستادند.

آیا داستان «آدم و حوا» بازتولید شده است؟
Chewbacca جزیره Lord Howie در نزدیکی استرالیا – گونه های مختلف جزیره به لطف مهاجمان بیگانه به مرز انقراض رسیده اند.

Chewbacca قادر است 10 تخم در یک دوره 10 روزه بگذارد. آنها همچنین پتانسیل “پارتوژنز” را دارند. به عبارت دیگر برای تولید مثل نیازی به نر ندارند.

اما اگر این اتفاق برای مردم بیفتد … (تفسیر هاوکینگ و زیگموند فروید)
اما اگر داستان چوب ها برای مردم اتفاق بیفتد، با پدیده ای کاملا متفاوت روبرو هستیم. اما آیا ما قادر به انجام آن خواهیم بود؟ چقدر طول می کشد؟

بحث در کافه بیش از پیش پیش پا افتاده است. این داستان به سازمانی به اندازه ناسا نیاز دارد تا این موضوع را به صورت کاملا تخصصی و به روز بررسی کند.

  آمار مرگ تاج، امروز 14/09/1700

ما 100 سال جلوتر می رویم.

انسان آنقدر پیشرفت کرده که توسط روبات های ساخته شده توسط خودش نابود شده است. به گزارش فرادید، استیون هاوکینگ در سال 2014 چنین سرنوشتی را برای مردم متصور بود، اکنون تنها دو نفر زنده مانده اند. بنابراین نسل اول بعد از آنها برادر و خواهر هستند.

زیگموند فروید معتقد بود که “محارم” همراه با قتل والدین تنها تابو رایج در جهان است. این نه تنها شرم آور است، بلکه خطرناک است. مطالعه ای بر روی کودکان متولد شده در چکسلواکی بین سال های 1933 و 1970 نشان داد که حدود 40 درصد از کودکانی که والدین آنها از بستگان درجه یک بودند به شدت ناتوان بودند و حدود 14 درصد فوت کردند.

خطرات ژنتیکی بالقوه
ژنتیک به ما کمک می کند. همه ما دو نسخه از هر ژن داریم، یکی از هر یک از والدینمان. ما فقط در یک مورد تغییرات ژنتیکی را در طول زندگی خواهیم دید: اگر دو نسخه کاملاً یکسان از ژن داشته باشیم. اکثر بیماری های ارثی به همین طریق منتقل می شوند زیرا فقط در تکامل بی ضرر هستند. به عبارت دیگر، هر فرد معمولاً یک یا دو «جهش نهفته» در ژنوم خود دارد.

اگر پدر و مادر خیلی به هم نزدیک باشند، دیری نمی‌گذرد. به عنوان مثال، «کور رنگی کامل» در یک نفر از هر 33000 نفر رخ می دهد. اگر یکی از آخرین بازمانده های ما این ناهنجاری ژنتیکی را داشته باشد، از هر چهار کودک نسل بعدی یک نفر به این بیماری مبتلا خواهد شد.

تاکنون هیچ کس نتوانسته است راه حل کامل را ارسال کند، که عجیب نیست. این بدان معناست که اولین نوه هر زوج از هر شانزده یک نفر احتمال دارد بیمار شود.

آیا داستان «آدم و حوا» بازتولید شده است؟
چارلز دوم پادشاه اسپانیا به دلیل ازدواج های مختلط عقب مانده ذهنی و عقیم بود. این باعث شد نسل آنها ادامه پیدا نکند

این اتفاق برای ساکنان پینگلب آتول (یا آب حلقه ای) در اقیانوس اطلس رخ داد. کل جمعیت در واقع 20 بازمانده است که در اثر طوفان وحشتناک قرن 18 در آنجا شنا کردند. یکی از آنها آکروماتوپسی (کور رنگی کامل) داشت. سال ها بعد مشخص شد که 10 درصد از کل جمعیت جزیره از کوررنگی کامل رنج می برند.

  مرد جوان دوستش را با سیم برق حلق آویز کرد!

پادشاه چارلز دوم اسپانیا
نمونه فعلی را می توان در خانواده سلطنتی اروپا مشاهده کرد. برای 9 نسل یا 200 سال، آنها فقط با یکدیگر ازدواج کردند. سلسله هابسبورگ اسپانیا مدل مناسبی برای سنجش کیفیت این پدیده است.

چارلز دوم یکی از مشهورترین قربانیان این حادثه بود. او در بدو تولد با ناتوانی های مختلف جسمی و ذهنی دست و پنجه نرم می کند. شاه چارلز دوم تا هشت سالگی نتوانست راه رفتن را یاد بگیرد. او همچنین پس از بلوغ از ناباروری رنج می برد که منجر به نابودی کامل این جنس شد.

در سال 2009، محققان اسپانیایی «نرخ وراثت» بیماری‌های ارثی را در این خط بررسی کردند. این روش مشابه روشی است که در طبیعت برای جلوگیری از انقراض گونه ها استفاده می شود. به گزارش فرادید، دکتر بروس رابرتسون، محقق دانشگاه اوتاگو، این مطالعه را بر روی طوطی کاکاپو نیوزیلندی انجام داد. تنها 125 مورد از این پرندگان در سیاره زمین باقی مانده اند. تخم پرندگان معمولاً 10 درصد به جوجه تبدیل نمی شود، اما به دلیل نزدیک بودن ژن های 125 پرنده، این رقم به 40 درصد رسیده است.

تاثیر رابطه جنسی با نئاندرتال ها
از سوی دیگر تنوع ژنتیکی باعث تکامل گونه ها می شود. به عنوان مثال، ارتباط اجداد ما با نئاندرتال ها “سطح ایمنی بدن انسان” را افزایش می دهد. ایمنی و انعطاف پذیری بدن برای هر گونه حیاتی است. این رویداد نوعی «بهبود ژنتیکی» برای انسان است.

در بحث ژنتیک جمعیت، کاهش تنوع ژنتیکی که در نتیجه ایجاد یک جمعیت جدید از تعداد کمی از افراد در یک جمعیت زیاد است، اثر بنیادی نامیده می شود. حتی اگر «آدم و حوای آینده» زنده بماند، باز هم اثر بنیادی به نسلی متفاوت منتهی می‌شود: انسان‌هایی با ظواهر متفاوت و حتی صداهای متفاوت که می‌توانند نشانه‌ای از گونه‌ی انسانی جدید باشند.

آیا داستان «آدم و حوا» بازتولید شده است؟
ازدواج های داخلی در خانواده های سلطنتی اروپایی در قرن نوزدهم وجود داشت

چقدر تنوع ژنتیکی مورد نیاز است؟ به گفته دانشمندان برای پیشگیری از آسیب های درون زناشویی به 50 نفر نیاز است. البته یک لحظه صبر کنید!

  رقم قرارداد سرمربی آینده استقلال مشخص شد!

نسل آدم و حوا
قبل از اینکه بگوییم آدم و حوا به دلیل مشکلات ژنتیکی قادر به تولید مثل و ادامه نسل بشر نخواهند بود، کافی است نگاهی به گذشته بیندازیم. این واقعیت که ما اینجا هستیم نشان می دهد که آدم و حوا موفق بودند. بر اساس شواهد موجود، اجداد ما احتمالاً با جمعیتی بالغ بر هزاران میلیون سال زندگی می کردند. سپس، بین 50000 تا 100000 سال پیش، اتفاق دیگری افتاد: اجداد ما از آفریقا مهاجرت کردند. تنوع ژنتیکی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

پس توجه به گذشته می تواند آینده را بهتر برای ما روشن کند. در مقاله ای که توسط ناسا در سال 2002 منتشر شد، جان مور مدلی را بر اساس جمعیت 160 مهاجر اولیه پیشنهاد کرد. او گفت باید از جوانان بدون فرزند شروع کنیم. البته مدل او برای سفرهای فضایی طولانی مدت طراحی شده است و در مورد تولید مثل جمعیت انسانی صحبت نمی کند. محاسبات او 200 سال انزوا را تا زمان بازگشت پیشگامان به زمین تخمین می زند.

آیا داستان «آدم و حوا» بازتولید شده است؟
با پوشش مناسب، قرن ها در برابر بسیاری از شرایط نامطلوب مقاومت می کند

چند سال طول می کشد؟
پس تکلیف آخرین مرد و زن چه می شود؟ تأثیر فقدان تنوع ژنتیکی در سال‌های اولیه بسیار زیاد خواهد بود، اما باید احتمالات را نیز در نظر گرفت.

اگر آخرالزمان رخ ندهد و سلسله تمدن مدرن از بین نرود، انسان می تواند خود فرش خود را از آب بیرون بیاورد. قبیله Hutterion در شمال آفریقا در اوایل قرن بیستم کارهای مهمی انجام داد.

آنها موفق شدند بیشترین افزایش جمعیت را به نام خود ثبت کنند: جمعیت خود را هر 17 سال دو برابر می کردند. به عبارت دیگر هر زن هشت فرزند داشت. به همین دلیل ما می توانیم تنها در ۵۵۶ سال به جمعیت فعلی هفت میلیاردی خود برسیم.

منبع: BBC World
ترجمه: وب سایت فاراد

دیدگاهتان را بنویسید