آخرین حضور ایران در جام جهانی کی خواهد بود؟

تیم ملی فوتبال ایران با 4 برد و یک تساوی مسابقات مقدماتی جام جهانی را به پایان رساند و در کنار تیم ملی فوتبال عربستان بهترین عملکرد آسیایی را از خود به نمایش گذاشت.

کسب این تعداد امتیاز از مسابقات مقدماتی جام جهانی باعث شده تا شاگردان اسکوچیچ در این مرحله به برتری برسند و طبق آخرین پیش بینی های برخی سایت های خارجی که به شانس صعود می پردازند، تیم زیر 20 سال ایران به جام جهانی راه پیدا می کند.

در حالی که ایران و کره جنوبی با 13 و 11 امتیاز برتری دارند و تیم دوم گروه A هستند، 4 تیم دیگر این گروه در مجموع تنها یک قهرمانی کسب کرده اند! یعنی هر دو تیم می توانند با کسب 6 امتیاز دیگر در هفته هفتم این مسابقات، جواز حضور در جام جهانی قطر را کسب کنند.

برای بررسی شانس های صعود تیم ملی ایران به جام جهانی، به احتمالات مختلف این رقابت ها در هفته های آینده می پردازیم:

تیم ملی در صورت به پایان رساندن بازی خود مقابل سوریه، در هفته هفتم این مسابقات در تهران با برد قعر گروه و شکست عراق، 19 امتیازی خواهد شد.

در صورت کسب این تعداد امتیاز تنها لبنان می تواند صعود تیم ملی را به تعویق بیندازد چرا که طبق جدول این تیم در حال حاضر 8 امتیاز از تیم ملی عقب است و باید در دو بازی بعدی خود کره جنوبی و امارات را شکست دهد و هر کدام نتیجه A غیر از کسب 6 امتیاز، ایران را به هدف خود می رساند.

بقیه تیم ها به استثنای عراق که بازی با ایران دارد و در این تحلیل فرض بر این است که تیم شکست بخورد – آنها 10 امتیاز یا بیشتر از تیم ملی عقب هستند و حتی با تمام امتیازات ممکن باز هم می توانند به تعویق انداختن صعود تیم ملی

  آیا موج ششم کرونا نگران کننده است؟

سایر نتایج این تیم در این گروه یعنی کره جنوبی هیچ ارتباطی به وضعیت ایران ندارد چرا که دو تیم از گروه صعود می کنند و این تیم نیز می تواند با کسب 6 امتیاز از دو تیم بعدی صعود خود را با ایران تضمین کند. بازی ها . .

در نتیجه در صورت پیروزی ایران مقابل سوریه و عراق و همچنین تساوی یا شکست لبنان در یکی از دو بازی بعدی خود مقابل کره جنوبی و امارات، تیم ملی صعود خواهد کرد.

با توجه به شرایط تیم ملی می توان تایید کرد که ملی پوشان حتی در صورت از دست دادن امتیاز در یکی از بازی های خود مقابل سوریه یا عراق، باز هم در هفته هشتم مقابل امارات شانس صعود به جام جهانی را خواهند داشت. تهران ماجرای صعود تیم ملی را باید تمام شده دانست.

برنامه دیگر دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی به شرح زیر است:

هفته 6 (16 نوامبر 1400)

سوریه – ایران

هفته هفتم (7 بهمن 1400)

ایران – عراق

هفته هشتم (12 بهمن 1400)

ایران – امارات

هفته 9 (4 آوریل 1401)

کره جنوبی – ایران

هفته دهم (9 آوریل 1401)

ایران لبنان

رده بندی گروه A مقدماتی جام جهانی پس از پایان دور رفت و انجام 5 بازی انجام شد

1- ایران 13 امتیاز

2 – کره جنوبی 11 امتیاز

3 – لبنان 5 امتیاز

4- عراق 4 امتیاز

5- امارات 3 امتیاز

6- سوریه 2 امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید