آخرین آمار عفونت آمیکرون در ایران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی شبکه خبر، یکی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی کرونا در گفتگو با شبکه خبر در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره آمار اعلام شده برای آمیکرون گفت:

بیگلری گفت: تاکنون 244 مورد قطعی آمیکرون در بلغارستان شناسایی شده است، اما میزان ابتلا بیش از این است، در هفته های آینده شیوع میکرو در کشور خواهیم داشت و احتمال افزایش بستری شدن در بیمارستان وجود دارد.

به گفته این مقام مسئول، اگرچه گفته می شود در بسیاری از کشورهایی که با آمیکرون مواجه شده اند، تعداد بستری شدن در بیمارستان نسبت به نسخه های قبلی کمتر بوده است، اما با افزایش تعداد موارد، وضعیت تغییر می کند، در مورد آمیکرون تا 70 مورد. ، 80 هزار یا در روز به 100 000 مورد می رسیم.

این عضو کمیته علمی ستاد ملی تاج و تخت معتقد است اگر تعداد بستری ها 10 درصد نباشد و 5 درصد را تصور کنیم چندین برابر گزینه های قبلی خواهد بود چرا که تعداد مبتلایان افزایش می یابد و نیاز به بستری شدن در بیمارستان وجود دارد. افزایش خواهد یافت. سیستم مراقبت های بهداشتی تحت فشار مضاعف قرار دارد، بنابراین باید منتظر انفجار emicron در هفته های آینده برای افزایش تعداد بیماران باشیم.

زمانی که به انستیتو پاستور در ایران نگاه کردیم، متوجه شدیم که حدود 30 درصد از موارد ارسال شده به عنوان آزمایش تاج که برای کووید 19 منفی بود، از نظر آنفولانزا مثبت بودند و تعداد قابل توجهی از افراد با علائم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند. او گفت. بزرگترها: ممکن است کووید 19، آنفولانزا یا سایر ویروس ها نباشند.

  تفاوت بین گیاهخواری و خام گیاهخواری

یکی از اعضای کمیته علمی و ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت تاکید کرد که کشور کیت های ترکیبی یا مالتی پلکس برای آنفولانزا و کووید 19 دارد و می تواند برای نمونه هایی با تست منفی کووید استفاده شود.

به گفته این مقام مسئول، زمانی که آزمایش تاج تاج منفی باشد، به درستی عمل می کند، اما ممکن است عفونت های ویروسی دیگری وجود داشته باشد، فرد می تواند هم آنفولانزا داشته باشد و هم تاج سر، بنابراین کیت های موجود در سراسر کشور به راحتی می توانند بیماری عروق کرونر یا آنفولانزا را تشخیص دهند. بنابراین این مشکل برای بیماران متفاوت است.

بیگلری تاکید کرد: احتمال ابتلای فرد به آنفولانزا و تاج همزمان بیشتر است.

این عضو کمیته علمی ستاد ملی تاج در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا نیاز به نوبت سوم واکسن کراون است، گفت: آرامش امروز ما ناشی از تعهد اجتماعی مردم و کارکنان در واکسیناسیون است.

او می گوید سرعت امیکرون بیشتر است و در واقع سرعت انتشار در این جهت سه برابر سریعتر از تاج دلتا است، مردم وقتی علائم دارند نیازی به دانستن دلتا یا امیکرون ندارند.

به گفته این مقام مسئول، به محض اینکه مشخص شود فرد مبتلا به کوید 19 باید قرنطینه شود و تحت درمان های لازم قرار گیرد، مراکز موظف هستند تا سرعت پیشرفت آمیکرون در چه زمینه هایی را بررسی کنند تا بتوانند کار خود را انجام دهند. و تماشا کنید آمیکرون با چه سرعتی و در کدام استان قدم می گذارد.

«به محض شروع واکسیناسیون در کشور، تعداد موارد کاهش یافت. با گستردگی بالای واکسیناسیون توانسته ایم تعداد موارد و مرگ و میر را کاهش دهیم. بیگلی گفت: یک اجماع کلی در بین همه کشورهای جهان وجود دارد که ما باید با آمیکرون مقابله کنیم. دوز سوم تأثیر زیادی در پیشگیری از بیماری های جدی و مرگ و میر دارد. اگر واکسن را دریافت نکنیم، باید آن را دریافت کنیم. واکسینه شده، دوز، باید بدانیم که نوبت سوم را بدون تاخیر و بدون انتظار تزریق می‌کنید کدام واکسن را انتخاب کنید از اولین واکسن موجود توصیه شده توسط سیاست‌های بهداشتی کشور استفاده کنید.

  فیفا محبوب ترین بازی های جام جهانی قطر را اعلام کرد

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت می گوید: تزریق دوز سوم تأثیر بسیار پیشگیرانه و قابل توجهی دارد، اما واکسن تصمیم می گیرد که چه واکسنی را طبق توصیه های اعلام شده و واکسن های موجود تزریق کند. واکسن های ساخته شده

معاون فنی مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: اصناف با رعایت رویه‌های بهداشتی از اعمال محدودیت‌های قلبی جلوگیری می‌کنند و این نگرانی‌ها را برانگیخته است.

فرهادی با تاکید بر اینکه رعایت بهداشت و واکسیناسیون می تواند روند رو به رشد سویه آمیکرون را کنترل کند، تاکید کرد: زمانی که شیوع این بیماری بیشتر باشد باید تمرکز بیشتری بر پیشگیری داشته باشیم و اتحادیه های تجمعی نیز باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت و کار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: همه محققان و سازمان‌های بین‌المللی سلامت تاکید دارند که تزریق نوبت سوم واکسن و اولویت‌بندی استفاده از ماسک می‌تواند از شیوع بیماری آمیکرون جلوگیری کند.

این مقام مسئول تاکید کرد: واحدهای صنفی مانند سالن ها، پذیرایی ها، رستوران ها و باشگاه های ورزشی که معمولا تهویه مناسبی ندارند، موظف به رعایت قوانین هستند تا مجبور به بازگرداندن محدودیت ها نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید